Problémy s odvzdušněním a s vodou

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Storm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. led 2009 22:14:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od Storm »

Prosím,mohl by mi někdo popsat, jakým postupem odvzdušnit kávovar ARIETE 1315? Dostal jsem ho,a předchozí majitel ho použil jen párkrát. Jenže, když doliji vodu do nádobky, a má se odvzdušnit,nevím jestli dělám vše dobře. Neni mi to z návodu jasné. Má se otevřít ventil na boku proti směru hodinových ručiček na páru, aby se dostal vzduch z potrubí. Ale jen se ozve zvuk,jako když běží čerpadlo na prázdno,když stisknu knoflík Kafé. Proto ho nepouštím delší dobu,jen jsem to zkusil krátce. Když dohřeje vodu, jde z kliky pára,tedy topí. Do nádoby pro vodu jsem zacvakl menší filtr se změkčovačem, ale byl k tomu ještě jeden takový jakoby filtr, kde je uvnitř hadička,nemá tam patřit tohle a ne ten filtr se změkčovačem?? Prosím,kdo má ARIETE 1315 Café ROma, ať mi poradí, jsem úplný začátečník, děkuji. Můžete i rovnou na mail: celeborn@volny.cz
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od VeruSKa »

no já arietku mám ale neodvzdušňovala jsem, to mi dělali v servisu takže s tím vám bohužel neporadím.

návod říká:
Stiskněte hlavní spínač (10). Rozsvítí se
kontrolka (11). Otočte přepínačem vody
/ pára na zásobníku (14) proti směru
hodinových ručiček a současně stiskněte
spínač (8) pro průtok vody - nechte
tak systém odvzdušnit a odtéci vodu,
která může být zachycena v systému
kávovaru. Nechte odtéci vodu v objemu
alespoň jednoho šálku. Potom uzavřete
odtok vody přepínačem(14) ve směru otáčení
hodinových ručiček.

čísla popisují jednotlivé části kávovaru v obrázku
jinak návod jsem neměla tak mám jen ten co je na internetu a tam je vše namalované i popsané, patří tam rozhodně katexový filtr... (v návodu na straně 4 v pravé dolní části) jinak vám bohužel pomoci neumím
VeruSKa
Uživatelský avatar
Storm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. led 2009 22:14:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od Storm »

Díky za pomoc. Mám také tenhle návod, a postupuji stejně jako i vy. Po stisknutí toho tlačítka 8 mi však voda neteče, jen se ozývá takové TRRRRRRR, jako když jde naprázdno čerpadlo. Nevím zda mám tohle tlačítko chvíli podržet a pak by to začlo téci. Nic ale neteče. A vám teče voda okamžitě? Odkud vlastně má vytékat? Z toho sýtka,pod které se dává taková ta pánvička,co se tam zacvakne?
A ten filtr jak říkáte katexový - to je tos tím hnědým jakoby cukrem?? Ale zajímalo by mne, na co byl ten druhý jaokoby filtr.....s tou hadičkou a přepadem uvnitř. Máte to také??
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od VeruSKa »

no tak tlačítka jsou vymačkávací - zmáčku, teče, zmáčku podruhé, neteče, držením nic neurychlíte. Doporučuju pročíst fórum abyste aspoň zjistil co je hlava kávovaru, páka, sítko a tak. :pardon: rozhodně tím sobě jen pomůžete
ano, katexový je ten s náplní, to druhé, co popisujete, nevím co je, já mám kávovar z druhé ruky, je možné že něco nemám, ale pokud to není v návodu tak vám neporadím. Koukněte do návodu co by to "s tou hadičkou a přepadem uvnitř" mohlo být.
ale až budu doma, kouknu se ... co by to mohlo být...pokud máte foťák (aspoň v mobilu) zkuste to vyfotit a dát sem, třeba to někdo identifikuje :-)
PS: čerpadlo dělá zvuky, ale jak popsat a rozlišit ty "normální" a "naprázdno" fakt nevím
VeruSKa
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od primacafe »

U tohoto kávovaru je v nádobce na vodu zasunutý filtr na vodu. Může se stát, že tento filtr vodu nepropustí do čerpadla. Filtr by měl být celý mokrý. Než budete kávovar zapínat filtr v nádobě namočte a do zásobníku z vodou dejte maximum vody. Potom kávovar zapněte (čerpadlo). Jestliže nic. Tak to bude asi problém č.2 podle toho jak popisujete, že kávovar nebyl dlouho používaný. Není to nic mimořádného, u tohoto čerpadla se stává, že zaschne. Někdy pomůže čepadlo mockrát za sebou vypnout a zapnout rychle za sebou. Zaschlé jádro se někdy uvolní. Samozřejmě musí být v kávovaru voda. Když ani toto nepomůže, je potřeba čerpadlo zapnout a tlakem vody do sání čerpadla se snažit mu pomoci. Když ani to né, tak potom asi servis. Pokud si na rozdělání kávovaru netroufnete sám.

