Anfim Best

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Anfim Best

Příspěvek od pedro13 »

Obrázek
průměr mlecích kamenů Ø 54mm
nastavitelnost v 50 krocích
rychlost otáčení 1200 ot./min
motor 300 wattů
kapacita zásobníku nepomleté kávy 500 gr.
dávkovač nastavitelný od 5 do 10 gr.
rozměry v380 x š145 x h240 mm
hmotnost 8 kg


http://www.anfim.net/index.html
Naposledy upravil(a) pedro13 dne pon 17. lis 2008 10:58:24, celkem upraveno 1 x.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Anfim Best

Příspěvek od hnup »

Vyzerá perfektne! Čo to stálo?
Ako si spokojný s dávkovačom (budem Ti tykať, ak nevadí, a ak vadí, tak čo už, som hňup :-) )? Mne dávkovač v domácich podmienkach veľmi nevyhovuje, skôr by som preferoval mlynček, čo melie kávu rovno do páky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Anfim Best

Příspěvek od pedro13 »

Tykání nevadí,vlastně s tím mám taky trochu problém,jelikož jsem z jiných fór na tykání zvyklý,tak se mi to někdy plete.
Já jsem si vlastně ani tento mlýnek nevybral,on si mě našel sám 8-) ,takže jsem ani nějaké dilema jestli s dávkovačem nebo bez neřešil.Narazil jsem na netu na inzerát na prodej mlýnku do restaurace,nic moc jsem od toho nečekal,ale jelikož to nebylo daleko od mého bydliště,tak jsem tam zkoušel napsat,s tím že je lepší koupit jakýkoliv mlýnek než nemít žádný.No a vyklubal se z toho tenhle,navíc téměř nepoužívaný.Za 1500Kč. :geek:

Mašinka je to skvělá.Nastavení hrubosti mletí má velmi jemné odstupňování.Motor má sice velmi pomalý chod,ale vzhledem k velkému průměru kamenů mele mlýnek dostatečně rychle.Celkově je mlýnek velmi tichý.Velmi jednoduché je i čištění,stačí nadzvednout horní nádobu a celý prstenec s horním kamenem vyšroubovat.
Co se týče rozměrů,tak mlýnek je docela úzký,takže moc míst nezabere.Na negativa jsem zatím nenarazil.

Z toho dávkovače jsem měl taky trochu obavy.Nejdřív jsem zkoušel na dávkovači nastavit přesnou dávku,tak aby mi nadávkoval tolik,kolik potřebuji do páky,ale to v praxi moc nefunguje,ten dávkovač zas tak přesný není,pokud chceme být přesní,tak jak je potřeba při přípravě pressa.
Osvědčil se mi způsob,který používá ten maník na tomhle videu,dávkovač nastavit na minimum,namlít víceméně tolik,kolik je třeba a pak nacvakat do páky přesně kolik potřebuju,přebytek lze vrátit zpátky do dávkovače.Je to i čistý způsob,nic se při tom nerozsypuje a ani nenadbývá.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Anfim Best

Příspěvek od hnup »

To musel byť poriadny hňup, čo to predal za takú cenu. Gratulujem k skvelej kúpe.
Ja tiež cvakám dávkovačom ako blázon, je to trochu nepraktické pre domáce použitie. Ale čo sa budem sťažovať - melie to dobre, káva je fajn, čo viac chcieť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“