Rancilio Rocky SD

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Jožin »

Dávno by žádné nedělali, protože by zkrachovali. Kdo neprodá ten nevydělá a jde do háje, tak raději prodávají v italské kvalitě.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hnup »

Čo je na Rockym také nekvalitné okrem blbo nalepenej stupnice nejakým diletantom vo výrobe?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Pushkin
Příspěvky: 29
Registrován: pon 11. črc 2011 6:54:16
bydliště: Praha
kávovar: Lelit MaraX; ECM Botticelli (PID upgrade)
mlýnek: Rancilio Rocky SD, Niche Zero

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Pushkin »

...presne to čo si napísal. :lol:
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od vilose »

Vždy to je lepšie, než prípad, keď mlynček nedokáže kávu na espresso zomleť dostatočne jemne.
Mňa osobne dajaký doraz vôbec netrápi. Stačí mi poznať, kde je tá poloha.
No vždy sa nájde umelec, ktorý urobí to čo sa najmenej čaká. Napríklad na aute bude hádzať rýchlosti bez spojky. Nepomôže ani vopred na to upozorniť.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hnup »

Pushkin píše:...presne to čo si napísal. :lol:
Tak si kúp Krups, je lacnejší, aj stupnicu má OK. Čo na tom, že nedokáže zomlieť kávu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od mill »

Moc nechápu, co pořád řešíte. Rocky je kvalitně a dobře vyřešený mlýnek ve své cenové kategorii. Podle mého je i docela levný na to, co umí a z jakých materiálů je složený. To, že je doraz řešený šroubem je naprosto v pořádku, já jsem ho vyhodil, nepotřebuji ho tam. Samozřejmě, že každý mlýnek bude mlít na jiných stupních, není to způsobené blbě nalepenou stupnicí, kameny mohou být různě nabroušeny a různě usazeny. Moc nevím, proč to někomu vadí. Když se podíváte do vnitřností mlýnku na jemnost stoupání stavěcího závitu a stupeň pootočení při nastavování kamenů, jeden dílek na stupnici může znamenat přiblížení kamenů k sobě snad o setiny milimetru. Kameny se usazují ručně, proboha nechtějme po něm přesnost mikrometrických přístrojů. Nevím, proč pořád zde rozebíráme, že to někomu mele na jedničce a někomu na šestce, to je fakt naprosto normální a nepodstatné. Nejdůležitější je se se svým mlýnkem sžít a vědět, jak které kafe namlít nikoliv podle čísel, ale podle toho, jak teče. Několik Rocky mi prošlo pod rukou a se všemi, které jsem zkoušel event. zasvěcoval nové majitele do tajů espressa, jsem byl spokojený a nenašel vůbec žádnou závadu.
P.S: vlastně našel: po těch rocích, co ho používám, se mi odlepila jedna gumová podložka, na které stojí. :o
Uživatelský avatar
Pushkin
Příspěvky: 29
Registrován: pon 11. črc 2011 6:54:16
bydliště: Praha
kávovar: Lelit MaraX; ECM Botticelli (PID upgrade)
mlýnek: Rancilio Rocky SD, Niche Zero

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od Pushkin »

hnup píše:Tak si kúp Krups, je lacnejší, aj stupnicu má OK. Čo na tom, že nedokáže zomlieť kávu.
...kľud, kľud.
...ja neútočím.
Sám Rockyho mám a Krupsa si nehodlám kúpiť ani omylom. Ja len vyjadrujem svoj názor na mlynček o ktorom je toto vlákno.
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od kuslak »

Problém je trošku iný než len že stupnica je posunutá, tak čo. Kúpil som si mlynček Rocky, mlel som kávu na štvorke, trojke, niektorú aj na dvojke. Keby mi nedošla káva v zásobníku ani by som asi nezistil, že medzi 3 a 2 stupňom sa mi kamene o seba škrú! Čo pri mletí kávy počuť nebolo. Už len dúfať, že sa kamene moc neotupili.

Samozrejme, mohol som si aj ja odsledovať pred nasypaním kávy, po rozbalení, kde mám nulovú pozíciu. No kto s taktouto vecou skúsenosť nemá, ani ho nenapadne, že by mohol byť takýto problém.

