Indonesia Sumatra Lintong Grade1

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
1
14%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
1
14%
3. kupuji občas (pro zpestření)
4
57%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
1
14%
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od kopie »

Honza (Vloženo 02.07.2007 08:29:54)
--------------------------------------------------------------------------------
Krásně vyvážená káva, která mi sedne v jakoukoli denní dobu. Nepříliš kyselá, nepříliš kořeněná, ale přesto krásně plná chuť. Kupuji ji už pravidelně a podobně dobrou zkušenost mám teď s Ecuador SHB -- ta mi přijde podobná, jen kapku sladší.
--------------------------------------------------------------------------------

viki (Vloženo 16.07.2007 00:13:32 )
--------------------------------------------------------------------------------
Indonesii Sumatru jsem si ze zvědavosti objednal. Kdybych nevěděl, že jsem si objednal jednodruhovou kávu, hádal bych, že je to dobrá směs káv. Tato jednodruhovka mě překvapila svojí vyváženou chutí. Je výborná, objednával jsem ji už 4x a je stále stejně skvělá.
--------------------------------------------------------------------------------

mira (Vloženo 13.09.2007 23:06:43 )
--------------------------------------------------------------------------------
Indonesie sumatra bude chutnat tomu, kdo nečeká výraznou kořeněnou chuť. Bude to vhodný druh kávy pro přechod z kávových směsí na kávy jednodruhové.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je kávová, lehounce kořenitě-kouřová. Chuť je plně kávová, lehce čokoládově-zemitá a kořenitá. Je vyrovnaná, nevyčnívají z ní žádné ostré tóny. Hořkost je příjemná. Na jazyku zprvu zanechává stopu jako čokoláda s vysokým obsahem kakaka, poté přechází do kouřova. Kyselost je zřelná ale příjemná. Obsah kofeinu nižší, pěna tmavě oříšková.

Osobní poznámka: Pěkná, vyvážená káva. Z mého pohledu ovšem škoda té kyselosti, i když v tomto případě mě tolik neruší.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od Maroslav »

Tato káva mi přišla vyloženě ovocná, jemně kořeněná. Chutnala mi velice, ale trochu mě trápil kyselej ocas...
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od hnup »

Zvláštna káva - musel som mlynček prestaviť o dva stupne na jemnejšie mletie, aby som dosiahol správnu extrakciu. (A dva stupne na MDF je teda dosť.)
Kým som trafil mletie, tak som urobil dva "lavóre", no - káva nič moc. Avšak po správnom nastavení mletia to už bolo o niečom inom. Áno, káva má náznak kyslosti, no nevnímam ju ako rušivý prvok, celkovo mi chuť sadla. Príjemná zmena, k predošlým hodnoteniam nie je čo viac dodať.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od mill »

Já jsem zaznamenal pouze jemnou aciditu. Káva se mi zdá tvrdší, s výraznějšími hořkými tóny. nejvíc v ní zaznamenávám příjemnou chuť grapefruitu.
Je na druhém pólu oproti sladším jihoamerickým kávám, ale i tzv. kořenitost má jinou, než kávy africké. Zajímavá, hodně zajímavá.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od hnup »

Millovo hodnotenie ma primälo Sumatru znovu vyskúšať. Pijem ju tretí deň a až teraz som si spomenul na ten grapefruit - áno, to by mohlo byť ono. Celkovo to mill trafil - chuť trochu tvrdšia, prevládajúca horkosť (mne osobne vyhovuje), acidita je vyslovene príjemná a neruší. Fajn.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Indonesia Sumatra Lintong Grade1

Příspěvek od Redmann »

Táto káva mi nesadla. Ako to Mill presne vystihol, chutí ako grapefruit a ten ja nerád. Espresso som musel podextrahovať, inak mi silno vystúpila horko-kyslosť.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“