Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od mila001 »

Dobrý den všem milovníkům kávy.Po delší době se mohu vrátit ke konzumaci kávy a potřebuji poradit s výběrem mlýnku.Byl jsem rozhodnut ke koupi Rancilio Rocky,jen že po přečtení zdejších příspěvků si už tak jistý nejsem,proto že se mi začal zamlouvat i Ascaso i-sttel a Eureka Mignon Instantaneo.Co byste mi poradili z tohoto výběru,jaké jsou plusy a mínusy těchto mlýnků.Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od hedonista »

Já bych je seřadil takto:
Eureka MCI- 50 mm ploché kameny, timer, výborný mlýnek od firmy, která o mlýncích něco ví
Rancilio Rocky- velmi dobrý, osvědčený mlýnek, 50 mm ploché kameny, nemá timer
Ascaso- záleží jaké kameny, nemá timer, je velmi hlučný
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od papun »

Můj poznatek:
Rancilio - osobně jsem nikdy neokusil, ale má některé části mimo násypku jsou plast. Konkrétně stupnice, což může být někdy zdroj problému.
Eureka - neporadím
Ascaso - bavme se rovnou o verzi s plochými kameny. časovač klidně může být - to je jen věc verze. Hlučný opravdu je. Baví mě vzhled a nerezové provedení. Kupoval jsem v Hraspu, které je zárukou velmi kvalitního servisu a přístupu.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od puschpull »

Eureka: vypadá velice hezky - určitě nejlepší z toho výběru, ale cenou cca 12 tisíc se blíží třeba Mahlkönig VARIO home.

Kód: Vybrat vše

http://www.guru-caffe.cz/kavovary-mlynky-a-barove-vybaveni/eureka-mignon-instantaneo-profesionalni-primy-mlynek-na-kavu-barva-chromova-cromato-verze-manual-bez-casovace-306.html

Kód: Vybrat vše

http://www.bunacafe.eu/e-shop/mlynky/espresso-mlynky/detail/TBGL6M-mahlkonig-vario-home
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od papun »

Jo ještě jedno mínus pro Rockyho - skokové nastavení hrubosti. Po určitých zkušenostech jedině mikro nastavení.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od mila001 »

No tak Rockyho jsem vyřadil a teď nastane chvíle rozhodnout se jestli jít do Eureky,která stojí o dost více než Ascaso i-sttel,má stejný průměr plochých kamenů,ale desing je u Eureky pro mě hezčí nebo vzít Ascaso,které je v poměru cena/výkon lepší.Ještě mě napadlo jestli nevzít něco staršího třebahttp://www.sbazar.cz/GC/detail/14500264-prodam ... lynek,nebo http://www.coffeeitalia.de/mahlkonig-vario-2.html.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od papun »

Eureka je hezká, ale myslím si, že tam nebude zásadní rozdíl oproti Ascaso.

Mahlkonig je nacpán elektronikou, která prostě nevydrží věčně na rozdíl od ostatních mlýnků bez elektroniky, ty jsou téměř nesmrtelné.

Macap z bazar bude určitě nejlepší co do mletí.
Uživatelský avatar
kuruteku
Příspěvky: 2
Registrován: sob 13. úno 2016 14:15:46
bydliště: jihočeský
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od kuruteku »

Ahoj všem,
doufám, že nevadí, že vstoupím do této diskuze a požádám vás o zkušenosti a porovnání mlýmků Eureka Mignon Instantaneo a Fiorenzato F4E nano?
Předem děkuji za postřehy.
Uživatelský avatar
jozo:m
Příspěvky: 50
Registrován: stř 11. úno 2015 20:35:17
bydliště: KE
kávovar: QuickMill Carola Evo 0960
mlýnek: Compak K3 Touch Advanced

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od jozo:m »

Skúsim navrhnúť ešte jedného kandidáta: Compak K3 Touch Advanced, kameny 58 mm + timer
http://www.mobacoffee.de/Compak-K3-Touc ... lu-poliert
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od morseee1 »

kuruteku píše:porovnání mlýmků Eureka Mignon Instantaneo a Fiorenzato F4E nano?
porovnat oboje neviem, mam eureku, ale ja osobne som spokojny, meliem aj na aeropres aj na espreso a nastavovanie hrubky mletia je podla mna absolutny luxus.. stepless, aj po otvoreni ostava hodnota na povodnom stupni, po cisteni netreba nastavovat na novo..
drziak paky - tiez celkom uzitocne
napriek tomu ze ma pre niektorych male kamene, melie celkom konzistentne a naozaj melie a nedrvi. Je to vidiet hlavne pri mleti na aeropres .. cim viac prachovych castic, tym skor sa ten papierovy filter upcha a kladie vacsi odpor. Takto som porovnal mlynceky ktore som mal doma a eureka zatial z toho vysla najlepsie (sak aj najviac stala)

za mna ma bodov vela.

