Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
luubaan
Příspěvky: 34
Registrován: ned 28. pro 2014 21:30:28
bydliště: Kolin
kávovar: ECM mechanika IV slim
mlýnek: EUREKA SPECIALITA 65

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od luubaan »

Tak silenzio doma krásný mlynek a mele fakt potichu o proti rockymu.spokojenost na takovýho pracka docela dost váží.
ECM MECHANIKA V SLIM + EUREKA SPECIALITA 65
Uživatelský avatar
romankegl
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. pro 2018 0:55:34
bydliště: Podivín
kávovar: LM Micra
mlýnek: DF 83

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od romankegl »

luubaan píše:Zdravím,
Nevím zda mám vzít silenzio nebo specialita?
Co ta elektronika v něm vydrží to něco?
Mám specialitu rok a bez jedinneho problemu, sel bych do nej
Uživatelský avatar
luubaan
Příspěvky: 34
Registrován: ned 28. pro 2014 21:30:28
bydliště: Kolin
kávovar: ECM mechanika IV slim
mlýnek: EUREKA SPECIALITA 65

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od luubaan »

Jen se zeptám na jaký stupeň melete na expresso?
ECM MECHANIKA V SLIM + EUREKA SPECIALITA 65
Uživatelský avatar
martinovic
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: ned 15. lis 2015 18:44:22
bydliště: Košice
kávovar: Lelit Bianca, Lelit Elizabeth, LaPavoni Professional postmil
mlýnek: Kafatek Flat SSP, DF64 + SSP MP, Ceado E37j, Comandante NB

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od martinovic »

luubaan píše:Jen se zeptám na jaký stupeň melete na expresso?
kazdy mlyncek pride z tovarne s inou stupnicou mletia cize nie je mozne zdielat info o hrubke medzi jednotlivymi mlyncekmi, inak ked sa pre to rozhodete odporucam priplatit ten maly rozdiel za specialitu.
Uživatelský avatar
luubaan
Příspěvky: 34
Registrován: ned 28. pro 2014 21:30:28
bydliště: Kolin
kávovar: ECM mechanika IV slim
mlýnek: EUREKA SPECIALITA 65

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od luubaan »

Už ho mám doma vzal jsem silenzio nechtěl jsem ten s displejem.
ECM MECHANIKA V SLIM + EUREKA SPECIALITA 65
Uživatelský avatar
romoos
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 01. říj 2015 21:03:01
bydliště: Č. Budějovice
kávovar: R Silvia PID BC
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od romoos »

romankegl píše: čtv 05. bře 2020 23:01:11 Mám specialitu rok a bez jedinneho problemu, sel bych do nej
Koukám po mlýnku Eureka Mignon Perfetto/Specialita, namísto Rancilio Rocky Fresh, který mám aktuálně k Rancilio Silvia (tu chci zároveň vyměnit za novou Silvii PID BC verzi) . Prosím tě, jsi spokojen s velikostí, přesněji stejnakostí nastavené dávky kávy? Jaký je asi její rozptyl plus mínus? A případně i jaká je retence mlýnku, jestli jsi ji zjišťoval. Máš nějaké srovnání s jiným mlýnkem - spokojenost, čištění atd. ? Ď
Rancilio Silvia PID BC + Eureka Mignon Specialita (dříve R.Silvia bez PID + R.Rocky), Aeropress, Delter Coffee Press, Filter, H. V60, Mocca, French Press.
zdenda.sima
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: sob 02. črc 2011 22:02:42
bydliště: Jižní Čechy
kávovar: ECM Technika IV Profi, Gaggia Classic + PID
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od zdenda.sima »

@ferdamravenec ahoj, náhodou jsem se k tomuhle vláknu zas po čase dostal.Mlýnek jsem ještě nečistil,ač ho mám už skoro 3 roky... Četl jsem,že dost lidí vůbec nečistí. Ja se na to už dlouho chystám, ale zatím nemám žádný problém, mele to pořád stejně dobře, nic špatného z toho napadá ani není cítit.....

