Káva z obchodu v čase núdze

jako surovině (ať zrnkové nebo mleté)
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj dotaz, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubosw
Příspěvky: 28
Registrován: stř 26. pro 2012 16:55:45
bydliště: Trenčianske Teplice
kávovar: Nuova Simonelli Oscar
mlýnek: Mazzer Super Jolly Electronic

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od lubosw »

To vyzerá na hrubo zomletú kávu, vyčistil a prekontroloval by som mlynček.
Uživatelský avatar
ian
více pokročilý
Příspěvky: 182
Registrován: úte 09. říj 2012 17:23:43
bydliště: Šimonovice
kávovar: La Nuova Era Cuadra, Hario V60, French Press Ultimo
mlýnek: La Spaziale MXT single dose, Carimali Junior, Hario Skerton

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od ian »

Tak to bude kávou; ponechal jsem stejný stupeň mletí na čerstvou kávu z primacafé (Honduras) a trefil jsem se přesně na 30/30. Nádhera. Takže si myslím, že ta káva ze supermarketu musí být k smrti upražená, a tím se i hůře mele a rozmělní, nebo prostě byla stará a zvětralá už při koupi, jinak si to neumím vysvětlit.
Keep Calm and Drink King’s Coffee
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Galina »

Špatně jsem odhadla svoji zásobu primakávy a než poštou dorazila, měla jsem velký problém, určitě pochopíte. Velmi nerada jsem přijmula od dcery jejich momentálně oblíbenou kávu Carte Noir ze supermarketu, kterou ze slušnosti a jen když není vyhnutí piji z jejich JURA 7, kterou jsem jim koupila - mladí chtěli jen zmáčknout knoflík a hotovo. Zpočátku si na moje doporučení objednávali také primacafe odsud, ale bylo jim moc silné ! Barbaři, zvyklí původně na rozpustnou kávu.
Ty 3 dny s Carte Noir byly otřesné. Po mletí v mlýnku na obvyklém stupni /4 nebo 5/ se řinula káva jako z průtokáče, hnus, za 5 sekund plný hrneček. Musela jsem dát velmi jemné mletí, ale ani to nepomohlo. Kyselost....atd, škoda mluvit. Nezachránilo to ani našlehaná mléčná pěna a skořicový cukr.
A ta slast dnes pozorovat odskakující protékající kávičku dnes po doručení zásilky ! Právě dopíjím a žehnám vše nejlepší pražírně pana Konečného !!! Díky za ni.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od primacafe »

Děkuji, děkuji, děkuji. :)
A přesně tento stav by měl občas nastat u každého. Protože velmi mnoho lidem se stala naše káva samozřejmostí.
Práci s kávou stále věnujeme maximum. Nemáme zájem něco šidit.
Je fakt, že někteří musí na svoji objednanou kávu někdy i trochu počkat, ale s tím nic nenaděláme, pokud se k vám má dostat káva čerstvě pražená. Jedině si kávy v klidu napražit do zásoby, ale kdyby vám přišla týden a víc stará káva, tak to si můžete pro kafe do Hyper - Super.
Na to tady nemusíme být.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Rodom »

Já bych pane Konečný naopak řekl, že David pochválil!

Teď jsem zrovna zkoušel ty dvě nové profi misky, a ono jedna věc je zkoušet jak to teče, a druhá věc je zkoušet jak to chutná. Takže jsem nedokázal otevřít čtvrtkilovku DouweEgberts, a raději jsem do toho pral tu Vaši skvělou Brazil Facenda Lagoa.

A přece to nebudu vylívat jen proto, že to ze začátku šlo tryskem?
....tak jsem za necelou hodinku vymlaskl tak 10 kafí... protože závislost na chuti je závislost a kdoví jestli ta protidrogovka po Vás brzy nepůjde... :)

Teď mi koufein v krvi tak funguje, že na čtení monitoru nepotřebuju ani brejle :grin:

Za chvíli ale budu potřebovat něco jinýho, páč slyším tep srdce až v uších, tak kdybych už se tu nikdá neozval, tak aspoň budete znát příčinu :ucta:
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Fox_25 »

Carte noir řadím mezi odpad který se nedá pít. To kafe má v chuti jen hořkost, nic víc. Jediné co se dalo pít byl zrnkový jacobs cronung, ale ještě lepší je Eiless. Ten mi dokonce nevadil ani na delší dobu, ovšem jak jim to leží v regálu v teple se na té kávě blbě podepsalo. Zatím mám vánoce z toho že tyto pokusy už nebudou hodně dlouho nutné, v brzké době ke mě poputuje zelená káva.
Rodom píše:Teď mi koufein v krvi tak funguje, že na čtení monitoru nepotřebuju ani brejle :grin:
Na tohle by mohl pomoci kotvičník, pokud chcete více info pošlete SZ.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Effe »

Na čas nouze je v mém případě dobrá káva z okolních pražíren než si uvědomím ,že jsem s kávou z PC na dně.S těmi superhypermarketovými odháním případné loudily ,kterým bylo někdy Primacafe nabídnuto a začali chodit častěji "náhodou" okolo.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 22
Registrován: sob 14. dub 2012 15:35:35
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia, Saeco, G.A.T., ...
mlýnek: Lelit, Eta,...

