Manuálny kávovar - espresso

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
mikeborecek
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. kvě 2022 18:55:19
bydliště: Kežmarok
kávovar: Cafelat robot
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Manuálny kávovar - espresso

Příspěvek od mikeborecek »

Zdravím, rád by som sa informoval, či vie niekto o manuálnom kávovare, kde netreba nahrievať bojler s vodou - napr ako pri la pavoni - tento som už mal.
Momentálne mám Cafealt robot, ale atypický priemer páky a nemožnosť výroby espressa ktoré obsahuje menej ako 14g kávy (nejako ma nenapadlo zistiť si túto "prekážku" pri kupovaní) aby sa dala utlačiť je dosť otravná.

Našiel som favorita z Malajzie "Manusso" https://www.instagram.com/p/Cducn3YJD2N/, poprípade "Baby LovPresso", ale cena dopravy je +250$ ku kávovaru resp. "pretláčadlu" 250$ (za Manusso). Teda za Manusso 500$ + 20% DPH + nejaké to clo na SK - že je dosť. Nepoznáte niekoho kto by vedel niečo takéto zbúchať? Ak by som sa hecol, tak by som možno aj výkresy/3D model vyrobil z dostupných obrázkov.

Ešte pokukujem po Flair 58 len mi príde dosť veľa častí/komponentov, ale chápem, že je to "cestovný" kávovar. A mám skúsenosť, že čím viac pohyblivých častí tím viac vecí sa môže pokaziť :D Ale zasa univerzálna páka 58mm

Po lapavoni som mal ešte niečo podobné "aram-u" https://www.google.com/search?q=aram+es ... 4p4PP_pTgM , ale malo to aj manometer (no nemôžem si spomenúť na meno) ale ako káva, tak voda sa dávala odspodu, takže sa to celé muselo otáčať a celkovo tá manipulácia bol dosť oser (pardón za výraz), ale káva z toho bola taká, že som lepšiu nemal. A tiež samozrejme nebol k tomu nadstavec na 2 espressá, takže prelievanie do dvoch šálok, no celé zle.

Vopred ďakujem za rady.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“