Catler CG 8010

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od Effe »

Tož vzhledem k tomu ,že jsi mladý chasník tak v životě přijdeš o víc než 3500 Kč,když na to přijde,ale za sebe ti přeju ať jsi spokojený.Ty co už nějakou dobu melou na kvalitním hardwaru nepřesvědčíš,protože kvalitní mlýnky jsou prostě o kus dál ,ale jestli ti počáteční nadšení vydrží určitě to sám zjistíš.
Zásadní ale je, dělat kafe z kvalitní suroviny,protože všechno to snažení jde přes naši hubu a věř mi ,že je to k.... rozdíl pít Illy nebo Vergano a místní PC,kde máš záruku ,že je čerstvé.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Jak jsem napsal, chápu , že je "milion" lepších mlýnků než tento... to každopádně. Půvpodně jsem zamýšlel o Molino Challenge, jenže o tom tady nic zajímavého není...jen že je s nim někdo spokojen a že mele dobře..:) Já nejsem zase takový fajnšmekr, takže jakož to laik si myslím, že koupi tohoto jsem udělal mnohem lépe, než kdybych koupil DeLonghi KG89...jasně přiznávám..prostě jsem se nechal unést tím jak vypadá. Každopádně pro mě naprosta spokojenost a zdali mě časem přejde a nebo bude sloužit několik let bez problémů tak budu jenom rád.
Osobně čisté espresso nepiji. Piju kapučíno... a šlo mi hlavně o chuť lepší než z koupeného pytlíku mleté Lavazzy v tescu. Což se už i s rok a půl starou Illy povedlo..dokonce je lepší jak v mnoha kavárnách, které jsem navštívil. Takže když ještě pořídím PC tak budu maximálně spokojen...
Takže kdo přešel během měsíce z Velvetu na kávu se strojky jako já...vřele doporučuji.
Pokud chcete ještě lepší kvalitu sáhněte podle zkušenějších po něčem lepším to je Jasné.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Nezkoušel už někdo z vlastníku ten trik s podložkama...třeba i neoriginálníma??
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Koukněte na tohle video.... teď mám krapet zmatek... neumím tolik anglicky...tady sroivnávají dva mlýnky a teď najednou ten Breville (Catler) namlel a extrakce trvala 28 vteřin.....a říkala, že káva dobrá.. To tam má ty podložky nebo ne nebo čím to , že najednou je to vše OK
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od lukyn »

hele sorry, ale když někdo napíše jako argument "Osobně čisté espresso nepiji. Piju kapučíno" a k tomu po 5 dnech "vřele doporučuji" .... tak doporučuju spíš už nic nepsat.
Ale faktem je, že v jedný kavárně mi taky nemohli udělat espresso, ale "kapučínko" by jako ale bylo, pane ..... :-)))))))
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od Effe »

No tak to mě taky dostalo..... Myslím,že klidně můžeš zůstat u Illy a dál bych se nepouštěl....Větší divadlo sehraju s moka konvičkou,mlýnkem Tramp a vrtulkou z Ikea za 39Kč.....
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Tak pak nechápu na co jsem to kupoval jsem mohl vážně zůstat u DeLonghi KG a byl bych kamenován uplně stejně:D
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Podle videa s podložkama ho i chvalí...nebude to sice jako jiné mlýnky jak říkáte ,ale já se s tím spokojím..:) teče jim to 28 vteřin...dělá to pěknou Cremu..dokonce prý i chuť dobrá...a do toho všeho pěkný design...se svítícíma kravinkama...no co dodat... já jsem spokojen:) A to je důležité:)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od Redmann »

Ja som náhodou rád, že tu píše niekto, kto si ten mlynček kúpil. Či to bola chyba, alebo nie je druhá vec, to teraz nemusíme riešiť.
Ja sa teším na pokračovanie, na to, ako bude tomas.vlk naďalej spokojný, či nespokojný. Ako ho ohodnotí, keď trošku začne do prípravy kávy vidieť a tak.
Takže sa nedaj znechutiť, používaj a občas píš. :-)
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od papun »

Taky to tak vidím. Proč mu ,,nadávat, že si to koupil. Je plnoletý a svéprávný. A raději čekejme na další poznatky. Otázkou je jestli vůbec tomas.vlk bude připravovat klasické espresso a nebo mu stačí plný hrníček nápoje s crema bazmekem, který pak naředí mlékem a v tom případě bude stejně jedno jak ten mlýnek mele a vůbec nebude řešit to co řešíme my.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Určitě se chci dopracovat jako ty dvě holky na videu k okolo 25-30 vteřinám s docela pěknou cremou i chutí. Zatím Jsem ve fázi, kdy jsem ještě zkusil napsat servisu, zda neví něco o těch podložkách nebo aspoň průměr hřídele.
Jak budu mlýnek rozebírat a upravovat tak udělám foto. A popřípadě i udělám video před upravou bez crema disku a po upravě...jak se změnila extrakce.

