Ascaso I-mini

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
jendabenda
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. led 2012 13:08:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ascaso I-mini

Příspěvek od jendabenda »

Máte někdo zkušenost s Ascaso I-mini?

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeesource.eu/vybaveni-domaciho-baristy/mlynky-la-pavoni/ascaso-i-mini.html
Libi se mi jednoduchy kovovy design, ale důležitejsí bude jak to mele. Doted používám asi tak 30let starej mlýnek značky děs-a-hrůza :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od primacafe »

V parametrech se píše otáčky 1200
Velmi záleží na tom, čeho to jsou otáčky. Jestli motoru nebo kamenů. Pokud kamenů, tak je to špatně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od eXp10it »

Brousil jsem si na něj zuby po nějakém youtube videu kde ho měl chlapík v kombinaci s gaggií classic, ale nakonec jsem skončil u gaggie MDF.

Tady je v kombinaci s gagií (všimni si jak se tomu podivně vrtí při mletí zásobník na kfae)

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=daTXCa4Y6kA
Tady je video recenze toho Ascasa od bab ze Seattlu.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=tbtYtChhdyE
největší problém bude v tom že je stepless a k tomu ani nemá stupnici jemnosti mletí... čili pokud meleš pořád to samé dokola tak to asi nebude zásadní problém a do problémů se potenciálně dostaneš jenom po doplnění čerstvé kávy, ale pokud rád střídáš a zkoušíš druhy káv a nedejbože i způsob přípravy tak je to nepoužitelné protože se budeš v nastavení neustále ztrácet.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od alf »

Já ho mám doma. Podle mě mele dobře. Je fakt trochu nevýhoda, že nemá stupnici. U espressa to nevadí, tam je to jemné doladění v pohodě. Když chci dělat moka nebo french press tak používám raději jiný mlýnek. Zkoušel jsem počítat kolikrát otočím knoflíkem, ale je to pakárna. Ta regulace je fakt dost jemná. A stejně jsem to netrefil přesně. Otáčky kamenů nevím, mám ještě i-I a tu jsem měl rozebranou a ta má mezi kameny a motorem převod.
jendabenda
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. led 2012 13:08:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od jendabenda »

Tak ja piju jenom espresso, takže by to bylo nastaveno povetsinou stejne. Ale ptal jsem se prodejce jak je to s tema otackama a jsou to pry otacky kamenu! V tom se moc neorientuju, ale predpokladam, ze to prepaluje ze?
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od alf »

Má to konické kameny. Myslím, že při domácím použití to je v pohodě. Dělám denně tak tři shoty. O žádném přepalování nevím, káva je dobrá. Rozdíl v mletí mezi i-mini a i-I , které vlastním, taky nepoznám.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od bouncer »

Nemám vyzkoušené, ale po Ascaso mlýncích jsem delší dobu pokukoval, nějaké jsem si v CoffeeSource i ošahal a radil bych se Ascasům s kónickými mlecími kameny vyhnout. Ta situace s cenami je docela divná, ale když jsem se díval třeba po německých obchodech/eBay.de, tak jsem narazil na Ascaso I-1 steel (podobný design) s plochými 54 mm mlecími kameny za slušnou cenu (ne o mnoh vyšší než ty s kónickými):

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.de/itm/Ascaso-i-steel-mini-i-1-matt-Scheibenmahlwerk-/250967043523?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kaffee_und_Espressomaschinen_MW&hash=item3a6ecd2dc3
Nyní je to 250 EUR, ale jeden čas jsem je viděl i za 189 EUR. A ten rozdíl mezi těmi plochými 54 mm a kónickými 38 mm je obrovský. Na CoffeSource vlastně mají ploché...

Kód: Vybrat vše

http://www.coffeesource.eu/vybaveni-domaciho-baristy/mlynky-la-pavoni/i-steel-1.html
Podle ěm se vyplatí připlatit ;-)

Viděl jsem jeden test (hodně dobrý test), kde měli I1 i I2 (I1 jsou ploché, I2 kónické) a ten rozdíl byl podle nich opravdu hodně velký (ale jen v kvalitě, ne v ceně). Zde ke odkaz:

Kód: Vybrat vše

http://www.bellabarista.co.uk/pdf/compact-grinder-1-closerlook.pdf
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
topinka
Příspěvky: 10
Registrován: úte 14. zář 2010 13:30:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od topinka »

Po dlouhém pročítání zdejších příspěvku a recenzí padla volba na firmu ASCASO . Chtěl jsem I mini ale na ten bych musel čekat 3-4 týdny tak jsem vzal Ascaso I-steel I-1 s plochýmy kameny pruměr 54mm a časovačem a musím říct že jeto dost velkej rozdíl proti Krupsu co jsem do teť používal .Zatím šteluji hrubost a dávku ale už teť je znát rozdíl v kavě.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od primacafe »

topinka píše:....... a musím říct že jeto dost velkej rozdíl proti Krupsu co jsem do teť používal .....
Prosím, tak to důrazně zopakujte ještě na několika místech tohoto fora. Proč, ani snad nemusím psát.
Hlavně tam kde Krups a podobný napodobeniny mlýnku na espresso vychvalují.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od elwoodblues »