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od bloke »

V tejto kategórii mi najviac vyhovuje zrnková káva Regio Der Beste, po nej sa ešte celkom dá zniesť Regio Gold, v minulosti aj Regio Espresso (pri tej som mal ale dosť premenlivé balenia, raz bolo pomerne nechutné - odvtedy som ho asi už nekúpil), všetko zo Sparu AT (v SR nemajú predajne, niektoré druhy sú tuším v predaji v ČR, no tu by som si nebol istý, či tam neposielajú prebraný tovar nižšej akosti, ako sa bežne deje s dodávkami určenými do našich končín, v zdanlivo rovnakých obaloch.
Rôzne Segafredá, Carte Noir, Tchibá (s občasnou výnimkou Privat Kaffe ktoré je síce nič moc, ale pitná), Intenso,... už vôbec ani neskúšam, často som vyhodil celé balenia ako extra hnusné nepitné.
Illy, zrnkové Popradské kávy sú zas nato čo ponúkajú (chuťový podpriemer) predražené, t.j rovnako ide o zbytočný nákup, ktorý nepraktizujem. Ešte občas znesiem nejakú väčšinovo-arabicovú Lavazzu (z AT - za polovičnú cenu od predraženej SR).
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od eXp10it »

Dnes (v neděli) mi došla káva, potupně jsem se vydal do Billy. Poprvé v životě (počítáno od prvního ochutnání primacafé) jsem měl štěstí na ani ne měsíc starou Segafredo Casa. MDF postupně nastaven na stupeň 2, crema co do objemu, barvy a struktury sice jako z pohádky (zítra to natočím a dám to sem), avšak vůně jako měsíc nepraný ubrus z vesnické nalévárny s lehkými tóny cigaretového kouře a chuť jako 14 dnů stará voda z dip traye mého classicu. Tfuj, škoda tímhle proudktem ničit vodu z kohoutku!
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od Galina »

Dám si teď pozor, aby mně už primacafe nedošlo jako minule, ale jako berličku mám v hlavě v zásobě tip od Fox_25 - viz výše - Jacobs cronung, měl jste tento tip vyzkoušet.
Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od jerrymouse »

Já teď mám na mlýnku Carte Noir, co jsem dostal k vánocům, protože mi v sobotu všechno došlo (jak Hasbean, tak primacafe a doubleshot) a novou kávu čekám až zítra/pozítří. Pitelné je to jen s tunou mléka a s cukrem...ale návštěva naštěstí nic nepoznala :D
Uživatelský avatar
igis
Příspěvky: 25
Registrován: pát 02. lis 2012 10:48:37
bydliště: Bojnice
kávovar: Gaggia Evolution, Rancilio Silvia PID BC
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od igis »

Ako kávu v čase, keď sa minie PC, používam zrnkovú z IKEY alebo Albert Excellent Dark Espresso z Hypernovy. Pena skoro žiadna (v porovnaní z PC), ale chuťovo sa to celkom dá. Treba sa len pohrať s nastavením (mletie, teplota). Na tú IKEU som kedysi našiel tip na jednom slovenskom kávičkovom fóre. Tá druhá sa mi chuťovo pozdáva viac, charakter chute mi pripomína Prima Presso. Ak ich niekto z fóra skúšal, zaujímal by ma Váš názor.
Obrázek
Uživatelský avatar
DeTT
více pokročilý
Příspěvky: 203
Registrován: ned 26. čer 2011 12:46:50
bydliště: Siluvky u Brna
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od DeTT »

Jste odvazny teda.. Pokud mi dojde kava, tak se radsi stavim do nejake overene kavarny/prazirny v Brne a mam jistotu, ze je to cerstve a hlavne chutne. Na tydle baleni bych teda urcite odvahu nemel, jen vyhozene penize dle meho nazoru.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od David »

Ta ikea myslím nebyla zlá, když jsem i v ikei pil, ale doma jsem ji kafovarem neproháněl.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od dusan333 »

to DeTT: U niekoho to nie je o odvahe ale o tom, že na to, aby sa stavil v Brne v overenej kaviarni potrebuje 1 deň dovolenky a urobiť 1000 km. Možno je to neuveriteľné, ale v napr. v Košiciach nie je žiadna pražiareň.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od ondrada »

