Porta-filter (Rancilio S27), klobúčik (Rancilio MD-50/AT)

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
esteth
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. říj 2013 21:40:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Porta-filter (Rancilio S27), klobúčik (Rancilio MD-50/AT)

Příspěvek od esteth »

Zdravím, nedávno som kúpil z jednej záložne kombo Rancilio S27 + Rancilio MD-50/AT (viz ilustračné foto http://image.invaluable.com/housePhotos ... 415131.jpg). Ku kávovaru sa dostanem však najbližsie až za jeden mesiac. Rád by som si však predom zohnal komponenty ktoré mi zatiaľ chýbajú a potreboval by som poradiť od skúsenejších. Mám niekoľko otázok a budem rád za každý tip.

[*] Dá sa niekde zohnať, ideálne čo najlacnejšie (v kľude aj komis), dobový (starší) porta-filter pre tento kávovar, podobný tým, ktoré sú znázornené na ilustračnom foto? Ak áno, kde? Poprípade, kde sa dá zohnať, za dobrú cenu, vhodný generický (bez nápisov inej značky navyše) porta-filter pre tento kávoar. Celkom ma zaujali porta-filtre s drevenou rúčkou. Inými slovami, aký ekonomicky výhodný no relatívne poriadny porta-filter ku kávovaru kúpiť.

[*] Aký tamper kúpiť? Teda hlavne aký je rozdiel medzi 57mm a 58mm pre tento kávovar?

[*] Da sa niekde zohnať, (v kľude aj komis), klobúčik / pokrievka pre rezervoár s kávou / najvrchnejší diel pre mlynček Rancilio MD-50/AT (viz ilustračné foto)? Ak áno, kde?

[*] V prípade, žeby som kávovar používal bez zmäkčovača vody, ako často a čím treba takúto mašinu čistiť?

Vopred ďakujem za všetky rady.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Porta-filter (Rancilio S27), klobúčik (Rancilio MD-50/AT

Příspěvek od morseee1 »

jedine co ma napada je brnenske Hraspo alebo bratislavsky

Kód: Vybrat vše

http://www.servis-kavovarov.sk
inac ebay resp sledovat aukcie ..

tamper rozhodne 58mm .. pri cene ostatneho je cena tamperu zanedbatelna .. ale uzitok velky

co sa tyka cistenia kavovaru, zalezi od tvrdosti vody v danej lokalite .. ale urcite casto ..
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Porta-filter (Rancilio S27), klobúčik (Rancilio MD-50/AT

Příspěvek od RedAce »

1. Páku asi nejlépe v tom Hraspu. Teď jsem tam objednával jednu bottomless a výběr mají slušný - můžeš si právě koupit i samostatnou hlavu a k ní rukojeť jakou chceš (černou, bílou, dřevěnou,...). Ceny slušné.
2. Misky mají vnitřní průměr 58mm, takže i tamper by tomu měl odpovídat. Tampery 57mm jsou jen takovou berličkou výrobce, aby to pasovalo opravdu do všech misek a nedrhly třeba o zúžení. Já mám třeba na míru dělaný tamper s průměrem 58,3mm - ten pasuje perfektně a nemusíš tak řešit kávu, která zůstane u stěn a tampovat na víckrát.
3. S víkem k zásobníku neporadím - ten asi budeš shánět docela složitě i když jde o relativně běžný mlýnek.
Uživatelský avatar
Spectre
více pokročilý
Příspěvky: 187
Registrován: úte 31. led 2012 18:32:54
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Porta-filter (Rancilio S27), klobúčik (Rancilio MD-50/AT

Příspěvek od Spectre »

Starých portafiltrov tu mám habadej, môžem keď tak poskytnúť. Nový vie objednať každý predajca príslušenstva a dielov (aj ja :-D), veko na mlynček detto - sú to bežne dostupné spotrebné diely.

Portafilter s drevenou rúčkou sa na Rancilo nerobí, uchytenie je trochu iné ako na iných značkách. Dá sa objednať osobitne telo z portafiltra E61 a rúčku kúpiť extra - sú univerzálne so závitom M10 alebo M12.

Odvápnenie heat exchangera s pripojením na vodovod nie je úplne sranda a rozhodne to vyžaduje viac spotrebného materiálu ako malý balíček prášku ktorý sa používa na domáce kávovary. Nevidím preto reálny dôvod zmäkčovač, alebo iné vhodné zariadenie na úpravu vody, nepoužívať.
Moja zbierka: Kávovar/espresso: Promac Club ME, La Scala Aida 2, Italsab E61, Nuova Simonelli Mac Digit; Mlynček: Eureka Mignon doserless, Rancilio MD40, Rossi RR45, La San Marco SM90; Alternatívne metódy: Hario V60, Aeropress, Syphon Tiamo
espressolab.sk - servis, náhradné diely a baristické pomôcky
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“