Kde kúpiť misky do Silvie?

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
edge
Příspěvky: 12
Registrován: pát 25. pro 2009 13:10:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Kde kúpiť misky do Silvie?

Příspěvek od edge »

Ahojte, mam doma novy rancilio silvia a pokusam sa v Bratislave, pripadne na internete v SK, alebo CZ zohnat ine sitko do porta filtru, chcem na 1 aj 2 espresa, tie co su pribalene standardne su nic moc, ale neviem kde ich kupit, pripadne ake ? viete mi poradit ? dakujem
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

1. daj si funkciu "Hľadať" a popozeraj, je tu o tom kopec prispevkov

2. ak chceš niečo "extra" ;) skús pozrieť na:

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoxxl.de/cgi-bin/shop.dll?AnbieterID=1
my sme tam objednali nejaké sitká a dalšie príslušenstvo. Tento týždeň by to malo prísť. Bol to jediný eshop v EU kde som našiel sitká La MARZOCCO.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od hnup »

Jediný nebude, v UK ich bude asi viac. Bez hľadania - coffeehit.co.uk
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

...v Nemecku to mali na sklade :grin: , poštovné bolo za rozumnú cenu (tušim 8 EUR a ešte dolu merver, takže nakoniec asi 3 EUR) a dalo sa platiť cez PayPal...navyše, nme ten prepočet z GBP na EUR moc nejde :grin:
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: sitka do paky

Příspěvek od hedonista »

1) double sítko u rancilia je výborné, není žádný důvod měnit. Kvalitativně velmi dobře zpracováno.
2) single sítko- kvalitativně velmi dobře zpracováno, výsledek espressa obtížněji reprodukovatelný. Nezatracovat, jen to chce víc cviku. Neodpouští chyby, chce to najít tu správnou rovnováhu mezi mletím, množstvím a utlačením.

Marzocco single- zpracování ledabilé, ale světe div se, funguje, a to velmi dobře. Zajistí výbornou reprodukovatelnost. Do začátků velmi dobré. Lze koupit v podstatě v každém německém kávovém e-shopu.

např.:
www.pasmarose.de
www.coffee24.de
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

No veď to, spracovanie single sitka je také aké je a je náročné na plnenie, resp. mletie. Momentálne stále mením kávy, takže ma už nebaví sa stále kašlať s jednositkom a ničiť kávu. Objednal som Marzocco, tak uvidím. Na tom od rancilia ma ešte hnevá, že mi z neho ide po dokončení strašne ťažko káva vyklopiť, musím s ním trieskať o dušu :)

Čo sa týka dvojsitka, nedám na rancilio dopustiť, je super.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od ringo »

hedonista píše: 2) single sítko ... výsledek espressa obtížněji reprodukovatelný. Nezatracovat, jen to chce víc cviku. Neodpouští chyby, chce to najít tu správnou rovnováhu mezi mletím, množstvím a utlačením.
To myslím platí o všech single vs. double miskách kávovarů. Málem jsem to rozkousal, než se mi povedlo první kloudné espresso ze single misky.
duri191 píše:Momentálne stále mením kávy, takže ma už nebaví sa stále kašlať s jednositkom a ničiť kávu. Objednal som Marzocco, tak uvidím. Na tom od rancilia ma ešte hnevá, že mi z neho ide po dokončení strašne ťažko káva vyklopiť, musím s ním trieskať o dušu :)
Je velmi pravděpodobné, že s novým sítkem se situace moc nezlepší, ale možná se pletu, dejte pak vědět.
Single má kromě menšího objemu, a tím i hmotnosti puku, také více členitější povrch, který puk dobře drží. Citelný rozdíl u vyklepnutí kávového puku bych viděl mezi miskami, které mají v horní třetině obvodu prolis dovnitř (kvůli přídržné pružině). Misky bez prolisu jdou vyklepnout lépe.

Pro představu přidávám mizerné foto. Vlevo je single miska z Ety bez prolisu, vpravo single miska ze Saeca se, snad viditelným, prolisem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

toto je single sitko od La Pavoni s ktorým mám dobrú skúsenosť. Na stroji Puccino sa dá robiť so single sitkom celkom v pohode. Aj vyklepnúť to ide celkom obstojne, ja musím teraz tak trieskať do toho šuplíka čo mám pod Silvikou, že mi raz prídu zvoniť susedia, že chcem zbúrať barák ;)
Mám pocit, že u La Pavoni je káva sústredená viac v strede a preto to ide lepšie napechovať a aj vyklepnúť. Škoda, že sitko od pavoniho nepasuje do mojej Silviky. Skúšal som a strieka to všade okolo...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: sitka do paky

