PRIMAcafé - Hpresso

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
11
30%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
3
8%
3. kupuji občas (pro zpestření)
6
16%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
17
46%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od primacafe »

r3000 píše:Jak jsem vařil na Roventě, tak to byla má nejoblibenější. Na Ranciliu mi už tak nechutná, nevím proč.
Při přechodu na jiný kávovar se pravděpodobně změnila teplota vody a tím i chuť kávy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kafař
Příspěvky: 17
Registrován: úte 30. pro 2008 12:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od kafař »

Tak tahle kávička mě fakt dostala! Pil jsem před ní X-presso, moc mi chutnalo, ale tak tohle je fakt bomba. Velmi jemná delikátní káva - myslím, že se dá pít po celý den.
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Muminnek »

Hpresso má u nás zelenou.
Zkoušela jsem už Xpresso a Qpresso, ale těmto kávám na můj vkus buď něco přebývalo nebo chybělo. Vyzkouším ještě ty zbylé směsi, ale už teď mi je jasné, že s Hpressem jsme se neviděly naposledy.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od hedonista »

Na můj vkus v ní vystupuje až moc kyselá nota. Já preferuji kávy bez kyselosti. Musím však podotknout, že přátelům chutnala.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od generator »

V pondělí dorazil můj balíček s první objednávkou prima kávy. Mezi nimi i tato směs. Jelikož je to moje první setkání s čerstvě praženou kávou, tak jsem čekal na "zázrak". Ten se nekonal. Pokud pominu moje pokusy s PODY Segafredo, k terých se nedá vyrobit pitná káva (to se fakt nepovedlo), tak mohu přiřadit tuto směs do škatulky "taky dobrá". Zatím sleduji jak obrovské rozdíly jsou v chuti kávy a proto asi nelze označit jednu jedinou jako "nejlepší". Nevím, jestli to bude můj favorit, mám před sebou ještě hódně druhů na testování :).
Nejsem gurmán a jazykem rozpoznám velice málo, ale pokud mohu přidat i netrénovaný posudek, tak H-PRESSO má plnou až lehce slanou chuť (slanost typu 100% čokolády). Necítím kyselost nebo čokoládové a oříškové tóny. Je to taková temná silná káva.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Elevil
Příspěvky: 8
Registrován: pát 29. říj 2010 13:22:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Elevil »

Kávička je jemná, kyselkavá a čokoládová. Krásně pohladí. Jsem sice na kávičky s menší "kyselostí", ale tato směska je opravdu výborná. Určitě jsem ji neobjednala naposledy. I návštěvám moc chutná.
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od historik »

Príjemné prekvapenie, skutočne prevažuje príchuť čokolády, kyslosť zanedbateľná, výborná i z Aeropressu. Určite neobjednávam naposledy.
Uživatelský avatar
Burdak
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. črc 2012 20:05:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od Burdak »

Zdravim,

jedna se o moji treti smes z produkce prazirny Primacafe (po Prima Pressu a X-Pressu).

Kava bezpochyby kvalitni s peknou cremou. Pripravoval jsem ji, jako predchozi smesi, z dvouporcove misky.

Cokoladova (mozna cokoladovo-oriskova) chut. Na me o neco vetsi kyselost; osobne mi vyhovuji smesi s vetsim podilem robusty.

Kava chutna, nicmene subjektivne dam prednost Prima Pressu ;)

Zdravi Burdak
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od ondrada »

H-Presso cca. 5 dnů po vypražení:
web_s.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od czhawk »

Velmi dobrá směs, která kromě chuti potěší i mé oko, protože krásně tygruje a je jí úplně fuk, jak dlouho leží v mrazáku.
Asi ji budu používat jako strategickou železnou zásobu pro případné výpadky v dodávce kávy. Tedy výpadky zaviněné vlastní "dezorientací".
:grin:
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od lukyn »

přidávám se ke spokojeným poživatelům, moc dobrá kávička. Ještě ochutnám Xpresso, zatím mi ale tato ze směsí šmakuje nejvíc :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
tomba123
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. pro 2012 6:49:52
bydliště: Benešov nad Černou
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od tomba123 »

I já se přidávám ke spokojeným uživatelům této směsi. Zrnka jsou krásně čokoládové. Chuť je trošičku hořčejší, též kyselejší (Arabica), ale to není nazávadu. Je prostě trochu jiná, než standart, která je jemnější (Robusta). Pěnu dělá krásnou i ten tygřík, tam občas proběhne. U mě má jedničku (ale o chloupek mi víc chutná standart, ale to je možná tím, že jsem zatím nováček v pití kávy)
Člověk nechápe, že je štěstí být a proto je nešťastný...
Uživatelský avatar
tomba123
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. pro 2012 6:49:52
bydliště: Benešov nad Černou
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od tomba123 »

Musím doplnit. Tak dnes jsem si ke kávě znovu přičichl a ucítil jsem nasládlou do ovocna směřující vůni. Takže jsem nelenil a udělal si jedno espresso a opravdu i v chuti to samé. Nevím jak je možné, že jsme to necíti i předtím. Jinak Ale asi se moje čuchové a chuťové buňky začínají učit rozpoznávat kávu. Díky bohu, to jim to trvalo :grin:
Člověk nechápe, že je štěstí být a proto je nešťastný...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od papun »

Dnes jsem načal H-presso. A je to bomba. Zatím nejlepší co jsem v ústech měl. Aquapresso bylo takové jak tu všichni uvádí - takové jedoduché bez výčnělků. Ale právě asi pro to mě to ničím nezaujalo.

