Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Becoolman
Příspěvky: 24
Registrován: pon 30. lis 2015 13:08:51
bydliště: JM
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Ascaso i-Steel

Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od Becoolman »

Ahoj,
mám problém s Nuova Simonelli Oscar. Jelikož začala hlava protékat, začal jsem pátrat, proč tomu tak je. Podezření ihned padlo na těsnění hlavy, které bylo skutečně nejen prasklé, ale i značně zteřelé.

Koupil jsem jedno, které nepasovalo (byť mělo), následně druhé, úplně totožné s původním. Druhé jsem tedy nasadil totožně jako první, ale páka nyní místo 90° vůči kávovaru svírá úhel zhruba 45°. Prostě ať nasadím těsnění a vše ostatní jakkoli (tzn. těsnění, mosazný filtr nebo co to je a sítko), nemůžu páku zarovnat tak, jak má být. Předtím podle mě byla zarovnaná jen proto, protože bylo těsnění prasknuté (zdeformované), nebo ne?

Může to být tím, že je páka nebo zámek vykloktaný, a tedy zarovnání už nedosáhnu bez nějakého podložení těsnění?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od j.bill »

Kam Ti ukazuje rukojeť. Mezi 7 a 8 h. nebo 4 a 5 hodinu? Máš to nedotažené nebo přetažené?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Becoolman
Příspěvky: 24
Registrován: pon 30. lis 2015 13:08:51
bydliště: JM
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od Becoolman »

Přetažené, tzn. při pohledu seshora je to jak píšeš, zhruba na čtvrté nebo páté hodině.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od j.bill »

Pokud je těsnění nové, časem si ještě sedne (vymačká se) a rukojeť se ještě víc posune vpravo. Buď kup těsnění trochu vyšší a na brusném papíru ho zabrus na požadovaný rozměr nebo vypodlož toto těsnění papírovými vymezovacími podložkami.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od hunt01 »

Páka by se měla dotahovat tak, aby byl zámek vs páka takřka v zakrytu, do Oscar v originále jde ploché těsnění 7mm výška, kónické 8mm lze, ale nemusí sedět a nelze dotáhnout nebo silikonové ploché 7mm.
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
Becoolman
Příspěvky: 24
Registrován: pon 30. lis 2015 13:08:51
bydliště: JM
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Nuova Simonelli Oscar - páka není kolmo ke kávovaru

Příspěvek od Becoolman »

Moc děkuji za odpovědi 🙂

V obchodě s těsněním jsem koupil kus 0,5mm papírového těsnění (podložky), dle těsnění vyřízl pár kroužků a nakonec dva použil. Tzn. chyběl 1 mm pro to, aby byla páka tak, jak má být.

Těsnění mám nakonec dvě, jedno kónické, druhé ploché, ale s oběma šla páka dotáhnout úplně stejně (tedy přetáhnout). V kávovaru jsem měl kónické (mám pořád toho stejného Oscara od tebe, hunte) a při porovnání mi výška starého připadla naprosto totožná s novým. Takže nevím, proč staré sedělo a nové ne, ale důležité je, že už vše sedí 😁

Při čištění jen vyměním podložky, protože těch mám tak na dva životy kávovaru.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“