Tak držte palce.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od papun »

Nerozumím jedné věci. Ten mlýnek nedokáže namlet na 25-30 aniž by se neupravil?
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

Podle videa zřejmě ne...a z té stare illy to zatím nepoznám teče to pomalu ale bez pěny... ani crema disk nedokáře tu i když mletou illy napěnit pořádně...každopádně když se sežene ta podložka navíc tak uprava trva 5 minut..což není problém..jen potřebuji znát průměr té hřídele:)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od elwoodblues »

Nevrtejte do toho a zkuste jim ho vrátit. Možná to půjde.
Jinak si nejsem jist, že nějaké podložky potřebujete už teď. Důležité je, že to teče pomalu. Z vašeho kafe cremu čekat nemůžete.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od papun »

Pokud to mele dostattečně jemně, tak nic nepodkládej. Crema není jen o mletí, ale taky o vhodneé misce, jejím plnění, tempování a přípravě.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od tomas.vlk »

A čím je způsobeno to hrudkování? Například tady https://www.youtube.com/watch?v=-tDOjJBsi4c Rancilio Rocky hrudkuje "jako blázen" také.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od elwoodblues »

Některý mlýnky to dělají a jiný ne... Neřekl bych. Ony to některý mlýnky dokonce někdy dělají a jindy ne :) Vlastní zkušenost, dokonce se stejným balíčkem kávy.
Podle mě to s mlýnkem moc nesouvisí, pokud nemá zabudováno nějaké hrudkovadlo. Kameny kávu rozemelou, čímž práce mlýnku končí a nevím, jak může mlýnek ovlivnit to, jestli se z ní pak cestou ven utvoří hrudky. Ovlivní to statická elektřina, hlavně asi vlhkost, kdovíco ještě, ale hrudky nevadí, nedrží pohromadě, namají na nic vliv a když se objeví, vůbec to neřeším.
Ono toho, kde se dá udělat chyba tolik není a gramotný jedinec s normálním vybavením by neměl mít problém. Kafe pak lze klidně zarovnávat i podle sebe.
Každý svého kafe strůjcem
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od Fox_25 »

I kdyby místo hrudek z toho lezli rovnou kostky tak je přece rozbijete tamperem v misce, ne? Pořád je to umleté kafe, ne rychle tuhnoucí beton.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od Fox_25 »

Vzduchová kapsa? Já měl a mám za to že na to je příliš hrubá i káva na turka. Pokud by byla navlhlá, tak snad. Měl jsem půjčenou nahou páku a pokud jsem to nějakým zásadním způsobem schválně nepokazil tak extrakce vždy probíhala dobře a to i za předpokladu že jsem hrudky nerozbil a utlačoval s hrudkami.
Ale pravda je ta že nyní melu do malého hrnku a kávu dávám do misky lžičkou takže hrudky se vždy rozbijí když kávu v misce zarovnávám před utlačením.

Také na to co píšeš nemohu nic říci, takto do hloubky jsem se na to ještě nedíval.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Catler CG 8010

Příspěvek od elwoodblues »

Utvořit vzduchovou kapsu při standardní síle tampování? Když předpokládám aspoň trochu rovnoměrně naplněnou páku? Co to máte za kafe? A možná by ani pak zase o tolik nešlo. Aspoň když se chce člověk napít kávy a ne řešit metody.
Na espresso není potřeba doktorát a nevím proč z toho dělat vědu. Snad kromě baristů, které to živí. Zvládne to každý. Někdo se v tom jen rád vyžívá a spousta lidí si pak myslí, že to je kdovíjak složité a zatím jim jen chybí dostatečně kvalitní vybavení, nebo základní znalosti. Těch ale není potřeba tolik.
Mám stejnou zkušenost s Foxem_25. Včetně té nahé páky.
Když to člověk už umí, pak se dají věci ladit a vylepšovat. Ale na tom základu, a o ten v tomto vlákně jde, nic není.
Každý svého kafe strůjcem
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“