Demoka M203, M205 a M207

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Maroslav »

Španělská značka, která vyrábí nejen kvalitní (entry-level) mlýnky, ale také espressomaty.
Demoka M203
Demoka M203.jpg
Demoka M205
Demoka M205.jpg
Demoka M207
Demoka M207.jpg
- nerezový design (matný i leštěný)
- plynulá regulace hrubosti mletí (stepless)
- dávkování přímo do PF (doserless)
- mlecí kameny 49mm
- výkon 200W
- otáčky 700 r.p.m.
- hmotnost +/-3,5 kg
- cena zhruba 180-210 euro
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od pipis »

Moc se mi ta Democa líbí, nemůžu si pomoct :-) Je to můj favorit, zkusím sehnat bazarový kousek.
Ostmesi díky za odkaz.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od pipis »

Jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak Demoky mají ocelové mlecí kameny. Dají se také
normálně brousit, přemýšlím o nákupu staršího kusu a tak nevím, jestli to je/není problém.
Díky.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od primacafe »

Ocelové mlecí kameny mají snad všechny tyto mlýnky. Nebo jste někdo našel už i v těchto mlýncích kameny keramické?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od mill »

to Pipis: pokud si mohu alespoň trochu dovolit poradit, neřeš pořád bazarové věci za cca polovinu ceny a raději si nějaký peníze ušetři či vydělej a kup nový dobrý mlýnek. V Makrech prý teď občas vyprodávali Rockyho za směšnou cenu, tady je za 229Eur http://www.espressocoffeeshop.com/store ... hines.html
S velkou pravděpodobností si ušetříš spoustu starostí. A čas!!!
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od hnup »

Dovolím si oponovať - je to síce lotéria, no občas sa dá natrafiť na slušný kus za veľmi dobrú cenu. (Napr. Anfim Best za 1500,- ,však Pedro :-) )
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od mill »

Jasně, že jo, ale pokud nemáš zkušenosti a nevíš, co zkontrolovat, je jistější nový kus.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od hnup »

Tak teraz si nedovolím oponovať :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od pipis »

Díky za rady, samozřejmě každý máte kus pravdy. Protože začínám, zkušenosti s přípravou
žádné, tak jsem zvolil první výbavu použitou. Později se uvidí, jestli mě to chytne a nastanou
nějaké změny.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Ostmes »

Ahoj, v průběhu regulerního čistění jsem se pokusil o pár fotek.

Ostmes
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Jožin »

Minulý týden jsem vydražil na Aukru mlýnek Demoka za 610Kč, zopakuji šest set deset korun. Mlýnek není třeba ani brousit, mele stejně možná i lépe jako můj ruční s keramickými kameny. Není ani poškrábaný, jenom nádoba na kávu a plastový sosák ze kterého padá namletá káva nese stopy používání. Momentálně ho považuji za nákup roku. Podle mého názoru takový mlýnek je na celý život kávomilce. Jestliže dosavadní majitel ho nějak neničil, nemělo by stáří hrát kdovíjakou roli. Mlýnek vypadá velice robustně a poctivě. Je tak těžký, že by případný pád ze stolu šlo těžko zamaskovat a jinak nevím co by mu mohlo ublížit. Mletí kávy asi ne.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Ostmes »

Tak za 610 je to super cena.
gratuluji
btw. Nabroušení kamenů ti vyjde na cenu mlýnku ;)

Ostmes
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Jožin »

Japonský ruční mlýnek stál 1800Kč, takže peníze zaplacené za Demoku i kdybych ho nechal brousit jsou vlastně pakatel. Myslel jsem si, že ten ruční mlýnek je super, ale tento je přece jenom lepší. Nejde ani o to, že je mletí pohodlnější, ale chuť kávy je lepší. Ovšem nastavování hrubosti mletí je dost věda, nemá žádnou stupnici a tak je to spíš odhad podle poslední kávy. Objednávám si několik druhů kávy a tak budu muset stále laborovat s tím knoflíkem. Nějaká stupnice by se asi hodila.
Jožin
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Ostmes »

Jožin píše:Japonský ruční mlýnek stál 1800Kč, takže peníze zaplacené za Demoku i kdybych ho nechal brousit jsou vlastně pakatel. Myslel jsem si, že ten ruční mlýnek je super, ale tento je přece jenom lepší. Nejde ani o to, že je mletí pohodlnější, ale chuť kávy je lepší. Ovšem nastavování hrubosti mletí je dost věda, nemá žádnou stupnici a tak je to spíš odhad podle poslední kávy. Objednávám si několik druhů kávy a tak budu muset stále laborovat s tím knoflíkem. Nějaká stupnice by se asi hodila.
Jožin
Též jsem měl pocit, že bez stupnice to asi nepůjde. Dokonce jsem to měl rozkleslené v CADu, ale nakonec vyhrála jednoduchost.

