Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru VYŘEŠENO

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
karm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. bře 2017 7:57:06
bydliště: Praha
kávovar: ECM Technika V Profi PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita'

Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru VYŘEŠENO

Příspěvek od karm »

Zdravím,

mám docela akutní problém, a protože je sobota večer, prodejce mi momentálně nepomůže. Dělal jsem první spouštění kávovaru ECM Technika V Profi PID s vodou ze zásobníku. Naplnil jsem zásobník, zapojil do zásuvky a zapnul přístroj, automaticky se naplnil bojler a začal se nahřívat. Mezitím jsem se díval na různá nastavení PIDu v návodu, když si kávovar hlučně "odfoukl" (asi automatické odvzdušňování) tak jsem se podíval a tlak v bojleru byl při teplotě 100°C přes 2 bary, navíc se z horní plošiny silně odpařovala voda a ciferníky manometrů byly zamlžené, tak jsem to rychle vypnul. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Děkuji
Naposledy upravil(a) karm dne pon 30. lis 2020 22:21:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru

Příspěvek od Sam »

Je možné že leveling (ať už sonda nebo elektronika) nerozpoznala hladinu a bojler je přepuštěný, nebo nebyl uvolněný odvzdušňovací ventil (vaccum breaker). Nebo je jen sonda nezapojená. Vyplo čerpadlo? Technika má myslím i timeout, tak jestli po zapnutí kávovaru se opět nespustí? Pokud ne tak zapojená zřejmě bude.
Tak nebo tak, při napouštění prázdného bojleru je vhodné otevřít kohout páry.
Zkusil bych zapnout, nechat nahřívat a otevřít kohout výdeje vody. Pokud je přeplněný bojler, nechal bych vypouštět vodu po dobu nahřívání, než začne opět napouštět, měl by vypnout na hladině sondy. Pokud ne bylo by to poznat na příliš dlouhém napouštění a pak na manometru samozřejmě.

Někdy se to stane, může to být i nedostatečně vodivou vodou na aktuální nastavené citlivosti. Je možné, že nastane ono uvědomění a bude to v pořádku. Prostě vypustit zaručeně pod sondu a pozorovat zda vypne na sondě. Nad 1,5 bar už začíná být nestandardní tlak. 1,8-2 bar je tuším použitý safetyValve, to byl zřejmě ten odfuk.

Tak snad se to podaří.
Uživatelský avatar
karm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. bře 2017 7:57:06
bydliště: Praha
kávovar: ECM Technika V Profi PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita'

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru

Příspěvek od karm »

Čerpadlo vyplo po chvilce, kontroloval jsem i hladinu v zásobníku. Když jsem to zkoušel podruhé, měl jsem zaplou páru a tlak klesl lehce pod 1 bar a pak se na něm ustálil, ale když jsem vypl páru tak zase stoupal přes 1,5. Vypustil jsem bojler přes horkou vodu a ani napotřetí se nezdařilo, takze teď je znova prázdný a radši pro dnešek stačilo. Může se dostat voda z bojleru a utopit některé vitální součástky? Dovnitř jsem se radši nedíval hned první den
Uživatelský avatar
Sam
začátečník
Příspěvky: 79
Registrován: sob 02. črc 2011 22:30:46
bydliště: Vamberk
kávovar:
mlýnek:

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru

Příspěvek od Sam »

A jaka je pri tech 1,5bar teplota na regulaci ? Mela by byt cca kolem 125 - 128 stp. Pokud bude vyrazne nizsi, tak to vypada na vadne NTC cidlo teploty. Soucastky uvnitr jsou celkem zakryte, regulace je prelepena, maximalne by vybavoval proudovy chranic pokud by se hodne prolily konektory. Ale to si myslim, ze ve vasem pripade nehrozi.
Uživatelský avatar
karm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. bře 2017 7:57:06
bydliště: Praha
kávovar: ECM Technika V Profi PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita'

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru

Příspěvek od karm »

Nejvíc jsem měl asi 108°C při tom prvním nahřátí a to už byl tlak 2,5 baru. O regulaci teploty jsem ráno také přemýšlel, protože když jsem zapnul kávovar, tak teplota stoupala od nuly místo od nějakých 20+
Uživatelský avatar
Mikymoto
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 29. lis 2019 18:00:11
bydliště: Vysoké Mýto
kávovar: Gaggia Classic, Gaggia Selecta Deluxe
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru VYŘEŠENO

Příspěvek od Mikymoto »

Vyřešeno? Jak - chtělo by to nějaké info.
Uživatelský avatar
karm
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02. bře 2017 7:57:06
bydliště: Praha
kávovar: ECM Technika V Profi PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita'

Re: Nový kávovar - vysoký tlak v bojleru VYŘEŠENO

Příspěvek od karm »

Na základě tohoto příspěvku si přijeli z Bunacafé pro kávovar ještě v neděli večer :) Bylo potřeba vyměnit teplotní čidlo a řídící jednotku. V pondělí v podvečer jsem ho měl zpátky a vše je v pořádku, takže za mě prvotřídní zákaznický servis.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“