Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od lukyn »

jenže mezi mletím a výslednou kávou je pár kroků, které mohou ovlivnit výsledný produkt, což vy prostě zanedbáváte.

Je to stejný, jako kdybyste tvrdil, že na kopec kterej po Vás vyjedou min. dva lidi s předokolkou vy musíte mít off-road, bez něho se prostě k cíli nedostanete. Opět mohu tvrdit, že chyba nebyla v autě.

Končíme.

Každopádně, ať mlýnek slouží a moc ty kameny nedřete :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
kuck
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: ned 02. pro 2012 15:29:27
bydliště: Brno
kávovar: Astoria CKE, G. Classic+PID, Mypressi Twist
mlýnek: Mazzer SJ, Macap MXT

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od kuck »

Vypadá to, že jste nepochopil to, co jsem se snažil mými příspěvky říct. Tak aspoň doufám, že naše debata pomůže někomu dalšímu při výběru mlýnku.

PS: vám, že je konec, ale nodpustím si k té analogii :) Jasně že tomu, kdo bydlí na kopci (chce dělat espresso), bych doporučil si koupit čtyřkolku (lepší mlýnek), ikdyž se na ten kopec dá s normálním autem (graefem) za určitých okolností vyjet.
Uživatelský avatar
awakened
Příspěvky: 29
Registrován: pon 23. led 2012 0:14:38
bydliště:
kávovar: Clever Dripper, Aeropress
mlýnek: Graef CM80

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od awakened »

ian píše:něco o kalibraci je zde:
http://coffeesnobs.com.au/attachments/E ... _Guide.PDF
Zkoušel jste nakonec někdo kalibraci, tj. přidat podložku pod mlecí mechanismus dle výše uvedeného manuálu? Dostat se tam není vůbec problém, je to hned, ale tu podložku nejsem schopen sehnat. Nakoupil jsem několik v Baumaxu, ale buď mají malý otvor nebo o něco větší, takže podložka pak neobjímá hřídel těsně. Nevím, jestli to tak může být, zda by ta volnost mohla způsobit poškození mlýnku? Nebo kde ji jinde zkoušet sehnat :(.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od dape »

... a proto bych chtěl upozornit případné další zájemce o podbný typ mlýnku jako GRAEF CM8X (9X), Catler,...
Kdysi jsem o nich uvažoval (někdo tady to píši), ale jsem rád, že ho nemám. Kriterium, co rozhodlo je plastové uložení kamenů, ktere se vyčvachtá, vyklechtá a vymačká (takže mletí není _stále_ stejnorodé, časem se mění) a pak se to musí neustále řešit podkladovýma podložkama, které buď (jak vidíme nejsou) a nebo to přidělává další problém.

Ale abych na ten mlýnek neplivaj, tak jedno pozitivum: je 100% lepší než mlýnek s tříštívýma lopatkama.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od primacafe »

Mlýnek s tříštivýma lopatkama (tříštivý), NENÍ MLÝNEK. To je katastrofa která je použitelná tak na cukr, taky v tom meleme ořechy, ale jinak je absolutně nepoužitelný. Tady není co srovnávat.
Mlýnek Graef CM 80 by se dal akceptovat, ale při jiné prodejní ceně.
Jinak jsou to podle mě, hodně špatně investované peníze.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od dape »

awakened píše:
... ale k věci. Pokud to jde, tak dodavatele. Pokud je to kam utahovat (není na konci stupnice, resp. začátku) tak bych utahoval, pokud jsem na dorazu, vrátil do prodejci ať to buď a) pořeší, b) vrátí peníze, protože to nemele na espresso.
Uživatelský avatar
awakened
Příspěvky: 29
Registrován: pon 23. led 2012 0:14:38
bydliště:
kávovar: Clever Dripper, Aeropress
mlýnek: Graef CM80

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od awakened »

Pokud by někdo řešil stejný problém - napsal jsem e-mail přímo výrobci do Německa a obratem mi odpověděli ze zákaznické podpory, podložky pošlou poštou.
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od duratec125 »

Tak dneska mi dorazil tento mlýnek - objednáván z amazon.de a v balení už byly 2 podložky.
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od duratec125 »

Omlouvám se - v balení byly 3 podložky. Mlýnek jsem hned rozdělal a z výroby už byly dané 3 (na německých fórech psali, že toto se různí, někteří obdrží mlýnek bez podložek a pak jej reklamují, kvůli hrubosti mletí. Kalibraci u tohoto mlýnku asi nevychytali...), tak jsem hned jednu přihodil, protože se chci pohybovat v rozsahu spíše jemnějšího mletí.
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od ian »

Tak to je novinka. Tak pak napiš v rozmezí jakých stupňů se pohybuješ s čerstvě upraženou kávou. U mě 2 - 3.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od duratec125 »

Tak teďka mám v mlýnku 4 podložky a mletí na 10 mi přijde moc jemné - se stávajicím pressovačem Guzzanti skoro ani neproteče. (Gaggia Classic na cestě) Proto znovu rozdělávám mlýnek a nechávám tovární nastavení 3 podložek :D - věřím, že pak bude rozmezí 10 stačit. (toto rozmezí je i doporučováno v návodu jako ideální pro espresso)

