Kyocera CM-40

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Carodej
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. zář 2019 22:51:45
bydliště: Čáslav
kávovar: Gaggia Classic New, Expobar Elegance
mlýnek: Kyocera CM-40, LODOS Temp, Timemore NANO

Kyocera CM-40

Příspěvek od Carodej »

Předevčírem mi přišel mlýnek Kyocera CM-40 z amazonu (nikde jinde nešel sehnat). Líbil se mi kvůli designu a vyloženě špatnou recenzi jsem na něj nenašel.
Přestože na obale mě trošku vyděsilo (Designed in Japan;Made in China), tak dojmy po pár mletích kávy jsou jen a jen dobré.
První kávu jsem si namlel do mocca konvičky. Mám zatím středně mletou Brazílii Santos a bylo to kyselé až moc. Možná jsem to měl namleté až moc na jemno, nevím, budu zkoušet dál.
Dalších několik mletí bylo na espresso, které jsem připravoval v práci na pákovém Expobaru (asi Integral, pořádně nevím), a espresso bylo perfektní. A to i přes tu mizernou údržbu a zacházení, jakého se tomuto kávovaru dostává.
Zatím bych mlýnek hodnotil velice kladně. Líbí se mi jeho praktický vzhled. Na cestování je vhodný, ale asi je moc velký. Koupil jsem si jej do práce a myslím, že mi bude dělat radost.
Nastavení hrubosti mletí je jednoduché. A kroky jsou adekvátně velké, takže stačí pár otočení a je hotovo :).
Cena mlýnku byla 1645 kč i s poštovným. Zatím jsem spokojen. Dobře se čistí a demontuje.
Proti gustu, ...
Carodej
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. zář 2019 22:51:45
bydliště: Čáslav
kávovar: Gaggia Classic New, Expobar Elegance
mlýnek: Kyocera CM-40, LODOS Temp, Timemore NANO

Re: Kyocera CM-40

Příspěvek od Carodej »

Dneska jsem si konečně vychutnal kafe, jak se patří. Ačkoliv nemám mlýnek na kávu, tak asi po 5 zmařených dávkách kávy a dalších 10 podextrahovaných, či spálených, protože jsem to utampoval až až, se dostavil kýžený výsledek. Mlýnek je vhodný tak na 2 expressa, pak už se doba mletí značně protahuje a je to spíš modlitba než mletí kávy. Používám středně praženou kávu z jedné menší kavárny na jihu republiky, hrubost mletí (viz. foto). Přijde, mi, že je tam určitá nerovnoměrnost mletí, každopádně oproti mému dalšímu mlýnku LODOS TEMP mi to nepřijde tak markantní a chuť kávy to nekazí. Používám EXPOBAR Elegance. V prosinci budu moct používat TIMEMORE nano, tak jsem zvědav.
Proti gustu, ...
Carodej
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. zář 2019 22:51:45
bydliště: Čáslav
kávovar: Gaggia Classic New, Expobar Elegance
mlýnek: Kyocera CM-40, LODOS Temp, Timemore NANO

Kyocera CM-40

Příspěvek od Carodej »

Přikládám foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proti gustu, ...
Uživatelský avatar
poldi92585
Příspěvky: 23
Registrován: pon 02. lis 2020 18:42:52
bydliště: Neded
kávovar: Hario V60, Moka konvičky, Phin filter, French press
mlýnek: Timemore C2

Re: Kyocera CM-40

Příspěvek od poldi92585 »

Zdravím, ako to dopadlo s tým mlyncom Timemore ? :ucta:
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“