Gaggia Baby Twin - český návod

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Ad Papun- Taky bych nedělal vědu, jenže je to kávovar z druhé ruky a páka nebyla čištěna nějakým způsobem podle stavu ty 2 roky co dotyčný kávovar používal. Dnes přes noc byla jak tady někdo doporučil ponořená v pracím prášku s horkou vodou..rano drátěnkou vyčištěna ještě za pomocí Realu a teď čeká na poslední fázi na promytí v myčce. Původně bylo dno páky černo zašlé. Teď před tou myčkou už je zase pěkně mosazné...ale pár flíčku prostě nešlo tak uvidím co na to myčka.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

tomas.vlk píše:Když už jsme u té páky tak z trochu jiného soudku, daří se vám vyklepnout puk do koše? Mě se to zatím nepodařilo...ze zvyku jsem klepl tou pákou tak jako s pákou od EC 155...=praskl mi koš :lol: to jen tak pro zasmání. Ale puk nevypadl, po lépe mířeném úderu mi vypadla miska..jedno porcová z páky a 10 min jsem strávil hledáním toho černého čudlíčku pod přetlakovku v odpatcích... :)
Nepsals že máš přetlakovou misku? Ty se většinou vyklepávají velmi velmi špatně... S klasickou to půjde podstatně líp.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Rodom »

Není to přece jen škoda, používat u stroje, na kterém se dá připravit espresso, přetlakovky? :?:

Taky mi občas puk nejde vyklepnout, když třeba zapomenu plnou páku vyndat delší dobu při zapnutém stroji, to se tam jakoby puk připekl. Proto mám v konvičcce pořád nějaké plastové škrabátko, abych s pákou zbytečně nemydlil do knock-boxu, a mám vyřešeno :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Jelikož mi předchozí majitel zapomněl přibalit nepřetlakový tak mi nic jiného zatím nezbývá, ale do konce týdne by měly přijít i ty. No zatím to řeším lžičkou nad košem...a je to..:) vyškrábnu opláchnu a je.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Rodom píše:Taky mi občas puk nejde vyklepnout, když třeba zapomenu plnou páku vyndat delší dobu při zapnutém stroji, to se tam jakoby puk připekl.
To je fakt misku od misky, možná i káva od kávy, mlýnek od mlýnku a kávovar od kávovaru. Mě zas třeba zůstane zablácená miska když vyklepávám hned po extrakci, naopak když nechám páku nějakou dobu po extrakci utaženou tak pak puk krásně vypadne a miska i sprcha jsou čisté.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od primacafe »

Jak píše ondrada. Je to miska od misky a také plnění misky. Když dám do misky 8 až 9g a je to pod tou drážkou po obvodu, tak vyklepnu bez problémů. Když je v misce 10g a víc a přesahuje to drážku, tak jde vyklepnout hůř. Taky se zase po dlouhé době stává, že zůstane káva z misky přicucnutá k sítku sprchy.
To mě vytáčí nejvíc. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Jsem zvědavý jak to BT půjde s nepřetlakovýma miskama, jelikož s přetlakovýma je docela těžké trefit tampovaní. Melu třeba na tři kávy stejnou dávku i jemnost, ale jednou teče jak má bez problémů, podruhé zase jen kape a potřetí zase teče jak má. Docela věda.
Tak snad když sítko bude nepřetlakový a nebude mít jen jednu malinkatou dírku tak to bude stálejší.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od RedAce »

Do přetlakovek tampovat míň a mlít na hrubší nastavení. Výsledek je z 99% stejný, jako když to trefíš "přesně", protože cokoliv rychlejšího ti pustí káva, podrží ti ten ventílek (od toho tam je - aby bylo možné používat hrubě mletou kupovanou kávu). Když to přeženeš na druhou stranu, neteče nic.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Jsem zvykly na predchozi EC 155 ten protlacil vodu svym sitkem at bylo mleti jakekoli. Takze nez prijdou misky,budu mlit hrubeji.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od RedAce »

Zřejmě proto, že EC155 má "profi tlak 15bar" :D
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin - český návod

Příspěvek od tomas.vlk »

Musím vytknout ne zrovna šťastnou funkčnost duálního systému pro páru a vodu. Nevím jak to máte na vašich mašinkách, ale ta má pouští páru podle počasí. Když má dobrou náladu tak je to doslova parní lokomotiva a z toho když má špatnou tak si tak syčí jak zahradní hadice. Pak je docela zdržující stále vypouštět kondenzát z potrubí. Než pěním mléko musím nechat vytéct cca 10 vteřin vody než začne valit pára, což by tak nevadilo, kdyby nestačilo 20 vteřin nepoužít páru a zase je na řadě vypouštění vody, takže musím mít nachystanou konvičku s mlékem a když začne pára na chvilku zavřu ponořím do konvičky a pěním, nesmím čekat jinak musím opakovat vypouštění vody, tohle mě docela irituje...taky vám to BT dělá?
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“