S mlýnkem jsem moc spokojený, bez váhání bych koupil znovu (Silenzio).
Uživatelský avatar
romoos
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 01. říj 2015 21:03:01
bydliště: Č. Budějovice
kávovar: R Silvia PID BC
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od romoos »

Mám Specialitu od konce listopadu. A zrovna dnes jsem ho poprvé rozebral a čistil. Udělal bych to dříve - vyčištění jsem u Rockyho dělal skoro každý měsíc (popřípadě častěji rychlé vysavačem a při oddálených kamenech), ale u Eureky Mignon Speciality jsem nějak dle pachů neměl potřebu dřív. Buď jsem měl štěstí na kávy, nebo je Eureka méně náchylná na nánosy, které by zapáchaly nebo je to tím, že byl prostě nový. Nicméně rozebrání a vyčištění zabere mnohem více času než u Rockyho. Rozebral jsem vše dle videa https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=qML6-NKn1AA a vyndal při čištění oba dva kameny. Uvnitř je míň místa na městnání kávy než u Rockyho.
Se specialitou jsem moc spokojený. Je opravdu velmi tichý. Používám časovač na single i double. U single (dávka od 8,5 do 9g) jsem vážil rozptyl hmotnosti dávek a ta je plus mínus ani ne 0,2 g. Maximální rozdíl byl cca 0,4 g (např. 8,8g - 9,2g), což mi přijde skvělé. Většinou se rozdíl ale pohyboval jen v 0,2 g. Prostě jsem si na časovač mletí tak zvykl, že bez něj bych už mlýnek nechtěl. Před tím jsem měl 5 let Rockyho a velikost dávky jsem už prostě měl v ruce, ale člověk zaprvé zpohodlní a zadruhé manželka si také sama dělá espresso a tohle si taky nemůže vynachválit.
Oproti Rockymu vůbec nehrudkuje. Káva do páky padá naprosto jemná, žádné hrudky. To mě na Rockym hodně vadilo a dále velká retence. Po vyčištění Eureky a sestavení zpět jsem nasypal přesně 10g a vše pomlel. Vypadlo 7g.
Akorát mohl mít klidně trochu větší ovládací kolečko hrubosti mletí s nějakou lepší (jemnější a přehlednější) stupnicí.
Rancilio Silvia PID BC + Eureka Mignon Specialita (dříve R.Silvia bez PID + R.Rocky), Aeropress, Delter Coffee Press, Filter, H. V60, Mocca, French Press.
Uživatelský avatar
Mikeb
Příspěvky: 5
Registrován: ned 05. úno 2017 11:45:41
bydliště: Hradec Králové
kávovar: Carimali Alfa, dříve Gaggia classic
mlýnek: Fiorenzato f5d

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od Mikeb »

Ahoj, vybírám nový mlýnek a rozhoduji se mezi Eureka Mignon Specialita a novým modelem Mignon XL. Nemá někdo zkušenosti s XL? Má větší kvalitnější kameny (65) a možná i menší retenci. Zajímalo by mě jestli se vyplatí připlatit cca 5 tis. Momentálně mám Fiorenzato f5d, kde mě rozčiluje velká retence (5-6 g), jinak mele pěkně.
Uživatelský avatar
tiny
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25. dub 2017 21:25:28
bydliště: Postřižín
kávovar: Gaggia Classic Gold
mlýnek: Gaggia MDF white

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od tiny »

