Alternativa ke Gaggia MDF?

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od Maroslav »

Gaggia MDF – tento oblíbený a kvalitní entry-level mlýnek určitě neni jediná možnost pro vstup do světa jménem espresso. Což takhle dát si:

Zhruba do 210 euro
Demoka 203, 205 a 207– rozumná kvalita + rozumná cena v nerezovém designu, plynulá regulace mletí (stepless), slušný motor 200W. Je možno přikoupit i speciální Demoka knock-box, který přesně sedí k mlýnku.
Isomac Granmacinino a Macinino– sice slabší motorek než Demoka (100W), ale také pěkný design a možnost zakoupení nerezového šuplikového knockboxu stejné značky.
Lelit PL43– nižší hmotnost může napovídat o kvalitě, ale také nemusí
Ascaso iMini– základní model značky má menší kameny i výkon než dražší model

Své názory, zkušenosti nebo poznatky k jednotlivým mlýnkům dávejte do konkrétních vláken, sem pište obecné úvahy a tipy na další alternativy.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od Maroslav »

Zhruba do 300 euro
Ascaso i-1– pěkný výkon a dospělý design = vyšší cena než iMini
QuickMill 060 Apollo
Rancilio Rocky- už podle váhy (7,1kg) jde poznat, že to není žádné ořezávátko. Nabízí se ve variantě D (doser) a S (doserless). Nevýhodou je, že nemá plynulou regulaci, takže může být někdy problém najít optimální hrubost mletí...

Své názory, zkušenosti nebo poznatky k jednotlivým mlýnkům dávejte do konkrétních vláken, sem pište obecné úvahy a tipy na další alternativy.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od xhonza »

a co takovej Macap MC4 za 290 eur (není to doserless)? Chtěl bych se zeptat jak si stojí v porovnání s ostatními?
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od ondro »

Zaujímavé ceny mlynkov tentokrát v Maďarsku, kde sa teraz s obľubou nakupuje.
Také Ascato i1 mini- 250W/700RPM/54mm/nerez za cca 165 Eur ... .
(cena vo forintoch deleno desať = cca cena v Sk)

Kód: Vybrat vše

http://www.expolygon.hu/files/KVG_Kavedaralok.php
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od 2-czech »

kde macap m4c tak levne? my je dovazime a na tuhle cenu se v retailu ani nahodou nedostanu ... vrele doporucuji, ale na espresso spis MD5 stepless. Super mlynek do male kavarny, zatim ani jeden technicky problem.

rad bych jako alternativu k MDF napsal Mahlkoenig Vario, ale ta cena ho bohuzel hrozne limituje ... snad uz pristi mesic bude opet po problemech v produkci:(

Ted jsem si jeste vzpomnel na Compak K-3 Touch ... mel jsem jeden kousek na testovani, byl velmi levny (cca 150 euro), ale nedokazal jsem si na nej zvyknout. Na doma ale v pohode ...
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od xhonza »

macap mc4 za 290 eur byla nabídka na espressocoffeeshop.com, byl to ale základ, černá, stepped a po slevě 10-20 eur. Jinak macap mc4 chrom, stepless mají teď za 359 eur; mazzer mini 411 eur v mack-eistechnik.de
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od zorin87 »

Jak se díváte na toto, jako alternativu?
Nikde jsem k tomu nenašel vlákno:

Kód: Vybrat vše

http://www.espressocoffeeshop.it/la_pavoni_jdl_jolly_doser_lusso_coffee_grinder.html?category_id=36
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od Redmann »

Tak ako prvé mi napadá, že je asi o 50% drahší. Za menej sa dá kúpiť aj Rocky...
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od bouncer »

Ten La Pavoni mě moc nezujal. Jsou i jiné alternativy do 300 EUR...
Cunill Tranquilo (ve téhle cenové relaci jednoznačně nejtěžší s největšími kameny, ale je to Cunill no...)

Kód: Vybrat vše

http://www.vitaliano.de/de/espressomuehlen/produktdetail/cunill-tranquilo-2009-electronic-by-iberital-grau-10934/
Eureka Mignon MCI

Kód: Vybrat vše

http://www.baresta.com/MODELLUeBERSICHT/MIGNON_MCI_SCHWARZ_ALU_SCHWARZ_PULVERBESCHICHTET_MIGNON_MCI_MANUALE_MIT_TIMER_UMRUeSTSATZ--p-14100012.html
Nebo už zmíněné Compak K3 Touch (ovšem za 150 EUR jsem ji nikde neviděl - jen za dvojnásobek), Ascaso Steel I-1 nebo Rocky. Jo a Macap v téhle relaci začal dělat M2, ale nevím, zda se vyplatí.
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od zorin87 »

Zatím asi vítězí u mě ten Rocky. Akorát přemýšlím, jestli se vyplatí si připlatit za verzi s doserem.
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od spikey »

po pár týdnech s Gaggii MDF jsem za fresh mlýnek, hezky se to čistí, káva v tom nevětrá.
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od bouncer »

Doser? To asi záleží na tom, kolik toho namelete a jak jste zvýklý. Kdybych to uměl, tak ten doser z MDF uříznu hned :-D Můj názor je, že domů rozhodně bez doseru.

Jinak mě napadlo... není trochu škoda "jen" Rockyho k La Scala Butterfly? U takového přístroje bych už radši hledal něco na úrovni Mazzer Mini :)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
zorin87
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pon 21. úno 2011 17:54:51
bydliště: Boskovice
kávovar: Futura Kikka, Bialetti, Aeropress
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od zorin87 »

Díky za tipy. :) Mlýnek sháním přes jednoho dodavatele, který mi prodal tu La Scalu za velmi dobrou cenu. Ale teď s tím mlýnkem má jakousi dlouhou dodací dobu. Už asi měsíc a půl. Čekalo se, než pojede pro zboží do Itálie. Mluvil o nějakém Macapu. Typ nevím, ale do domácnosti hádám M2. No a jelikož jsem mu dal vzhledem k té době už takové pomyslné ultimátum do konce tohoto týdne, přemýšlím na jiné variantě, kterou bych si objednal sám, nejspíš přímo z Itálie. Ta cena by byla cca 6tt.
Life is too short to drink bad coffee...
No matter how old you are!

...
Zkušenosti s: kávovarem La Scala Butterfly, Magister Stella Profesional, Jura Impressa C5, De'Longhi ESAM 3000 B Magnifica a s mlýnky Macap M2M, Eureka Mignon Perfetto, Krups GVX242, Eta 0066 (80. léta) :)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Alternativa ke Gaggia MDF?

Příspěvek od Fox_25 »

I s doserem se dá žít. Jen bývá problém že jedna miska je na 14g, druhá 16g atd. Z Carimali M1 v brzké době doser odšroubuju a bude se mlít rovnou do páky.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“