Steel I1 mele dobře, ale stejně přemýšlím o jeho výměně. Absence stupnice není zásadní, ale je nepříjemná. Lze ji ovšem snadno doplnit pomocí fixky :)
Topinka: udělal jste dobře. I1- Steel s plochými kameny je v rámci Ascaso jasná volba.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od bouncer »

topinka - gratulace k dobré koupi ;-)
elwoodblues - vyměna za co, smím-li se zeptat?
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
topinka
Příspěvky: 10
Registrován: úte 14. zář 2010 13:30:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od topinka »

Dík . To že nemá stupnici to není pro mě zásadní problém dělám stejně jenom preso . Je pravda že počáteční nastavení je zdlouhavé ale má to i svou romantiku . Pro ostatní zájemce za dobrej peníz ho prodává Brněnská firma

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovarydoplnky.cz
, dělají i servis.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od elwoodblues »

bouncer: zatím nevím. Fakt je, že mně ta stupnice chybí. Možná Rocky, možná něco z vyšší třídy, možná zůstane u přemýšlení.. :)
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od bouncer »

Hm, teď se tu objevil inzerát na pěkného Rockyho SD (vlastně 3), dost jsem nad tím přemýšlel, ale popavdě osobně bych mířil ještě o kousek výš. V tvém případě by to taky asi nebyl moc velký posun... jen v té stupnici. Kvalita namlatí bude podle mě podobná.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od elwoodblues »

Teď si nedělám srandu: bude na kterémkoliv mlýnku kvalita namletí znatelně vyšší? Skoro bych pochyboval. Tam jde asi o kvanta pomleté kávy, bytelnost a životnost, případně o komfort. Jinak by mlýnky jako Rocky, MDF, I-1 nebyly seriózním náčiním. A to snad jsou...?
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od bouncer »

Já věřím, že bude a na Silvii už to bude poznat. Možná plácám nesmysly, ale Rocky, MDF, I1 jsou tzv. "entry-level", tedy něco s čím je dobré se dostat do světa kvalitního pressa a zjistit, co a jak vlastně chci. Když zjistím, že mi to stačí, můžu u nich zůstat, protože to jsou kvalitní stroje s dlouhou životností. Když budu chtít nějaký postup dál, existuje spousta profesionálních "tanků" nebo pokročilejších hraček (i na doma), které stojí za zvážení. Já nemám nic proti Rockymu, MDF, I1 a dalším podobným, naopak, myslím že to je pro většinu lidí ideální volba. Jen mě udivuje výměna I1 za Rockyho. To je jako vyměnit ... teď vymyslím nějaké blbé srovnání... Fabii za stejně staré Polo jen kvůli tomu, že Polo má otáčkoměr. Tak jako ty auta jsou hodně podobná a mají stejný podvozek, tak jde o podobné mlýnky, v tomhle případě dokonce I1 má průměr kamenů 54 mm a Rocky jen 50 mm, tedy se jedná o menší podvozek :-) To jen co mě napadlo - neberte to jako něco špatného. Jen se snažím vést diskuzi ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od elwoodblues »

Není třeba se omlouvat, dokonce to vidím hodně podobně. I ten průměr kamenů v případě Rockyho. Rozhodující bude to, jestli lze opravdu poznat na kvalitě espressa rozdíl I1 a řekněmě Mazzer. Jestli někdo VÍ, rád se nechám poučit.
Jinak - bez té stupnice ztrácím kontinuitu. Umím odhadnout, kolik přidat nebo ubrat, v tom mi nechybí. Ale nemám ponětí, jak jsem kdy mlel které kafe měsíc a víc zpět. Kdybych měl stupnici, zaznamenával bych si to.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Taťka
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. lis 2012 21:27:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od Taťka »

Mlýnek ASCASO I-MINI s kónickými kameny se mi osvědčuje. Mele zatím spolehlivě a navíc pěkně vypadá. Káva se v něm rozhodně nepřepaluje. Absence stupnice sice neumožňuje rychlé přenastavování hrubosti mletí, ale to je známá věc a mně nevadí, dělám si jen espresso. Lehké štelování má svou magii. Mlýnek mám asi půl roku a díky němu jsem, pro někoho možná překvapivě, slušné kafe udělal i na KRUPSu. S mašinkou LA PAVONI EUROPICCOLA je to teď ale přece jen o něčem jiném.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od elwoodblues »

I espresso přece potřebuje různé kávy různě mlít. Někdy i stejnou... Já jsem si nakonec udělal na násypce čáry fixem. Rozhodně stupnice ničemu nevadí. Můj pocit je, že její absence ano.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Taťka
Příspěvky: 3
Registrován: pát 09. lis 2012 21:27:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ascaso I-mini

Příspěvek od Taťka »

Pokud střídám různé druhy kávy (stupeň pražení, pěstební oblast atd.), stupnice je k ničemu, doštelovat to musím ad hoc. Zkušenost se stejnou značkou mám takovou, že dolaďuji beztak každé jednotlivé balení. Prostě jen tvrdím, že mi přístroj zatím plně vyhovuje a s La Pavoni připravím kávičku jak v Neapoli stupnice nestupnice.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“