Filtr v nádobce je katexový a regenerace se provádí obyč. kuchyňskou solí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
igina
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. bře 2009 0:03:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od igina »

dobry den,

tak jsem si minuly tyden koupila ariete cafe roma 1315...mam stejny problem jako pan vyse v diskuzi. Jen mam problem jeste ten, ze v baleni kavovaru (uplne noveho) nebyl zadny filtr na zmekceni vody...a tak muj dotaz je: bude kavovar fungovat, pokud v nadobce na vodu zadny filtr nebude? volala jsem do eshopu, kde jsem kavovar poridila a na reklamacich mi oznamili, ze maji info od vyrobce, ze tam zadny filtr nema byt.. No kazdopadne bod cislo 1 v navodu je, zasunte filtr na zmekceni vody do nadobky na vodu????

Kazdopade kavovar mi na lince stoji uz paty den a akorat jsem naslehala mleko...nejde odvzdusnit a ani presso uvarit...proste je to draha ozdoba kuchyne....muzete mi poradit?

igi
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od primacafe »

Píšete, že jste našlehala mléko (kolikrát?). Když šlo šlehat mléko (předpokládám, že párou z kávovaru), tak musí být v bojleru voda. To znamená, že tam už byla a další pára vám z kávovaru už nepůjde. Nedo vám čerpadlo vodu do bojleru dodává a potom je všechno v pořádku. Jak odvzdušňujete, jak jste poznala že nejde odvzdušnit?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
igina
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. bře 2009 0:03:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od igina »

diky za odp.
popisi vam postup:
tak po spusteni 3tim tl. zleva pustim kavovar, pote zmacknu 2he tl. zleva a zaroven otocim vpravo z boku koleckem proti smeru hodinovych rucicek. Z trubicky na paru jde para a krapet kapa voda...vse dle navodu. Jenze v navodu pisi, ze mam nechat odkapat alespon hrnek, aby doslo k odvzdusneni...nakapala jsem max. pul cm vody a kavovar rval, jakoby se mel rozpadnout.tak jsem to radeji vypla...z navodu neni jasne za jakou dobu je kavovar odvzdusneny. No a kdyz chci spustit prekapavani, tak naplnim filtr mletou kavou (zatim), zatahnu zleva do prava a spustim take druhe tl. zleva.nic se nedeje, vubec nic...jen potom v tom filtru se mi zda, ze je kava takova vysusena???

a co ten filtr na zmekceni vody, nevite, zda je soucasti balen kavovaru nebo se dokupuje zvlast?

dekuji vam mnohokrat, jsem uplne nastvana a bezradna...:( igi
Uživatelský avatar
igina
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15. bře 2009 0:03:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od igina »

jo a mleko se mi podarilo naslehat jednou
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Problémy s odvzdušněním a s vodou

Příspěvek od primacafe »

K filtru vám neřeknu takto na dálku jestli je v nádobce jeho přítomnost pro funkci nutná. Kávovar jsem viděl jen jednou a to na chvilku. Jestli měl být při koupení kávovaru u dodávky i filtr? Také vám jednoznačně neodpovím. Jde o to jestli výrobce něco nezměnil a filtr v konstrukci třeba nevynechal. Nevím. Jednoznačně se však musí voda z nádobky na vodu dostat do kávovaru, to by snad měl být vidět. Jestli nebrání nic tomu aby čerpadlo z nádržky vodu mohlo nasávat, potom je to z velkou pravděpodobností problém zde Uvedený jako problém č.2
Jestliže postupujete podle návodu kde je odvzdušnění popsané dost jasně, měla by při odvzdušňování z trubičky na horkou vodu (páru) vytékat souvisle voda pod tlakem.
Nevím jaký máte návod ke kávovaru, ale v návodu který je dostupný zde, je popsaný postup při vkládání filtru do nádobky z vodou. Podle toho jakou verzi kávovaru máte je z návodu jasné, že by u kávovaru filtr měl být.
Nabízí se myšlenky, že si ho prostě někdo nechal. Na druhou stranu by však byl hloupý, kdyby si nechal filtr který způsobí nefunkčnost kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“