Mlynček je to dobrý, nemám na neho inej najmenšej výhrady. Ak by som sa mal rozhodnúť znova, kúpim si opäť Rockyho.
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zavi »

Ako už zopár príspevkov dozadu vilose popísal, tak to že pri voľnobehu dochádza ku kontaktu medzi kameňmi, ešte vôbec nemusí znamenať, že sa kameňe dotýkajú činnými plochami, ale najskôr len okrajom, ktorý je tam práve z toho dôvodu.
A po druhé, zároveň platí že keď je medzi nimi káva, tak tá tlakom vymedzí axialne vôle v uloženiach kameňov, takže dá sa povedať že ich "odtlačí od seba. Pri voľnobehu tento faktor nepôsobí, takže kamene sa môžu o seba zľahka dotýkať.
Zhrnuté, pravdepodobne sa nemusíš ničoho obávať, ohľadne otupenia kameňov vzájomným dotykom.
kuslak
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 18. lis 2011 12:35:38
bydliště: BRATISLAVA
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od kuslak »

Zavi: ďakujem za odpoveď
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

zavi píše:....., ale najskôr len okrajom, ktorý je tam práve z toho dôvodu. .......
dovolil bych si nesouhlasit. Ten okraj je na kamenech to nejdůležitější. Na tom závisí velmi podstatně kvalita mletí kávy, při nastaveních na jemné mletí.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od vilose »

Určite zo zavi nemyslel doslova tak, ako napísal.
Ostrosť okraja, vlastne prieniku zubov a tých spomínaných plôch, je samozrejme veľmi dôležitá. Niečo podobné, ako pri brúsení nožníc.
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od zavi »

Mal som samozrejme na mysli len prípadný ľahký vzájomný kontakt mlecích kameňov, aj to len pri voľnobehu, žiadne drhnutie o seba, ale o tom vari reč nebola.
Kamene sú brúsené tak, že medzera medzi nimi sa smerom k obvodu zužuje, takže ku kontaktu môže dôjsť jedine tam.
A z toho tiež vyplýva, že pri najjemnejšom mletí je hrúbka zrna definovaná práve šírkou štrbiny na vonkajšom okraji a v prípade že tam sú rezacie hrany jednotlivých zubov otupené, tak veľkosť odchádzajúceho zrna nie je rovnomerná, pretože dochádza aj k jeho drveniu a tým aj k vyššiemu podielu prachovej frakcie u pomletej kávy.
Ťažko takto od stola povedať v tomto konkrétnom prípade ako to bolo, ale je fakt že pre ten tvar mlecích kameňov, aký je použitý u Rancilio Rocky, obecne žiaden vzájomný kontakt kameňov nie je pre mlynček prospešný. Aj keď v tomto prípade, majiteľ mlynčeka zrejme zaregistroval tento stav včas, takže k postihnuteľnej škode asi nedošlo.
Uživatelský avatar
mejlacz
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25. kvě 2012 13:14:18
bydliště: Liberec
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od mejlacz »

Tak už i já jsem měl možnost doma zapojit Rockyho a výsledkem předčil veškeré moje očekávání. Sice jsme ze začátku trošku zápasili s nastavením, nakonec něco okolo 0-1, proháním to zatím přes Gaggii Synchrony (automat), a výsledkem je káva připomínající italské kavárničky :)
Classic už je na cestě z Anglie, už se těším.
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od DeTT »

Snazil jsem se prolezt tohle vlakno i o Gaggii MDF a porad nejak nemuzu najit, proc Gaggia MDF je "entry level" mlynek a Rocky je brany jako vyssi trida. V cem je Rocky o tolik lepsi? Ma jemnejsi stupnici? Nebo ciste jen to, ze nema davkovac mlete kavy?
Od minuleho tydne mam Rockyho tez, ale stihnul jsem sotva par kav a nevim, jestli je opravdu ta kava vyraznejsi nez z MDFka nebo je to jen autosugesce :)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

Nevidím důvod proč by měl být v kvalitě mletí Rocky nějak lepší než MDF. Nemám teď čas hledat jak je to s kamenama (průměrem) ale na to 15 sec. mletí jedné porce to stejně nebude důležité.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od DeTT »

Prave ze maji uplne stejne kameny, 50 mm a proto mi nejde absolutne do hlavy, proc se bere Rocky jako lepsi mlynek nez MDF. Tady na foru se o nem aspon tak neustale mluvi.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od primacafe »

Nemám ten pocit. Snad jen proto, že Rocky je lepe dostupnější.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od ondrada »

Spíš MDF je proti Rockymu nehezkej plasťák... Rocky přecijen působí "důvěryhodněji", aspoň na mě...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky SD

Příspěvek od hnup »

Rocky je oproti MDF oveľa tichší, má jemnejšie kroky pre nastavenie hrúbky mletia a vyzerá lepšie. Kvalita mletia je podľa mňa rovnaká, ale veľké mínus pre Rockyho je hrudkovanie, to som u MDF nikdy nemusel riešiť.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“