Lodos Temp a Lodos Tramp

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od zdenok »

Zahodiť pretlakové misky a máte po probléme ;-)
Aký význam má teda mletie na tak jemno do pretlakových misiek? Kľudne to tam namelte na hrubo a máte po probléme - sice to nebude espresso ale snáď to bude pitné. Pri normálnych miskách netreba vôbec veľmi stlačovať ale správne namlieť aby tá voda len neprefúkla. Mimochodom dôležitá je aj distribúcia kávy v miske aby si voda nevedela nájsť jednoduchšiu cestu a kávou len tak preletieť.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
keras
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. lis 2010 17:59:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od keras »

Ano, ano máte pravdu...
Ale já jsem zjistil, že mi naopak přetlaková miska u zelmeru vyhovuje velmi!!! Puk je tvrdý, suchý. Netoužím po nějakém spešl esspresu, děláme si s ženou ponejvíc kapučíno, leté a tak a na to je to super.
Jen jsem zezačátku holt laboroval, zkoušel no... Tady se to totiš všechno točí kolem pravého esspresa a to určitě na takovéhle hračce dost dobře ani nejde. Myslím tím třeba náš zelmer.
Zjistil jsem, že ani nehodlám, mlýt kávu. Jsou to pro nás další zbytečné obštrukce.
Maličko tady na tom fóru dýchá pohrdání - levné strojky, nepravé esspreso, obyčejná káva, přetlakové misky, atd....... Nezlobte se na mě... ;)
Můžu Vám říct, že jsem se sem bál původně i psát když jsem četl veškeré rady, doporučení. Vše je orientované na opravdové esspreso. Ale nakonec jsou tu vlastně normální lidi, jen někteří holt jezdí v lepším autě. Ale to je tak všude.
Snaží se nás dostat rovnou do lepší kávy a snaží se nás vyvarovat před určitými problémy. Třeba za čas dospěju, kopím mlýnek, jiný kávovar, jinou kávu...
Nakonec bych bez tohoto fora furt chlastal turka - už to je krok :grin:
Ahoj
Pokud se na něco zeptáš budeš blbcem 5 minut, pokud ne, budeš blbcem celý život...
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od zdenok »

Neberte to vôbec ako pohŕdanie, myslím, že ste to už aj sám pochopil. Sú veci, kde sa človek bude vždy snažiť učiť až na vlastných chybách a tými radami tu sa len snažíme aspoň u určitého percenta ľudí dosiahnuť aby sa radšej poučili s chýb druhých alebo aj našich vlastných. Napr. ja som po prečitaní aj tohoto fóra ako prvú mašinku na espresso kúpil Ariete 1329 DeLuxe, ktorá už takmer nie je v kategórii lacných kávovarou ale po mojich skúsenostiach tam jednoznačne patrí a mal som "šťastie", že sa pokazila spôsobom, že mi vrátili peniaze. Aj z nej síce bola káva dobrá ak sa s ňou človek trocha pohral ale prešiel som na Silviu a to je kvalitatívne iná trieda. Samozrejme ak si človek nie je istý, že tej káve prepadne, tak by už po tých skúsenostiach ďalší a drahší kávovar nekúpil. Chceme hlavne dosiahnuť aby to ľudia nezabalili práve len kvoli problematickému lacnému stroju. Lacnými strojmi ako takými nepohŕdame na veľkej časti z nich sa pri nejakom úsilí dá dosiahnuť príprava dobrého espressa, otázna je hlavne životnosť týchto strojov a s tým spojená ekonomická výhodnosť kupovať lacný stroj. Keď kúpite kvalitný, drahší nový tak ak Vás to nechytí tak ho môžete relatívne výhodne predať. Ak kúpite lacný, može sa stať, že bude nepredajný a môžete ho rovno odviezť na zberný dvor elektroodpadu.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od primacafe »

To je přesně to co jsem chtěl napsat. Hlavně ten konec. Ale nějak mám poslední dobou míň a míň času.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
filltos
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. zář 2012 14:28:54
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od filltos »

Ahoj, mám nově Lodos Temp a po namletí je kafe zelektrizovaný, že "skáče" z tý spodní nádobky a všude se lepí. Je to normální, nebo se toho dá nějakým fíglem zbavit?
Díky
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od pedro13 »

Spíš se s tím naučit žít :)
Ne vážně, Temp je samý plast a elektrizuje, ale nedělají to všechny kávy stejnou měrou. Zda je ten rozdíl kávou samotnou nebo nějakým dalším aspektem jsem nezkoumal. Pomáhá před vytažením spodního zásobníku párkrát po mlýnku z boku praštit dlaní.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
vali89
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28. pro 2014 22:39:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od vali89 »

