Silvia - nahá páka netěsní

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Silvia - nahá páka netěsní

Příspěvek od johneer »

Dobrý den,
pořídil jsem si nahou páku k Silvii (páka je originál Rancilio). Při prvním pokusu páka netěsnila. Vyměnil jsem tedy už hodně jeté těsnění v hlavě a páka začala těsnit, ale až při hodně silném utažení (za polohu na 6 hod.). Přidal jsem tedy pod těsnění papírový kroužek k tomu určený a teď páka těsní, ale utahovat jde pořád blbě. Rád bych se zeptal, jestli to je normální chování po výměně těsnění a nějak se to oklouže (cítím, jak páka po gumě drhne). Vždycky se závistí v oku pozoruju baristy, jak páku snad ani neutahují silou a všechno jim funguje. Já musím držet celý kávovar, abych utáhl páku.
Taky jsem viděl prodávat zelené silikonové těsnění. Tipuji, že bude měkčí. Nepomohlo by?
Díky.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Silvia - nahá páka netěsní

Příspěvek od j.bill »

To víš, že by to pomohlo (pokud si to po pár desítkách utáhnutí nesedlo).Před pár týdny mi prasklo těsnění na Bricolettě, dal jsem tam "nové", co jsem měl uložené "v šuplíku" několik let a papírovou podložku a pořád to teklo. Nakonec jsem podložku odstranil, ale zlepšilo se to jen trochu a stále kape. Těsnění za ta léta skladování zkrátka ztvrdlo a už mu nepomůže ani svěcená. Musí ven a vyměnit za nové měkké. Hodně záleží na materiálu těsnění a podmínkách skladování. Některé stárne rychleji, některé pomaleji. Když bude těsnění moc měkké, bude se více vymačkávat, ale nemusíš dotahovat páku takovou silou. Když bude moc tvrdé, nebude dobře těsnit.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“