staré mlýnky na kávu

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 11
Registrován: úte 03. zář 2013 7:20:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

staré mlýnky na kávu

Příspěvek od chameleon »

Ahoj,

jaké kvality mletí dosahují historické mlýnky prodávané například v bazarech a aukcích? Moc se mě líbí retro vzhledem, ale jak je to s kvalitou mletí netuším. Děkuji za rady.

http://aukro.cz/mlynek-na-kavu-schlesia ... 07524.html

http://aukro.cz/mlynek-na-kavu-i3506967848.html

http://aukro.cz/stary-mlynek-na-kavu-i3516309490.html
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od morseee1 »

na franch press alebo mokka by som sa nebal.. na espreso to stacit urcite nebude .. Mam doma tiez historicke kusky, ale cisto z nostalgie, Tie zelezne kamene (ani sa neda povedat ze ocelove) su povacsinou riadne tupe. Aj som jeden vycistil a spojazdnil, ale vysledok je nevalny. Ale pri troche stastia to stacit bude. Na taket hrube roboty som si radsej kupil porlex :-)
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od Ralf »

možno by sa dal upraviť, napríklad ak sa neviete rozlúčiť s tým retro dizajnom tak si skúste zistiť informácie na zahraničných fórach či už niekto neupravoval starý mlynček tak že tam vymenil vnútro za kamene napríklad z porlexu alebo haria. potom by to mohlo mleť dostatočne aj na espresso. asi.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od Redmann »

Ja používam starý mlynček na french press a filter, ale veľká sláva to nie je. Kamene sú tupé a mletie absolútne nekonzistentné - od veľkých kúskov až po prach. V podstate ho používam z nostalgie a preto, aby som si nemusel rozštelovať Porlex, ktorý mám na espresso.
Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 11
Registrován: úte 03. zář 2013 7:20:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od chameleon »

Koukám, že žádné extra kladné recenze. Prozatím mám pouze moka konvičku, ale do budoucna bych rád zakoupil i nějaký presovač na který to moc vhodné nebude. Pokud bych se přece jen rozhodl pro koupi této "retro funkční výstavky" na co si dát pozor? Vybrat podle značky, zachovalosti nebo .....?
Děkuji
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od morseee1 »

znacka nepomoze .. jedine stav kamenov .. ale to sa volnym okom iba tazko da posudit .. podla mna si kup za lacny penaz ako dekoraciu a na mletie si kup porlex alebo hario .. a mas po starostiach
Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 11
Registrován: úte 03. zář 2013 7:20:06
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od chameleon »

o těchto dvou značkách jsem se již dočetl, že jsou dobré. Bohužel vzhled je takový nevzhledný :(
Lákal mě starý, klasický, retro vzhled.

Když si koupím nový mlýnek v retro vzhledu tak asi kvalita o moc lepší než u pravého starého nebude co?
http://www.eproton.cz/mlynek-na-kavu-to ... 63772.html
Uživatelský avatar
Ralf
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 04. bře 2012 12:20:38
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od Ralf »

neviem s istotou povedať ale ja by som čakal kvalitu ešte horšiu, to čo je staré a dnes je to retro niekedy používali na to na čo to bolo vyrobené, dnes keď je to nové a vypadá to ako retro tak je to asi určené na poličku ako lapač prachu a o kvalite mletia sa hovoriť ani nedá.
all you need is coffee
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od primacafe »

Všechno je to jen o kamenech. Mám starých mlýnků asi 10 a jen jeden mele pro použití na espresso. Běžně ho používám když je potřeba udělat jinou kávu než je nasypaná v mlýnku. Jednoznačné rozhodnutí pro daný mlýnek může padnout a po namletí kávy a udělání espressa.
Není možné říct, že mlýnek některé značky je použitelný a druhé značka ne.
Mám vlastní zkušenost, že mlýnky nové produkce jsou jen na parádu nebo max. na mletí koření. Ne však na kávu.
Poslední který jsem ze zvědavosti koupil, byl nějaký s keramickými kameny. Skončil v kuchyni na mletí pepře.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od RedAce »

Pokud chcete klasický vzhled a ucházející kvalitu, zkuste mlýnky Lodos. Nevím jak konzistentního mletí na espresso budou schopné, ale kamarád ho má k moka konvičce a mlýnek se tváří velmi solidně.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: staré mlýnky na kávu

Příspěvek od David »

Lodosy na presso nejsou a kvalita zpracování není nejlepší.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“