Lelit PL91T alebo PL82T

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
AntonK
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. pro 2014 22:42:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Lelit PL91T alebo PL82T

Příspěvek od AntonK »

Ahojte....už dlhší čas rozmýšlam, že by som konečne prešiel od moka konvičky k espresso kávovaru. Nechcem kupovať niečo úplne lacného, ale zas ani drahého, takže na začiatok mi padol do oka práve PL91T a k nemu ručný mlynček 1Zpresso J-max (stávajúci porlex mini, by asi nebolo to pravé orechové k espressu). Práca s ručným mlynčekom mi nevadí a vzhľadom na max 2 kávy za deň, by to nebolo ani nijak zdĺhavé. Pri hľadaní som ešte natrafil aj na PL82T, ktorý má integrovaný mlynček a celá mašina stojí o 2000 Kč viac ako samotný PL91T bez ručného mlynčeka (J-max by stál ďalších cca 4500kč).
Neviete mi poradiť, či integrovaný mlynček v PL82T bude porovnateľne kvalitný v mletí kávy v porovnaní s J-max?
Viac ma to tiahne k variante PL91T + J-max, ktorá bude viac univerzálnejšia, ale určite si nechám poradiť. Díky
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Lelit PL91T alebo PL82T

Příspěvek od lubono »

Integrovaný mlýnek zrovna není dobrá volba. 1Zpresso výborný když ti nevadí točit klikou
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Lelit PL91T alebo PL82T

Příspěvek od Mikymoto »

Mlýnek v kávovaru je vždy znouzecnost - když nic jiného není, tak dobrý. Vždy je ale lepší separe mlýnek. Ono se to asi dá i s tím integrovaným, ale chce to vždy vymlet komplet všechno a nenechávat zrna v násypce, kde se jen zbytečně zahřívají.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“