Filtrace BWT

jakou vodu, jaké filtry - jak a čím vodu upravit
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
winter
Příspěvky: 40
Registrován: ned 04. led 2015 16:40:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Filtrace BWT

Příspěvek od winter »

Zdravím všechny,

konečně přichází do prodeje filtrace vody od firmy BWT speciálně vyvinutá pro zařízení jako jsou kávovary a pod. Zatím co jsem koukal tak není u prodejců naskladněná, ale to by se mělo v dohledné době zlepšit. Její cena bych řekl, že je přijatelná na to jakou má kapacitu. Nikde jsem nevyčetl, že by náplně byly nějak časově omezeny. Za další jednoduchá výměna filtrační patrony, 3/8" připojení což je také výhoda a dokonce jsem vyšťoural jednoho prodejce v Česku. Zde je pár odkazů. U druhého odkazu se musíte k filtraci proklikat jinak to nejde otevřít. Můžete si tam stáhnout i veškeré podrobné tech. info. ***winter***

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=3a3xlTcntrc
http://www.bwt-wam.com/de/anwendung/Seiten/default.aspx
http://www.mobacoffee.de/Entkalkung-Maschine_1
http://www.phcompact.cz/bwt-bestmax
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od kubad »

no tak to testnu :D objednáno uvidíme co dorazí :D
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od pulec7 »

kubad píše:no tak to testnu :D objednáno uvidíme co dorazí :D
Tak dej vědět taky by mě to zajímalo :)
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Uživatelský avatar
winter
Příspěvky: 40
Registrován: ned 04. led 2015 16:40:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od winter »

Určitě dej vědět. Jak jsem již psal, stavěl jsem se v BunaCafe. Samozřejmě jsem nakoukl i pod dřez. Používají filtraci vody od BWT a spokojenost. Výměna jednou za rok nebo po překročení udávaného množství profiltrované vody. Na hlavě je nastavení smísení filtrované vody s nefiltrovanou dle požadovaného pH. Nastavuje se dle tvrdosti vody jakou máš v řádu. Ale to nám jistě poreferuješ, mělo by to být v návodu. ***winter****
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od kubad »

tak sem se v parametrech dobral k tomuto:

Filtrační vložka musí být vyměněna nezávisle na stupni únavy nejpozději do 12 měsíců po uvedení do provozu.
Výměna je potřeba i po nečinnosti v období 4 týdnů nebo více.
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od primacafe »

winter píše: ........ Nikde jsem nevyčetl, že by náplně byly nějak časově omezeny. ...............
Zdálo se mě toto divné, a doufal jsem, že to někdo k těmto filtrům najde a doplní. U nepoužitých filtrů časové omezení asi ne, ale u používaných (jednou nasazených) filtrů, by to bylo přímo nebezpečné. Při pravidelném používání se filtry zanáší (vyčerpávají) a proplachují. Pokud se nepoužívají začnou se v nich množit bakterie a řasy.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
giro
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14. lis 2013 12:30:38
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od giro »

Na pitie by to vhodné nebolo, ale teplota v bojlery to dostatočne ošetrí.

Mám skúsenosť len s BWT kanvicou. Bol som unesený z nameraných parametrov, pH vody nezmenila, tvrdosť výrazne znížená, TDS ovplyvnené minimálne. Vo vodovode máme mäkkú vodu (6 °dH), ale z BWT kanvice bola vyslovene vhodná na prípravu nápojov. Brita, laica nemali až takto dobré výsledky. Druhá vec je výdrž, výrobca deklaruje 120 litrov na náplň pri bežnej tvrdosti vstupujúcej vody (15 °dH), ale už po cca 80tich litroch bolo odstránenie tvrdosti len minimálne, podobne ako u konkurencie.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Filtrace BWT

Příspěvek od Zizass »

Dlouhodobě( cca 6 let) používám filtrační konvici a filtry BWT,chuťově se kvalita dost zvedne ale po 3-4 týdnech schopnost
filtrace slábne.Filtr měním každých 5-6 týdnů.
Bohužel máme velice tvrdou vodu,tak musím i tak často odvápňovat.
Jelikož jsem díky Ježíškovi mohl,, apgrejdovat,, kávovar ,tak jsem se rozhodl zkvalitnit i vodu používanou do kávovaru a to hlavně v
oblasti snížení tvrdosti.
Proto jsem začal k filtrační konvici používat i SÁČKOVÝ ZMĚKČOVAČ VODY OSCAR,který využívá mechanismus osmotického procesu fyziologického roztoku k odstranění usazenin vápníku a hořčíku.
Doba použitelnosti je u využtí pro kávovar dle tvrdosti vody a myslím,že bych se mohl dostat na 3-6 měsíců,což při ceně 170kč není žádná hrůza. Funkčnost se dá těžko ověřit ,ale pro klid duše jsem OSCARA zařadil do úpravy vody.Co vy na to?

Kód: Vybrat vše

http://bezzeracafe.cz/collections/doplnky/products/sackovy-zmekcovac-vody-oskar
Odpovědět

Zpět na „k vodě“