Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Nemam po ruce zadny fotak, kazdopadne cerpadlo jede v pohode, na internetu jsem nasel jak jej slozit a rozlozit a pak jsem pres nej zkusil cerpat vodu a slo to, potom jsme zkusili par tech dalsich pistu co nasleduji, vnitrek La Scaly je videt zde, ta sestava pistu je pod Overpressure Valve na predposledni fotce:

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeeco.com.au/articles/butterfly.html
vsecky jsou v pohode fukcni ale po celkevem slozeni to zase nefunguje, po zapnuti cerpadlo tak 2minuty jede a voda neubyva a pak se vypne a nic se nedeje, zadny zvuk nic. To vypada asi na nejaky zavaznejsi problem.
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Tak jsem si pujcil fotak na fotce jsou zakrouzkovane ty dva jednocestne valecky ty jsou v pohode a dva ty vstupy, tam taky voda jde...tak dal nevim.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od primacafe »

Tak to musela jít voda i přes parní trysku. Jestli nejde přes hlavu, tak jestli není něco zarostlý vodním kamenem.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Nahore na hlave ma Butterfly ten velky sroub tam studena voda jde. Ale ono to porad nesaje zadny ubytek vody z nadrzky pozorovat nejde. Asi neco na boileru.
Uživatelský avatar
mirastre
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. srp 2011 7:28:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od mirastre »

To je určitě ten šrot co prodávala paní na Aukru pod označením Julius Meinl. Já ho chtěl a paní někdo ukecal že to stáhla z aukce no nic přeji hodně zdaru a pic.
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Ahoj,
tak nakonec jsem si s tím celkem pohrál, dá se říct že je to celkem jednoduché. Vše beží jak má, jen jsem si objednal nějaká těsnění na preventivní výměnu a pak už to bude parádní, už se těším na nové zkoušení. Na vině bylo malé ucpání, které šlo bezproblému vyčistit...tak jsem aspoň vyčistil téměř všechno :-) než sem to objevil.

Jinak nevím jak to víš ale je to fakt ono, taky jsem to chtěl ale ona jej stáhla minutu před koncem aukce, tak jsem ji psal co se děje a odepsala něco ve stylu že by si za to představovala víc pěněz. Docela jsem to nepochopil protože zájemci většinou přihazují až na konec. Tak se omlouvám ale v ničem nekalém sem "nejel" . Taky nechapu proč jsou tam štítky Julius Meinl když na výrobním je normálně La Scala.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od primacafe »

Mohl byste sem dat fotku celeho kavovaru? Treba hned do prvniho prispevku.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Dlabka »

Gratuluji k novému kávovaru za super cenu!
Foto by bylo fajn.
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Hned jak to zkompletuju tak to vyfotim :-).
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Dlabka »

Klidně i foto rozebraného. Já se na kompletní demontáž o očistu teprve chystám.
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Omlouvám se, nedostal jsem se na forum dříve než teď a už to mám dávno složené, nicméně kdyby jsi pak potřeboval můžu poradit kde co je. Jen bych se zeptal na jaký tlak to máš nastaveno? Na internetu jsem našel, že od výroby je to na 0,9-1,2 ale na zahraničních forech jsem často vyčetl, že si to uživatelé zvyšují na 1,2-1,5 že výsledky jsou lepší, popravdě mě to moc nepřijde.
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Dlabka »

Mel jsem puvodne 1,1. Pak jsem nastavil na lehce pres 0,9 a vyhovuje mi to.
Uživatelský avatar
rradovan
Příspěvky: 32
Registrován: pon 21. úno 2011 11:11:02
bydliště: Zvolen
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od rradovan »

Ja som tiež experimentoval s nastavením tlaku a skončil som na 1 - 1,2. Káva nie je ani kyslá ani prepálená. :-) Väčší vplyv na teplotu vody v páke má dĺžka nahrievania prístroja a množstvo odpustenej vody pred prípravou espressa. Zvyšovaním tlaku v bojleri sa teplota nemení dramaticky (zdroj z internetu):

tlak / teplota
1.0 / 122°C
1.1 / 123°C
1.2 / 125°C
1.3 / 126°C
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Zdravím po delší době uživatele fora,
byl jsem delší čas hodně zaneprázdněn a velmi málo doma, slíbil jsem že kávovar vyfotím...tak tady je. Moc bych chtěl ještě jednou poděkovat uživateli Primacafé, při řešení počátečních problémů. Jinak mašinka šlape perfektně, myslím že už bude na čase zkusit Vaši kávu. :geek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Ještě mě napadla jedna věc, z kterou by mi některý z vlastníků stejného přístroje, a nebo nějakdo znalý mohl pomoci. Bohužel mám jen singl misku a páku z jedním vývodem. Je mi jasný, že by asi bylo nejlepší koupit druhý portaflltr dát tam 14g misku a dva vývody, nicméně co jsem našel, tak byly celkem drahé a to si asi radši vyměním misku a dvě výpusti a budu to používat pořád, přece jen těch 7g je hodně omezující a málokdy dělám jen jednu kávu.

Nicméně tak se dostávám k druhému problému, misky na La Scalu jsem nikde nenašel, snad všecky ostatní značky ano...tak kdyby jste věděli, kde nejlépe v Moravskoslezském kraji to koupit nebo alespoň které firmy jsou z La Scalou kompatibilní byl bych Vám nesmírně vděčný. Případně ještě kdyby jste věděli o nějakém bazaru nebo "levnější" možnosti jak pořídit druhý portafiltr, tak budu ještě mnohem vděčnější. Díky moc a pěkný zbytek neděle z odpolední kávičkou! ;)
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od pedro13 »

Grupa Faema E61 je Faema E61.Je lhostejné kdo je výrobcem kávovaru.Všechno co je na E61 by mělo pasovat.
Pokud ne, tak mě někdo opravte.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 12
Registrován: ned 11. pro 2011 22:57:41
bydliště: Ova
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od Sob »

Moc děkuju za odpověď, já si to taky myslel ale pak sem trošku hledal a tady mají nákresy sestavy hlav Faema:

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovarydoplnky.cz/vykresy-sestaveni/faema/
Moje La Scala vypada jako cislo 4, a prave ty prvni tri maji to spodni sítko jiné, proto nevím...
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Lascala Butterfly kovové piliny ve vodě

Příspěvek od pedro13 »

Já teda ten váš kávovar nevidím,ale Motýl by měl mít grupu z obrázku 1.Ale jak říkám ten kávovar tu nemám.
Z toho co jsem díval do katalogu Hraspa,tak tam mají jenom jeden typ páky Faema,k tomu běžné misky a výpustě 3/8".
Pokud chcete jenom výpusť a misky,tak si vyberte misku (Hraspo-misky standart) a výpusť 3/8" dle uvážení.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“