Káva z Alžírska

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Strcprst
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. pro 2015 23:05:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Káva z Alžírska

Příspěvek od Strcprst »

Rád bych se podělil o zkušenostech s kávou z Alžírska, kterou mi nedávno přivezl kamarád.
Manželka pije pouze Colombia Medellin a nebo Brasil Facenda Lagoa (samozřejmě z PC), nic jiného jí nechutná a to jsme jich zkoušeli více. Já sám kávu nepiji, takže zprostředkovávám její názor na Alžírskou kávu. Zásadně tedy pije kávu s mlékem a cukrem což samozřejmě chuť změní, ale dělá to takhle u všech a chutnají jí pouze ony dva druhy.
Začnu tím, že byla koupena v klasickém obchodě, kde je mají napytlované jako u nás třeba pistácie. Samozřejmě již upraženou mi kamarád přivezl 250gr. První dojem byl asi takový.... 100% Robusta a hrozně smrdí (absolutně se nedá srovnat s vůní 2 výše zmíněných druhů), chtěl jsem ji rovnou někde nechat... Doma jsem ji ze srandy namlel (nejjemnější mletí na Graef 800) a udělal jako vždy s trochou mléka a cukru.
Po ochutnání jsem čekal, že ji vyprskne a bude kloktat vodu, ale k mému překvapení jí velice chutnala a ve srovnání s výše zmíněnými druhy je prý dokonce o něco lepší. Nechápu, jak může 100% Robusta s pochybným datem pražení a bůh ví čeho ještě, být tak dobrá.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z Alžírska

Příspěvek od primacafe »

Váš závěr je zajímavý. Doufám, že se nepletu, ale domnívám se, že robusty které máme v nabídce jste neochutnal ani jednu.Třeba robusta je ta vhodná káva pro manželku, né arabika.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“