MAHLKÖNIG Vario nebo RANCILIO Rocky nebo ISOMAC Macinino?

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dlabka
Příspěvky: 25
Registrován: pon 22. srp 2011 10:07:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

MAHLKÖNIG Vario nebo RANCILIO Rocky nebo ISOMAC Macinino?

Příspěvek od Dlabka »

Ahoj,

jsem tu prvně, tak dofám, že jsem dotaz nezařadil špatně. Odpověď jsem tu nikde nenešal. Pokud zakládám stejné téma podruhé, tak prosím o přesunutí, nebo smazání.

A k mému dotazu:

Chtěl bych koupit kávovar. S největší pravděpodobností to bude Silvia a řeším jaký mlýnek zvolit.
Na coffeitalia.co.uk se dá Silvia pořídit za velice rozumné peníze s Rockym i Variem a já nevím, který zvolit. Láká mne také nabídka s Isomac Macinino.

Poradíte mi prosím, který z těchto mlýnku je podle Vás nejlepší? Vyrovná se Rockymu a Variu Isomac alespoň částečne? U Varia se mi líbí možnost časového nastavení a kompaktní vzhled. Z 99% budu mlýt jen na espresso. U Rockyho se mi líbí převážně pozitivní zkušenosti uživatelů. U Isomacu cena a vzhled. Možná by se Isomac dal vyměnit za GranMacinino a cena by stále byla do 500 liber.

Děkuji za rady a názory ;)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: MAHLKÖNIG Vario nebo RANCILIO Rocky nebo ISOMAC Macinino

Příspěvek od ondrada »

O všech třech mlýnkách jsou tu vlákna, nezbyde než je přečíst a rozhodnout se. Těžko k nim někdo řekne víc. Pravděpodobně se ale nenajde nikdo, kdo má i dva z nich, natož všechny tři, takže očekávat nějaký srovnání asi nelze.

Obecně Rocky a Vario jsou brány za velmi použitelné, Vario má elektroniku (čiže vyšší pravděpodobnost problému než u Rockyho, kde je motor, drát a vypínač :)) a keramické kameny (nelze brousit, což by nemělo být potřeba, ale nemaj rády šutry v kafi - což nemá ani ocel, ale v tý se udělá maximálně zub). Isomac může být dle zkužeností popsaných na fóru tak trochu "dorob si sám", psalo se tam něco o pilníku a tak :) Ale to jen papouškuju to, co se tu dá vyčíst...
Zamčeno

Zpět na „Mlýnek na kávu“