Zdravím uživatele fora,
pořídil jsem mlýnek Lodos Temp a jsem naprosto spokojený :-) Za cenu okolo 300 Kč je bezkonkurenční. Používám pro přípravu espressa v Gaggii Classic a s pořízením tohoto mlýnku a čerstvé zrnkové kávy se mi espresso konečně začalo dařit. Co se týká elektrizování a podobných nesmyslů zde řešených, tak ano, káva v mlýnku elektrizuje, ale tu trochu nepořádku jednoduše utřu hadrem a je po problému :)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od papun »

Zítra mi tento retro mazlík dorazí. Všude tu píšu jak to chce koupit pořádný mlýn a pak si koupím Lodos:). Samozřejmě mám dobrá slušný mlýnek, ale přenastavování mletí mezi espresso a V60 mě prudí a tak jsem zkusil jít touto cestou. Měl jsem doma kdysi Hario Skerton, ale po pořízení Ascaso mlýnku jsem si řekl na co ho budu mít a šel ke kámošovi a teď by se hodil.

Vzhledem k tomu že V60 je jen občasná záležitost tak jsem právě zvolil Lodos a samozřejmě vyhrála cena 300,-. A když bude nejhůř za 200,- ho určitě střelím. Zdá se že co jsem načetl nemele zase tak špatně, ale spíše se nadáva na elektrizování. Mám myšlenku. Co když udělám do spodní nádobky nějakou drátěnou mřížku. Nemůže to zabránit té elektrizaci. Nedával jsem ve fyzice moc pozor, takže jdu na to hodně neodborně. Ale viděl jsem právě, že se někde něco takového cpe do el. mlýnku do výpustě. Tak mě to proto napadlo.
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od pecan »

Nechci kazit radost z Lodosu, mě celkem vyhovoval na french press. Časem se rozbila klička, tak jsem koupil nový (asi loni) a všiml jsem si konstrukčních inovací - uchycení kamenů, možná i jiný tvar kamenů. No ve výsledku jsem byl zklamán kvalitou mletí, snad to byl vadný kousek, ale ten můj byl prakticky nepoužitelný jak špatně mlel. I při nejjemněším nastavení byla káva namleta od prachu po "cukr krystal"...
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od papun »

No takže jsem DEBIL a chtěl jsem za málo peněž mnoho muziky. Mlýnek je na dvě věci. I na úplně utažené kameny to mele podivně a na filtru nejkratší dosažený čas je 1:50. A vzhledově je káva po mletí silně nestejnoměrná.

Takže půjde z domu. K mlýnku jsem jako dárek dostal 100g kávy, tak snad mi to trošku vynahradí ten smutek. Ale z rozmlsanosti z PC nevím....

Jo při laborování jsem ihned začal řešit tu elektrizující kávu v zásobníku. Je to fakt těžký opruz. Ale řešení by bylo. Provizorně jsem zásobník vyložil alobalem a bylo to naprosto OK. Takže kdyby někdo chtěl toto řešit, tak třeba měděná páska nebo hliníková (ale pozor musí to být vodivé, většina jich je nějak povrchově upravených). Ale aby to pak zase nepředčilo hodnotu mlýnku.

Takže jsem nadobro vyškolený a závěrem Lodos nebrat. Maximálně tak někomu na Jihlavanku a na českého turka.
Uživatelský avatar
hedge
začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 16. črc 2012 9:40:38
bydliště: Dobříš
kávovar: Saeco XSmall, AP, CCD
mlýnek: Carimali Junior,Zassenhaus Panama

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od hedge »

Už jsem to tu někde psal. Piju zejména filtrovanou kávu. Začínal jsem s ručním mlýnkem Hario Mini, ale ve chvíli, kdy jsem pořídil elektrický Carimali, jsem na ruční mletí zapomněl. Ten posun v chuti byl velmi znatelný. Ne, že by to s ručním nešlo pít, jen potenciál relativně drahé výběrové kávy zůstává nevyužit. To, že kavárny pořizují pro filtrovanou kávu EK43 a podobné stroje asi má své důvody...
Carodej
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. zář 2019 22:51:45
bydliště: Čáslav
kávovar: Gaggia Classic New, Expobar Elegance
mlýnek: Kyocera CM-40, LODOS Temp, Timemore NANO

Re: Lodos Temp a Lodos Tramp

Příspěvek od Carodej »

Ahoj,
já už používám s přestávkami Lodos TEMP asi 6 let, v práci, na cestách, jak se dá a musím říct, že vzhledem ke své ceně jsem s ním spokojený. Na dobré espresso se mi s ním nepodařilo namlít, protože jak už to tu někdo zmiňoval, káva je nestejnoměrně namletá. Při použití Kyocery CM-40 byl výsledek nesrovnatelný.
Co se týká regulace, je to bohužel téměř nemožné si zapamatovat polohu toho regulačního šroubku uvnitř. Protot jsem od dxperimentování s ním upustil a docela mi postačuje abych si namlel do mokka konvičky, kde jsem s výsledkem spokojený.
Proti gustu, ...
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“