Ahoj, mám model specialita a jsem spokojen. Hledal jsem mlýnek, který bude stepless a půjde jednoduše doladit hrubost i dávku, což u tohoto mlýnku jde bezvadně. Na double misku (cca 19g) melu cca. 10.0-10.3s dle kávy a hrubosti. Přemášlel jsem i o modelu perfecto, který má dle vyjádření výrobce hrubší nastavování jemnosti mleti (stačí menší otočení kolečka pro větší skok v hrubosti), ale právě z důvodu jemnosti nastavení mletí jsem vybral specialitu a dobře jsem udělal, každý milimetr pootočení kolečkem může být 5ml rozdílu v nápoji. Jediné, co jsem zatím řešil bylo, že mlýnek přestal mlét, točil se, ale nic z něho nepadalo. Bylo to tím, že v tunelu, kterým se sype káva, je taková mřížka, aby to rozbilo hrudky kávy a ta se při hodně jemném mletí může ucpat (stalo se mi 1x za rok při jednom druhu kávy, který bylo potřeba mlít hodně na jemno), jinak bez problémů. Namleto zatím asi 17kg kávy (900 double misek - mlýnek má počítadlo single a double dávek)
Uživatelský avatar
Vavris
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. zář 2019 9:03:04
bydliště: Praha 10 Uhříněves
kávovar: Gaggia New Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od Vavris »

Ahoj, tak mi dnes také dorszil nový miláček - Eureka Mignon SpeciaIita 🤩. Objednával jsem z Bertazzofood. Doručení kolem 4 dní. Zatím velika spokojenost, rychlost, nastavení singl a double a hlavně tichý chod :-)
Uživatelský avatar
Gillisek11
Příspěvky: 7
Registrován: ned 16. kvě 2021 20:48:37
bydliště: Ms kraj
kávovar: Nic
mlýnek: Nic

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od Gillisek11 »

Ahoj, přemýšlím že koupím eureka Mignon XL je tady někdo kdo ho má a má již nějaké zkušenosti? Popřípadě asi budu rád že každou radu jestli za ty prachy je to ok nebo co je lepší v podobné cenové relaci..
Uživatelský avatar
rumlor
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. zář 2014 20:34:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od rumlor »

Zdravím, kdyby někdo uvažoval o modelu silenzio v černé barvě, tak tady mají za podle mě dost dobrou cenu. O víkendu jsem objednal, dnes ho mám doma. Rovných 7tis a doprava zdarma. Mají tam hromadu slev na všechno možný. P.S. na fotce je černý model s chromovou přední částí, ale příjde vám ten celo černý s plastovou černou přední částí, podle označení modelu 15BL
Uživatelský avatar
Zdenctorm
Příspěvky: 9
Registrován: úte 10. úno 2015 12:03:19
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od Zdenctorm »

Já nyní dělal upgrade v mlýnku na kávu. Nakonec jsem po veškerém váhání zvolili model XL hlavně kvůli větším mlecím kamenům. Vyzkoušel jsem doma jak Silenzio, tak Specialitu. Každopádně Silenzio bez časovače už bych nikdy nechtěl mít. Časovač by prostě měl být součástí mlýnku, protože mi to vše urychlí a ikdyž nemám dávku namletou ihned, tak zhruba vím kolik kávy dojde. Mignon XL má oproti Specialitě rychlejší mletí, ale hlavně tam jde vidět lepší konzistence při velmi jemném mletí. To byla taky ta vidina proč jsem chtěl upgrade. Rozhodl jsem se to vzít u Lázeňské kávy a bylo to vše v pohodě. https://eshop.lazenskakava.cz/elektricky-mlynek-na-kavu
Uživatelský avatar
risomas
Příspěvky: 2
Registrován: pát 08. črc 2022 11:23:04
bydliště: Bratislava 2
kávovar: Gaggia new Clasic + pid +ovp 9bar
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Eureka Mignon Silenzio/Perfetto/Specialita' (2018)

Příspěvek od risomas »

Ja som dostal minuly tyzden konecne Specialitu CR, predtym som mal Nivonu 130. Casovac super, velmi ticha a oproti nivone aj rovnomernejsie namlete, teraz nevidim ziadne vacsie zrna vsetky su velmi jemne.
Objednal som z Alzy (stihol som este staru nizsiu cenu 440) lebo som mal este kopec firemnych bodov ktore by prepadli. Trvalo to vyse mesiaca aj ked slubuju 5dni a nakoniec to doslo z Buny ani to nejako neskyvali.

Inak ad vyzsie BL je cierny predok, CR je chromovy ako na obrazku.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“