- timer - urcite je uzitocny, ale ked je jeden druh kavy stale a jedna miska, mne sa moc neosvedcil, funguje spravne, ale nevyuzivam

ale aj minus sa najde
- hooper .. tak tu by som rozhodne designerovi prsty polamal. stvorcovy sice vyzera super, ale bohuzial v kazdom rohu je vystupok, do ktoreho je zasrobovana ta ochrana prstov. Je to tak nestastne vyriesene, ze sa tam zachytavaju kavove zrnka. Opat neni to ziadny tragicky problem, ale celkovemu dojmu to ubera na krase.
- bordel okolo .. neviem ci je to statikou alebo kavou..

niekto spominal aj hrudkovanie, ale to sa mi prejavuje iba vpripade extremne jemneho mletia (niektore kavy aj take vyzaduju), inac je to pekne sypke.

za mna len tolko
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od mila001 »

Všem chci poděkovat za pomoc,objednal jsem nakonec Ascaso i když ten Compak K3 Touch Advanced je za velmi slušnou cenu,ale dal jsem přednost objednávce od Hraspa.
Uživatelský avatar
PJ77
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19. lis 2014 17:35:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od PJ77 »

Dobrý den, mám dotaz přímo na toto vlákno, tak ho sem umístím: rozhoduji se mezi Rancilio Rocky s přímým mletím a Ascaso I-steel s plochými kameny. Čtu vše možné už 3 hodiny a zjistila jsem, že:
1.) Rancilio Rocky s přímým plněním stojí 6990, má plastovou stupnici (možný problém) - ale člověk vidí, kde začít s nastavováním hrubosti, které je ale skokové (neumožňuje jemné nuance), průměr kamenů je 50mm, příkon motoru 140W, káva se sype přímo do páky (a padá okolo) či do krabičky, uvnitř mlýnku zůstává asi lžička mleté kávy a s přechodem hrubosti mletí ve směru od hrubé na jemnou musí být v chodu, opačně může být vypnutý (psali na Heurece, ale připadá mi to divné), ovšem je údajně tichý, rozměry jsou 150x250x350cm, váha 7kg (nelítá po kuchyni)
2.) Ascaso I-steel s plochými kameny stojí 7400, nemá vůbec stupnici, takže člověk nevidí, jakou hrubost si nastavil, ale tato lze naopak nastavovat postupně, velmi jemně, ovšem nekonečně dlouho, průměr kamenů je 54mm, příkon motoru (u plochých kamenů) je 250w, káva se sype přímo do páky (ale píší: "mlýnek mele po celou dobu stlačení spínače pákou z kávovaru" - znamená to, že mletí do krabičky je vyloučeno???), je hlučný, rozměry jsou 340x120x225mm, váha 4,5kg
Můj dotaz je následující: vyplatí se mi přihodit 410Kč na Ascaso I-steel s většími kameny a vyšším příkonem motoru a možností plynulého nastavení mletí, když si u Rancilia cením oné stupnice (asi se mi nechce kazit první várky každé nové kávy velkými pokusy s jemností mletí "naslepo"), vyšší tichosti mletí a stability (váží skoro 2x tolik)? Je nutné Ascaso při mletí držet (pákou)? Mohu na něm namlet kávu i do krabičky? Už jsem skoro rozhodnutá pro Ascaso, ale stále váhám. Prosím, poraďte mi (už jste mi moc pomohli s výběrem Gaggie, ještě jednou děkuji :-) ).
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od wladas »

To prestavovanie na jemnejsie mletie za chodu plati vseobecne u vsetkych mlyncekoch. Inac moze byt problem pri rozbehu motora. Ale treba si na to davat pozor skor len pri vacsej zmene, u rokyho asi dva stupne.

Ja by som bral Ascaso kvoli jemnemu nastavovaniu. Rocky to ma fakt skovo ak berem priemer.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
PJ77
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19. lis 2014 17:35:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od PJ77 »

to: Wladas
Moc děkuji za informace a poučení :-) díky Vám jsem se rychleji rozhodla (už se mi nechce čekat na výbornou kávičku) a pořizuji Ascaso (když máte Rockyho a přesto doporučujete jinou značku, věřím tomu, že to skokové nastavení mletí není ideální...), takže MOC děkuju :ucta:
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od jerrymouse »

Zkus se ještě podívat na Bezzera BB005 - přijde mi lepší, jak Ascaso.

