Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od satchieee »

Pri nahrievani vody v bojleri robi kavovar dost velky ramus, natocil som to na video. Toto sa deje, ked bojler nie je uplne naplneny. Akonahle pustim cerpadlo a vodu v bojleri doplnim, hlasne nahrievanie prestane. Problem je v tom, ze pri zapnuti kavovaru sice vodu v bojleri doplnim, ale po najblizsom zohriati (kedy sa podla mna voda v bojleri roztiahne a cast prejde pretlakovym ventilom, nasledne zas ochladne, cim hladina v bojleri klesne) kavovar robi ramus znova. Vysvetlujem si technicke pochody v kavovare spravne? Stroj bol odvapnovany na novy rok a pouzivam vodu z Brity. Je na tomto nieco, co by bolo treba opravit, alebo to je normalne? Dakujem



PS: ide hlavne o zvuky, ktore pocut v 9 a 12-tej sekunde (treba si dat video mozno hlasnejsie)

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=oXVNMkVGygo&feature=youtu.be
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od papun »

Na tom videu to zní dost strašidelně. No ale jediné co mě napadá, tak, že voda začína vřít.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od RedAce »

Voda v boileru přeci nemůže začít vřít. Roste teplota, roste tlak, roste bod varu - dřív to bouchne, než to začne vřít. Mě Classic trochu pobrumlává skrz trojcestný ventil, když nahřívám vodu na páru, ale zdaleka ne takhle děsivě a nahlas - nicméně původ bych hledal v podobných místech.
Uživatelský avatar
giro
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14. lis 2013 12:30:38
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od giro »

Mne to tiež vydáva také zvuky, nevidím v tom problém
Uživatelský avatar
ekvivalent
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. lis 2011 14:20:33
bydliště: Kozárovce, Slovensko
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od ekvivalent »

Aj mne to robi to iste. A v pohode funguje uz 2 roky. Takze klud ;)
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od Spectre »

Pokiaľ všetko funguje ok a nikde nič netečie, tak by som to osobne asi neriešil. S podobnými kloktavými zvukmi som sa stretol u veľkých mašín mnoho krát a vždy to bola známka bordelu v bojleri (nemusí to byť nevyhnutne len vodný kameň, posledný kávovar čo som robil nebol zavápnený vôbec ale celý bojler bol vnútri pokrytý neidentifikovateľným asi 1mm hrubým čiernym nánosom). Po kompletnom rozobratí a kúpeli v odvápňovači tie prejavy vždy zmizli.

Ak nie je možnosť rozobrať, skúsil by som ešte raz odvápniť (Ascor Solf, alebo Ascor DC) a nechať odvápňovač pôsobiť čo najdlhšie...
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od satchieee »

Pouzil som Clean Boiler, natiahol som ho do boilera a nechal posobit 1 hodinu. Toto som zopakoval 3x po sebe, zakazdym s novym roztokom. Zazracne zvuky zmizli. Trosku pocut nahrievanie vody, ale je to zanedbatelne v porovnani s tymi granatmi, co tam predtym buchali. Mohlo by sa nieco v kavovari pokazit, kedy tam necham ten roztok posobit dajme tomu cez noc? Resp. ma taketo nieco zmysel?
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Silvia - hlasne nahrievanie vody v bojleri

Příspěvek od Spectre »

Závisí od materiálu, ale Silvia je mosadzná, takže snáď nie :)
Clean Boiler nepoznám, ja používam prípravky od Ascoru, ale predpokladám že to bude niečo podobné - na obale bude napísané aká je odporúčaná koncentrácia a s akými materiálmi sa to môže použiť + akú dlhú dobu "lúhovania" odporúčajú.
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“