Jedna podložka odpovídá zhruba 7 stupňům možného nastavení. Jinak káva čerstvě upražená z balíren Praha.
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od duratec125 »

Tak s továrním nastavením (3 podložky) je ideální na espresso tak ta hrubost 4-5.
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od martin.b »

mate niekto skusenosti s lacnejsim bratom Greaf CM 70. bol som rozhodnuty pre rucny mlyncek Porlex ale keby toto nie je zla volba tak by som asi radsej priplatil. planujem robit max 3 kavy denne. nameliem na tom dostatocne jemne a konzistentne pre espresso po dobu aspon dvoch rokov alebo su to vyhodene peniaze a oplati sa ist radsej do rucneho mlynceku?

pripadne vie niekto zhodnoti rozdiel medzi CM 70, 80 a 81?
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od duratec125 »

Já bych řekl, že ty dva roky to musí vydržet minimálně - i kdyby se náhodou po čase hrubost mletí změnila - stačí zkalibrovat přidáním podložky, které jsou již součástí balení nového přístroje, včetně návodu - je to opravdu jednoduché.

Pokud můžu doporučit, nejlepší cenu jsem našel zde :

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.de/Graef-CM80-CM-80-Kaffeem%C3%BChle/dp/B002P9CFCK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1364198786&sr=8-2
zboží dorazilo 3 pracovní dny po objednání. Cena pod 3000,- Kč i s poštovným je myslím bez konkurenční...

Zatím ho mám cca 4 dny a maximální spokojenost..

Jinak tu je ten Graef CM 70

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.de/Gebr-Graef-CM-70-Kaffeem%C3%BChle/dp/B0094XX808/ref=sr_1_1?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1364199161&sr=1-1
K tomuto žádné recenze na Amazonu nejsou, k 80 verzi je 113 recenzí od uživatelů - tak stačí jen pročíst...
Uživatelský avatar
martin.b
více pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: pon 18. bře 2013 8:51:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od martin.b »

odpoved z ceskeho zastupenia graef, kde som sa pytal ci je rozdiel medzi CM 70 a 80 iba vo vonkajsom oplastovani:
Dobrý den,

rozdíl mezi modely CM 70 a CM 80 je skutečně pouze v materiálu použitém na opláštění výrobku.
U modelu CM 70 je požitý šedý plast, u CM 80 lakovaný hliník. Funkce mlýnku i mlecí mechanismus jsou identické.
Oba mlýnky jsou konstruované (nejen) pro přípravu espressa a jsou ideálním doplňkem pro espressa Graef.
Uživatelský avatar
tomtom64
začátečník
Příspěvky: 72
Registrován: sob 24. lis 2012 14:27:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od tomtom64 »

Potvrzuji, že mlýnek Graef CM 70 je CM 80 velmi podobný (co se týče mletí stejný). Liší se materiálem (je z platsu, což na mletí samozřejmě nemá vliv) a také nemá přepínač on/off/auto, zapíná se zasunutím páky (tj. jako CM 80 přepnutý na auto), takže při mletí většího množství kávy do nádoby ji tam musíte držet. Malý rozdíl je ještě v misce, kam káva padá. Ta je řešena tak, že se dá z mlýnku "vysunout" a vyčistit, takže praktická funkčnost stejná jako u CM 80.
Mlýnek je super, za tu cenu rozhodně doporučuju, s mým původním Krups se absolutně nedá srovnávat. Jen škoda, že káva tak trochu občas lítá bokem (mimo páku).
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Oproti ETA 0066 veľmi potešil Graef CM 70 :souhlas:
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
tarja
více pokročilý
Příspěvky: 112
Registrován: úte 07. bře 2017 23:59:49
bydliště: Vysočina, Kamenice nad Lipou
kávovar: Silvercrest SEM 1100 A2, teď Rancilio Silvia BC
mlýnek: Tristar KM 2270,Graef cm 702, teď Rancilio Rocky Doserless

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od tarja »

Mohu se zeptat ti kteří už dávali podložky čím jste to rozebrali mě se to klíčem nepodařilo rozšroubovat a ještě kam se přesně dávají ty podložky podle navodu se mají dávat do spodu kamene...
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od fazolejh »

Tarja: Jaké rozměry mají ty podložky? Našel jsem pouze tloušťku 0,25 mm. Ale průměr podložky a díry nevím. Nemohl bys mi to prosím změřit?
Uživatelský avatar
fazolejh
Příspěvky: 32
Registrován: úte 21. kvě 2019 10:01:38
bydliště: Praha 4
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth
mlýnek: Niche Zero

Re: Graef CM 80 (sunbeam EM0480)

Příspěvek od fazolejh »

Tak už to vím. Měl jsem tam 3 podložky a další se tam už stejně nevejdou. Jinak pokud se bude někdo zajímat, tak je to podložka o tl. 0,25 mm, průměr 24 mm a vnitřní otvor 10 mm. A komu to nepůjde rozebrat, tak ta matka, co drží spodní mlecí kamen, se povoluje naopak. Takže po směru ručiček.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“