Rancilio Rocky SD

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zdenok »

Podľa mňa skôr nie ak nerobievate veľa káv naraz, bude vám tam zbytočne stáť káva a zvetrávať...
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
zaza
Příspěvky: 12
Registrován: úte 06. říj 2015 15:55:39
bydliště: skoro Nitra, Slovensko
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky SD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zaza »

ďakujem, objednala som bez dávkovača
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od gekonko »

Môj prišiel aj o štandardný výstup kávy:
rocky_v1.jpg
rocky_v2.jpg
S osmičkou štetcom tak dosiahnem takmer nulovú retenciu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jndm
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. bře 2016 18:58:55
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: obyčejný

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od jndm »

Jak řešíte když chcete udělat např. frenchpress, melete do páky a pak to přesypete, nebo existuje nějaký přípravek?
Uživatelský avatar
hannees
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. led 2012 16:09:09
bydliště: MSK
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hannees »

Zdravím všechny milovníky espressa.
Rád bych vás poprosil o radu. Po šesti letetech bezproblémového každodenního provozu mi Rocky ze dne na den přestal mlít kávu. Motor normálně jede, spodní kámen se normálně točí, zrnka na něm poskakujou, ale neprojdou skrz. Dělá to při jakémkoliv nastavení hrubosti. Spoléhal jsem na to, že bude stačit mlýnek vyčistit, ale nepomohlo. Stalo už se vám to někomu? Může to být zapříčiněno tupými kameny? Předem díky za radu.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od papun »

Docela divné. Můžeš natočit video?
Uživatelský avatar
hannees
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. led 2012 16:09:09
bydliště: MSK
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hannees »

Na nějakém zahraničním fóru jsem četl, že by to mohlo být druhem kávy. Mám teďkom doma Kongo a z půl kila jsem už v pohodě namlel 450g, takže problém bude asi jinde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od j.bill »

To je jasný případ mlýnkokamenounavenózy, jak by diagnostikovala dr. Plyšáková. Natoč prosím ještě jedno video, kde nebude tolik kávy v násypce a bude při mletí vidět i část zajišťovacího šroubu spodního kamene.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
hannees
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. led 2012 16:09:09
bydliště: MSK
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hannees »

Tak v knize bebíček bychom to měli a teď doktorko raď :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od j.bill »

To snad vypadá (pokud nejsou velká zrna), jako by se protáčel unašeč spodního kamene na kónusu. Káva se nahoře trochu drtí, ale jako by jen mezi maticí a stěnou. Můžeš vyzkoušet (při vytažené napájecí vidlici ze zásuvky) podržet na druhé straně osu hřídele motoru nebo rotor a nahoře pořádně zabrat rukou za unašeč (nebo prostrčit vyhazovacím otvorem kus dřeva a zablokovat unašeč), jestli se to v zátěži neprotočí? Pokud bude vše ok, tak ještě otáčky. Zdá se mi to nějaké slabé, ale Rockyho jsem nikdy neměl, takže nevím, kolik točí.....
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
hannees
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. led 2012 16:09:09
bydliště: MSK
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hannees »

Tak příběh stávkujícího Rockyho má šťastný konec :-) Dle rady j.billa jsem zkontroloval vůli unašeče spodního kamene. Rukou jsem ho neprotočil. Odmontoval jsem ho ale a vyčistil veškeré zbytky pod ním a kolem hřídele. Všechno jsem smontoval zpět, pořádně jsem dotáhnul spodní unašeč kamene na hřídel, nasypal kafe, zapnul mlýnek a . . . NIC. Jelikož jsem byl včera vyzvednout novou zásilku kávy (Mexico), tak jsem ho zkusil vyměnit a . . . NIC. V zoufalství jsem udělal poslední pokus a otevřel jsem hrubost mletí tak zhruba na french press, čekal jsem tak 30s a zkoumal divný zvuk a potom . . . najednou se to chytlo. Vrátil jsem zpátky hrubost mletí na espresso a mlýnek jede, hurááá. Zkusil jsem vyměnit kávu zpět za Kongo a i tu mele zase bez problému. Myslím, že kávou to nebylo, beru sice různé druhy, ale pořád ze stejné pražírny. Navíc v neděli jsem dělal bez problému cca 10 káv při oslavě a v pondělí ráno už jsem si neškrt. Takže nevím jestli tam byla nějaká neznatelná vůle pod tím unašečem a lehce to prokluzovalo, ale na jinou příčinu jsem nepřišel. Závada nezjištěna, pacient se uzdravil :-) Každopádně děkuji za rychlou reakci a rady, protože ty čtyři dny bez ranního esprassa byly peklo ;-)
PS: při tom nahrávání videa do příspěvku jsem se docela zapotil, není vůbec sranda se dostat na požadovaný formát a hlavně velikost 1,4 mb
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Effe »

Mexiko jsem měl párkrát ( z jiného zdroje než PC ) a zrna byly fakt dost velká , nicméně mlel jsem jen ručním mlýnkem
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od j.bill »

To je přesně ono. Mlýnkokamenounavenóza. Mlýnek a kameny si odpočinuly (6 let je 6 let) a už zase fungují. Hlavně, že to dobře dopadlo. :grin:
PS: Četl jsem o tom v jednom starém rukopise. ;)

(Až budeš zase nahrávat, tak videa dej na Trubku a sem jen odkaz.)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
drtime67
Příspěvky: 39
Registrován: ned 24. říj 2010 10:46:53
bydliště: Holič
kávovar: Bezzera Magica s PID
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od drtime67 »

poprosim radu mam tiez mlyncek rocky ale s tym zasobnikom da sa demontovat ten zasobnik a prerobit na mletie priamo do paky dakujem
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od jerrymouse »

Ahoj,
dost se mi hejbe na Rockym (druhý mlýnek, převážně v práci) osa - pokud při mletí na i 40+ chytnu za násypku a trochu s ní zahejbu, tak jsem schopnej docílit škrtání kamenů ... podezřívám ložiska v motoru. Měnil jste je někdo? Co je k tomu potřeba za nástroje - jde to zvládnout v domácích podmínkách? Popř. tušíte, kde by mi to (v okolí Plzně) dokázali vyměnit?
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“