Kód: Vybrat vše

http://bezzeracafe.cz/collections/mlynky-na-kavu-1/products/mlynek-na-kavu-b005-tm
Tady je předváděcí kus za 5000:

Kód: Vybrat vše

http://bezzeracafe.cz/collections/mlynky-na-kavu-1/products/mlynek-na-kavu-b005-tm-predvadeci
Uživatelský avatar
PJ77
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19. lis 2014 17:35:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od PJ77 »

to: jerrymouse
Jé, děkuji za tip, ale už jsem stihla odeslat objednávku. Můj finanční strop však byl 7500Kč, takže bych do toho stejně asi nešla... navíc z popisu výrobku není 100% jasné, jaký má způsob nastavení hrubosti mletí - podle fotky asi postupné a ne skokové (nevidím stupnici). Ač jsem zcela laik, příkon motoru 100W se mi jeví jako slabší, ale možná se pletu? Také má kónické mlecí kameny, a v různých vláknech jsem se dočetla, že ploché jsou lepší, takže asi své volby zatím litovat nebudu... uvidím v praxi :-)
No ale je to krasavec, to se mu musí nechat :dik:
Uživatelský avatar
PJ77
Příspěvky: 11
Registrován: stř 19. lis 2014 17:35:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od PJ77 »

to: jerrymouse
Aha, spěchám a odkaz na předváděcí kus mi ušel, ale už jsem se podívala a tak už se finančním stropem utěšovat nemůžu... Ještě jednou moc děkuji za podnět a velmi užitečnou snahu ušetřit mi nemalý peníz, díky :dik:
Uživatelský avatar
efrankie
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. bře 2017 15:42:42
bydliště: Praha
kávovar: zatím žádný
mlýnek: taky nemám ještě

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od efrankie »

Ahoj, obnovím vlákno… řeším uplně stejný problém. Rockyho jsem tak nějak už ale vyřadil z výběru díky skokovému nastavení hrubosti.
Nyní tedy řeším jestli Ascaso, pro kterého mluví nepatrně větší mlecí kameny 54mm a Eureku, pro kterou hovoří design, možnost časovače a kompaktnější rozměry, které já ocením a výborné recenze.
Je tu někdo, kdo má nějaké konkrétní dlouhodobější možnosti srovnání? Původně jsem nechtěl s cenou jít výše než Ascaso, ale pokud by byla Eureka výrazněji lepší (z nějakého důvodu), tak bych sahnul raději po ní.
Jinak mlýnek bude používán výhradně na mletí espressa, od kávovaru ECM Classika PID (na 99%). Díky moc
Altex
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 14. úno 2013 1:45:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od Altex »

Od pátku mám Eureka Mignon. Hopper jsem nahradil trubkou od dřezu (40mm průměr, cena 17Kč v Hornbachu). S klasickým hopperem když jsem nastavoval hrubost, tak to střílelo v té nádobě úlomky a zachytávali se. Asi by bylo lepší mít plný hopper plný, ale tak to zas nechci.
Co se týče bordelu při mletí, tak to mám řešeno další trubkou vedoucí do malé misky pod kterou mám váhu :D
Ještě co chci vyřešit je zůstávání kafe v tom výústku (cca 2g podle pokusných mletí toho odpadu co se prodává v obchodech za 14kč 70g.) Už mám v hlavě jeden nápad, jeden co by vyžadoval vrtání, druhý bez vrtání. Musím ještě přeměřit :)
Proti starému mlýnku konzistence mletí markatní rozdíl. Step-less nastavení je super.
Uživatelský avatar
lubost
Příspěvky: 33
Registrován: stř 23. srp 2017 8:39:05
bydliště: Ždiar
kávovar: Lelit Elizabeth PL92
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Rancilio Rocky,Ascaso i-sttel, Eureka Mignon Instantaneo

Příspěvek od lubost »

Planujem zakupit tiez mlyncek Eureka Mignon... bolo by mozne hodit sem fotky z tych uprav? asi by to zaujimalo aj dalsich (ak to nie je nejaky tajny program)... ;-)
Pripadne doplnit dej, ako to dopadlo s tym vrtanim, alebo bez vrtania...
Lubo
======================================
Kavovar: Lelit Elizabeth PL92 (predtym Lelit PL41PLUST, predtým De Longhi EC850M a nepretlakove filtre)
Mlyncek: Eureka Mignon (predtym Krups GVX242)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“