Výběr kávovaru do 20k

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Ahoj,

přemýšlím nad koupí kávovaru, limit jsem si stanovil 20k. Pokud by to mělo stát za to, tak i 25k, ale držel bych se raději toho limitu 20k. Nyní používám Aeropress případně Moka konvičku, ale rád bych si vychutnal i kvalitnější espresso. V práci máme dvoupákový Royal Synchro, což je samozřejmě trochu jiný level.

Úplně první otázka je, jestli dokážu sehnat něco smysluplného do stanoveného limitu a nebo to jsou spíš vyhozený peníze? Jestli se dá něco sehnat, můžete případně poradit, co byste zvolili za typ kávovaru, případně mlýnku k tomu? Neměl bych případně ani problém odkoupit kávovar z druhé ruky, ale tam nejspíš nepoznám, jestli to má tu hodnotu za kolik to udává prodejce.

Chápu, že za 5k nic neseženu, ale otázka je, jestli za těch 20k ano. Chápu, že vy jakožto kávomilové budete mít kávovar za 30k a víc, ale to už je na mě příliš velká částka.

Nebylo by to příliš v zápřahu, denně 2-3 kávy. Většinou espresso, ale Latté taky nepohrdnu.

Děkuji za případné rady.
Filip
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Knightey- »

Kompletní budget je včetně mlýnku a nebo čiste jen na kávovar?
V tomto limitu se dá sehnat kávovar i mlýnek nový - bude to dostačující. V případě bazaru se á dostat na lepší technologie.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Budget je včetně i pro mlýnek, bohužel.
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Ještě mě tedy napadlo, že bych nyní koupil mlýnek a třeba za x měsíců (nebo třeba i za rok/dva) bych dokoupil kávovar. Ale je otázka, jestli poznám kvalitně namletou kávu u Aereopresu/Moka konvičky/French Pressu oproti ručnímu Hario Skerton PLUS.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Knightey- »

To rozhodně poznáš, ten Hario je fakt low cost mlýnek s keramickými kameny. Ten bych osobně nechal do kuchyně na pepř a pořídil trochu lepší mlýnek i na tuhle alternativní přípravu.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od lubono »

Poznáš . Já vyměnil Porlex (dnes mele koření) za 1Zpresso JE a rozdíl je markantní nesrovnatelný .Mohu říci že Niche Zero má co dělat aby obstál oba dva neustále testuji . Mlýnek 1Z sice stojí nějaké ty peníze ale dobrý srovnatelný el. mlýnek stojí jednou tolik. Zkrátka, dobrá věc se musí zaplatit jestli chceš mít dobré výsledky
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Přiznám se, že bych se manuálnímu mlýnku nejraději vyhnul, což může být způsobeno zkušenostmi s hariem, počítám, že dražší ruční mlýnek asi nebude takový voser mlít tu kávu.

Teď jsem to poslední 2 dny zkoumal a mám z toho trochu bolehlav.

Momentálně jsem si našel tenhle bazarový kousek:
https://www.sbazar.cz/viktorcap/detail/ ... zzer-super

Myslíte, že to je dobrá volba za tu cenu? Prvně na alternativu (French press, aeropress) v budoucnu i espresso.

Případně pak asi klasikou Rancilio Rocky chybu neudělám, případně vzhledově se mi hodně líbí série Eureka Migon Specialita/Silenzio, který je tedy o trochu ještě dražší.
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Mikymoto »

Na ten bazarovej bacha - je to určitě kvalitní mlýnek, ale dobře si zkontroluj kolik máš místa. Tahle potvora má přes 60 cm na výšku! - tedy 2x tolik co ty ostatní jmenované.
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Děkuji za upozrnění, jako já si u něho říkal, jestli to není příliš velký overkill. Ale schválně kouknu na to místo.
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13. pro 2021 18:17:19
bydliště: Praha
kávovar: nemám
mlýnek: nemám

Re: Výběr kávovaru do 20k

Příspěvek od Prochy »

Ahoj, jsem tu zpět, postupně se poohlížím po starším kávovaru, klidně repasovaném.
Narazil jsem na tento inzerát. Dovezl by mi to kamarád, který jezdí z Německa do ČR. Celková cena by byla cca 650 Eur(16 tisíc). Je ta cena za takovýto kávovar ok? Vypadá to, že se jedná o starší verzi quick millu podle červených budíků. Jedná se o repasovaný kávovar.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“