Utáhl jsem mlýnek na maximum (nejemnější mletí) a uznačil fixem zub směřující na šroub uchycující plastový výústek. Poté stačí najít obtimální hrubost mletí a zapamatovat si, či označit zub směřující ke šroubu u výpusti.
Já mám optimální mletí mezi 4 až 6 zubem počítano od označeného zubu, ale u tebe to může být zcela jiné. Možná trošku pomůže ten rozsah, aby jsi nemusel kroutit sem a tam a tápat.

Ohledně dávkování kávy možná pomůže můj postup. (melu vždy pouze na právě připravované kafe)
Pokud plním double sítko stačí naplnit násypku tak aby zrna dosahovala ke k šikmé části násypky. Mám vyzkoušeno, že u Santosky můžou být nějaká zrna na šikmé stěně, ale u směsi bych už páku nenasadil.

Ohledně udržování čistoty možná pomůže toto:
V návaznosti na používáni WDT http://www.home-barista.com/weiss-distr ... steps.html, používám část kelímku od jogurtu, který přiložím širší částí na páku a přidržujíc páku a kelímek, namelu dávku. Kafe nelítá kolem a já nemusím tolik uklízet :).


Jestli si na to vzpomenu, nafotím to a hodím to sem.

Ostmes
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Jožin »

Děkuji za radu, melu kávu jenom do misky bez páky a spínač mačkám palcem levé ruky. Odhad množství jsem nezvládl a tak používám digitální mini váhu. Syn dokonce navrhuje abych tu váhu dal pod ten sosák a na něj položil misku. Zdá se mi to zbytečně složité, musel bych dát nějaký stoleček a odšroubovat plech přidržující páku. Obávám se, že bych se stal terčem vtípků každé návštěvy. Tu stupnici mám jenom zkusmo, budu mít na stříbrné fólii natisknuté na laserové tiskárně, i když si myslím, že do té doby mletí zvládnu i bez stupnice. Je, ale zajímavé, že nepořádek kolem mlýnku vůbec nemám, jako by se ta káva vůbec nenabíjela. Asi proto, že je to téměř celé kovové, jenom trochu poklepu na ten sosák.Je zajímavé, že když namelu stejné množství kávy na ručním mlýnku tak je kávy v páce míň.

Jožin
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od hnup »

Jožin píše:Je, ale zajímavé, že nepořádek kolem mlýnku vůbec nemám, jako by se ta káva vůbec nenabíjela. Asi proto, že je to téměř celé kovové...
Správne! :-) A pridávam sa ku gratulantom - skvelá kúpa!!!!!!
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od mill »

Já mám taky bordel kolem mlýnku, a to mám kovového Rockyho. Není to ale způsobené tím, že by káva elektrizovala, ale tím, ŽE SU PRASE !!!! :grin:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od primacafe »

Já se taky kolem mlýnku nemůžu douklízet, ale furt si myslím že to elektrizuje. Nějak se k té druhé verzi nemůžu přemluvit. :)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Ostmes »

Jožin píše:Děkuji za radu, melu kávu jenom do misky bez páky ...
Budu možná až hnidopich, ale jelikož nahřívám páku i se sítkem, tak bych ho v ruce neudržel. (azbeztové rukavice do kuchyně nesmí :) )
Jožin píše:Obávám se, že bych se stal terčem vtípků každé návštěvy....
Pokud výsledek stojí za to, návštěva přestane žertovat.
Jožin píše:Je, ale zajímavé, že nepořádek kolem mlýnku vůbec nemám, jako by se ta káva vůbec nenabíjela.
To nabíjení nebude asi problém nepořádku kolem mlýnku. Když jsem mlel přímo do páky, tak vzniknuvší hromádka v páce a mé chramlavé ruce, nebyla ta nejlepší kombinace :). Navíc, tím že melu pouze jednu dávku, vždy po otevření a znovuzavření násypky se vysype zbytek umleté kávy před mlýnek. Toto řeším založením nádobky pod výustek. (Jakmile mám dostatek této již "zvětralé" kávy, dělám z ní turka posmívajícím se navštevám :0 )

Ostmes
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Demoka M203, M205 a M207

Příspěvek od Jožin »

Nazdar Ostmesi,
ten Váš nápad s tím plastovým pohárkem jsem trochu rozvinul. Je to vidět na fotkách a tak nebudu popisovat. Mletí je třeba ukončit poněkud dřív, jinak vše v pohodě.

Jožin
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“