H-presso bylo pro mě o moc lepší. A ještě jedna věc. Udělal jsem si na test klasické espresso a pak ještě jedno do velkého hrnku a dopustil horkou vodu a též mě velmi překvapila chuť. I mojí máti to moc chutnalo. A to už je co říct. Sice to nemělo žádnou cremu, ale to mě nevadí. Při chuti na větší množství kávy to je dobrá varianta.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od OndraPod »

Další skvělá PC směs s úžasnou crémou a osvěžující ovocnou příchutí!
Kyselost necítím ani v náznaku, jenom jsem si všimnul, že se stoupající teplotou stoupá hořkost a mizí ovocná příchuť.
Hpresso_16g.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
bruno75
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: stř 17. zář 2014 13:32:37
bydliště: Trnava, SK
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Anfim SCODY II BST 75mm

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od bruno75 »

Výborná zmes.
Je trochu cítiť robustu a zemitú chuť ale nie je to na obtiaž, skôr naopak. Dáva celkovej chuti príjemný podtón "kávovej klasiky".
Acidita žiadna, chuť jemne ovocná, každý dúšok doslova nadchne.

Spravil som pár fotiek z extakcie s bottomless pákou a 7g miskou LM
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Coffee Smells Like Freshly Ground Heaven
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od lukky78 »

První objednávka v PC se skládala z Primapresso, Hpresso, Xpresso, pokud kávy seřadím dle chuti jak mi vyhovovaly (je to pouze můj názor, každý z nás má jiné chutě) tak 1. Hpresso, 2. Primapresso, 3. Xpresso. Dnes však pro mne bylo překvapení, že při přípravě Hpressa po návratu ze třídenní služební cesty, aniž bych měnil nastavení mlýnku nebo dělal něco jinak, mi voda kávou protekla bez cremy a byla kyselá. Kávovar jsem nechal standardně zahřát a po první várce změnil nastavená mlýnku a to ještě na jemnější mletí, ale výsledek byl stejný. Zkusil jsem to ještě jednou, ale nic se nezměnilo. První mě napadlo, že bude špatná teplota vody, tak jsem rozbalil balíček čerstvě vypražené kávy "Honduras shg top Santa Rosa", který jsem si včera vyzvednul u p.Konečného a hned při první extrakci tekla krásna crema a káva byla chuťově excelentní. Pomlel jsem zbytek Hpressa a opět to samé, nechápu co se stalo nebo co jsem dělal špatně, když skoro celé balení teklo tak jak má a chuť espressa byla čokoládová s mírnou aciditou. Jj zázraky se dějí :-)
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od puschpull »

Tak nevím co napsat. Hpresso jsem koupil poprvé (500g). Na Primacafé jsem nakupoval již několikrát a vždy skvělá káva. Tentokrát jsem vedle Hpressa koupil i 300g Qpresso. Naprosté skvělá směs, chuťově i zrakově (krásní tygříci, při extrakci pěkná hustá "emulze".
Ale u Hpressa nejsem schopen udělat "tygra" a i když už jsem dosáhnul 25 sekund 30 ml, tak to teče tak jakoby "řídce". Crema je světlá. Káva chutná dobře (ale tak jakoby nevýrazně, slabě), ale je taková "řídká" nevím jak to popsat. Stalo se mi to u směsi z Primacafé poprvé. Pokouším se již 3. den (zatím asi 10-12 káv) a stále to není ono. Na mlýnku (Gaggia MDF) jsem postupně přešel z hrubosti 5 přes 4 na nynější 3 (což už je teoreticky na džezvu). Na 5 (tam jsem dělal ty krásné tygry a hustou emulzi z Qpressa) káva protekla na 30 ml za 12 vteřin.
Poraďte co mohu dělat špatně? Mrzí mě to, na Hpresso jsem se velmi těšil a proto jsem vzal i rovnou 0,5kg.
Děkuji
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od lubono »

Možná počarovat s teplotou (přidat na teplotě vody)
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Hpresso

Příspěvek od puschpull »

Na PIDu jsem přidal o 7 stupňů, ale v kávě se objevila nepříjemná pachuť. A teklo to jen o fous méně "vodové". Zítra zkusím jinou kávu (škoda že už jsem spotřeboval to skvělé Qpresso). Vrátil jsem původní hodnotu, ze které dosahuji teploty výsledného espressa cca 65-68 stupňů. Z hlavy teče cca 85-88. (Na PIDu mám běžně nastaveno 101 stupňů, krátkodobě jsem nastavil těch 108. To samozřejmě není teplota vody ale teplota na místě připevněného čidla). Těch 101 zatím maximálně vyhovovalo (odladěno papunem, od kterého jsem kávovar v létě koupil).
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - směsi“