Příspěvek od hedonista »

duri191 píše:Aj vyklepnúť to ide celkom obstojne, ja musím teraz tak trieskať do toho šuplíka čo mám pod Silvikou, že mi raz prídu zvoniť susedia, že chcem zbúrať barák
Z marzocca je zase puk v podobe brecky :grin: Tedy v zavislosti na naplnění. 7g brecka, 8-9g je puk již soudržný
ringo píše:Je velmi pravděpodobné, že s novým sítkem se situace moc nezlepší, ale možná se pletu, dejte pak vědět.
U marzocca se dá dosáhnout výborného výsledku již na poprvé/podruhé (jak se trefí mletí)
Ale single sítko rancilio určitě není špatné. Musím se však přiznat , že pokud nemám chuť laborovat, tak použivám také raději marzocco :P
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od hnup »

hedonista píše:Z marzocca je zase puk v podobe brecky :grin: Tedy v zavislosti na naplnění. 7g brecka, 8-9g je puk již soudržný
Z každej misky je puk v podobe brečky. Teda v závislosti na naplnení.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: sitka do paky

Příspěvek od hedonista »

Když dám do 12g sítka (např. rancilio) 12g kávy, puk je pevný. Když dám do 7g sítka marzocco 7g kávy, puk je břečka, jestli se to ještě vůbec dá nazvat pukem.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: sitka do paky

Příspěvek od primacafe »

Jenomže "někým" označená miska jako 7g, neznamená že na každém kávovaru je 7g ideální plnění. Píše se to zde stále dokola, že do misky má přijít tolik kávy aby byla správně naplněná, bez ohledu na gramy kávy které do ní vejdou.
Pokud chcete dělat espresso ze 7g kávy (zdá se vám to dobré), potom si musíte pořídit jinou misku ve které bude 7g kávy to správné množství ve vašem kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: sitka do paky

Příspěvek od hedonista »

a) Nechtěl jsem ani řešit plnění páky, odpověď se vztahovala pouze na puk...
b) a vlákno je konkrétně sítko marzocco/ rancilio silvia

Nenapsal jsem to zrovna šťastně. Myslel jsem tím- když naplním deklarované 12g sítko (kávu zásadně nevážím) puk je pevný.
U single sítka marzocco je to otázka plnění. Naplnění spodní části (což by mělo odpovídat oněm deklarovaným 7g) je puk po extrakci vodnatý.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

edge píše:....pokusam sa v Bratislave, pripadne na internete v SK, alebo CZ zohnat ine sitko do porta filtru, chcem na 1 aj 2 espresa, tie co su pribalene standardne su nic moc, ale neviem kde ich kupit, pripadne ake ? viete mi poradit ?...
je len chcem pripomenúť, že sme sa zase dostali od rady kde kúpiť sitko k debate o plnení :lol:

Kúp si sitko napr. v Casa del Caffe na Dunajskej ak to chceš silou mocou z BA alebo si kúp niečo osvedčené o čom sa písalo vyššie niekde z internetu. Je tu o tom aj samostatné vlákno.
Ak zle naplníš aj to najdrahšie sitko, káva bude aj tak na nič. :roll:
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
edge
Příspěvky: 12
Registrován: pát 25. pro 2009 13:10:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od edge »

duri191 píše: je len chcem pripomenúť, že sme sa zase dostali od rady kde kúpiť sitko k debate o plnení :lol:

Kúp si sitko napr. v Casa del Caffe na Dunajskej ak to chceš silou mocou z BA alebo si kúp niečo osvedčené o čom sa písalo vyššie niekde z internetu. Je tu o tom aj samostatné vlákno.
Ak zle naplníš aj to najdrahšie sitko, káva bude aj tak na nič. :roll:

v casa del cafe asi tazko kupim sitko, tam su dost mimo, ani 58 tamper nemaju nie to este kvalitne sitko. Mimochodom ma minule jedna predavacka velmi rozosmiala ked skonstatovala ze 1 najlepsia znacka na kavovary na svete je La Pavoni a 2 najlepsia je FrancisFrancis, tak iba tolko k casa ...
Objednam to internete, pozeram co by sa dalo este doobjednat. Mimochodom momentalne pouzivam single sitko rancilio a docela sa mi dari robit kafe, v BA si taku kavu asi tazko niekde dam ... obcas to s nim ale nevyjde, preto chcem vyskusat nieco ine.
Uživatelský avatar
dinoo3
více pokročilý
Příspěvky: 329
Registrován: sob 07. lis 2009 21:28:05
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od dinoo3 »

Uz som to písal niekde v téme pre Ariete, v BA v blízkosti hradu jeden starší pán dodáva diely pre servisákov mašín, je to nenápadne v jednom rodinnom dome, má tam aj sklad rôznych dielov čo som videl, bral som od neho sitka 58mm a dekalcifikátor, ponúkal mi aj tesnenia.
Kávovar: ARIETE RETRO -> RANCILIO SILVIA -> ISOMAC TEA
Mlynček: GAGGIA MDF -> MAZZER SUPER JOLLY, SAN REMO MXT
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: sitka do paky

Příspěvek od duri191 »

edge píše: ...v casa del cafe asi tazko kupim sitko, tam su dost mimo, ani 58 tamper nemaju nie to este kvalitne sitko.....

sitka majú, aj tampery, ked napíšeš mail, za 48 zoženú, ale každopádne cena je dosť vysoká proti ntu a výber obmedzený...vedia toho zohnat dosť, len sa človek nemôže bavit s cicou v obchode...ale aj tak tam nechodím lebo to tam nemám rád :)
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“