A až do Brna žádná jiná není, žejo? :) Ale jo, já to beru, je jednodušší najít důvod proč něco nejde, než se posnažit a najít aspoň ňákou pražírnu v okolí. Minimálně v Popradu prej nějaká pražírna je, co se tu tak psalo, prej se to dá i pít a koupit všude, když není zbytí ;-)
Uživatelský avatar
igis
Příspěvky: 25
Registrován: pát 02. lis 2012 10:48:37
bydliště: Bojnice
kávovar: Gaggia Evolution, Rancilio Silvia PID BC
mlýnek: Eureka Mignon Specialita

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od igis »

Táto téma má názov "Káva z obchodu v čase núdze" a v tomto kontexte som aj písal môj príspevok. Neviem či je treba "mať odvahu" na ochutnanie neznámej kávy. To už trochu preháňate (prinajhoršom dôjde k prečisteniu tráviaceho ústrojenstva). Kávy, ktoré som uviedol si u mňa v porovnaní s rôznymi Lavazzami, Segafredami a CarteNoirami vedú veľmi dobre. Že je čerstvo pražená káva iný level, o tom nemusíme diskutovať.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od dusan333 »

Popradská káva je všade v obchode. Vákuovo balená, pražená bohvie kedy. Neverím, že je lepšia, ako tu spomínané Jacobs kronung, Ikea, Albert Excellent Dark Espresso. Samozrejme na Slovensku pražiarne sú. Dá sa poslať poštou ... Tu ale sme v téme "Káva z obchodu v čase núdze". A núdza neznamená počkať 2-3 dni na zásielku, ale sadnúť do auta a do 1/2 hodiny kúpiť. A v Košiciach bohužiaľ pražiareň aj pri neviem akom snaživom hľadaní ani skúsený ondrada nenájde. Snáď sa situácia časom zmení a dôjde to aj do 2-hého najväčšieho mesta na Slovensku.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od ondrada »

dusan333 píše:Popradská káva je všade v obchode. Vákuovo balená, pražená bohvie kedy ...... Tu ale sme v téme "Káva z obchodu v čase núdze" ...... A v Košiciach bohužiaľ pražiareň aj pri neviem akom snaživom hľadaní ani skúsený ondrada nenájde.
O Popradský se tu právě psalo, že se dá koupit relativně čerstvá. Rozhodně to "bohvie kedy" bude menší než v případě těch Jacobsů a Albertů, nedej Bože Ikeí (jinak nutno přiznat že Ikea je jedna z tech poživatelných, ač asi taky z nejstarších). Proto o ní taky píšu, protože je z obchodu. Ale to by "skúsený dusan" musel něco přečíst.

Mimochodem to byl on, kdo při zmínce o pražírně začal mlet cosi o 1000 kilometrech a dni volna, inteligentnímu člověku je jasný že člověk z Košic asi nepojede do pražírny do Brna. Ale jestli je problém i pražírna vzdálená 45 kilometrů (a to eště kdoví jestli)... Já teda nevim, ale dojet si z Brna do Kovalovic, což je nějakejch lehce pod 30km tam a to samý zpátky, problém nemám, a DeTT to nemá do Brna o moc blíž. A jestli mám jet 30 nebo 45, to pardón, ale to už je celkem jedno - zvlášť když absenci kafe označuju jako čas nouze. A když to problém je, tak nezbývá než popřát dobrou chuť při šálku popradské či jiné oblíbené kávy.
Uživatelský avatar
dusan333
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: sob 24. lis 2012 2:51:43
bydliště: Košice
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-steel i1

Re: Káva z obchodu v čase núdze

Příspěvek od dusan333 »

Ale ... Každý si vie stanoviť svoje hranice. A pre niekoho (tiež pre mňa) je pri nejakých 2 kávach denne hranica pákový kávovar a dobrá zrnková káva.
Nemienim sa tu naťahovať, koľko km je relatívne OK a koľko už nie. Pokiaľ nemám kaviareň tak mi logika hovorí, že do vzdialenosti cca 10 -15 km si pre kávu zájdem. Nad túto vzdialenosť si ju za poštovné zodpovedajúce nafte nechám poslať z ľubovolnej pražičky v rámci SK. Samozrejme na SK pražičky sú. Ja viem o 11-tich. Všetky sú ale, aspoň pre mňa, vo vzdialenosti len prostredníctvom pošty. Tada mimo tému Káva z obchodu v čase núdze.
Ale naspäť k téme: Káva z obchodu v čase núdze. Jakobs kronung majú u nás s dátumom spotreby 3.2014. Vyzerá teda relatívne čerstvá. Vie niekto, koľko je doba spotreby od praženia?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávě“