Zmekcovac vody Rocket

jakou vodu, jaké filtry - jak a čím vodu upravit
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
ander
Příspěvky: 15
Registrován: ned 09. říj 2016 17:57:51
bydliště: Slovakia
kávovar: Rocket Appartamento
mlýnek: Bezzera BB005

Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od ander »

Ahojte

Ako novy majitel kavovaru Rocket Appartamento som hned od zaciatku zacal pouzivat britu konvicu + rocket zmakcovac ( sacik ktory sa hodi do rezervoaru ) >> kvoli vodnemu kamenu.
Hned na druhy den som si vsimol ze mi zostala taka divna umela mazlava pachut v ustach aj v zaludku.
Po 3 dnoch sa to uz nedalo vydrzat, prestal som pouzivat zmakcovac aj britu, lebo som bol zvedavy cim to je.
Samozrejme pachut hned zmizla.
Podla mna to robil ten rocket zmakcovac.
Ked som volal do obchodu, tvrdili mi ze to v ziadnom pripade nemoze byt tym zmekcovacom...

Zkusim pouzivat aspom tu Britu konvicu, kvoli vodnemu kamenu.

Vodu mame u nas 2,20 mol.
Tak asi mi nezostava ina moznost ako odvapnovat pravidelne, lebo ten zmakcovac sa fakt nedal vydrzat.
Tak by ma zaujimalo ci aj niekto iny ma takuto skusenost so zmenou chuti .
Aby som bol presny pocas pitia kavy, caju. som necitil nejak extra nic specialne, ale potom na vecer mi zostala neprijemna pachut v ustach ako som spominal.

Balenu vodu sa mi nechce 2x kupovat a potom uz zostava iba vyskusat nejaky iny zmekcovac, ale som uz skepticky voci tomu celkom.

S pozdravom Ander
Uživatelský avatar
premikkoci
Příspěvky: 24
Registrován: ned 24. dub 2016 15:05:09
bydliště: UH nebo Praha
kávovar: Rocket Mozzafiato type V
mlýnek: ECM S-64 manuale

Re: Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od premikkoci »

Ahoj,
jakou nepříjemnou pachuť máš na mysli? Mám v plánu kupovat taky rocket, tak ať si na to dám pozor. Nebudeš zkoušet vyměnu za nový změkčovač? Třeba měl nějakou vadu.
fidel73
Příspěvky: 9
Registrován: pát 13. zář 2013 16:49:04
bydliště: Bratislava
kávovar: Rocket R58
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od fidel73 »

Ahoj, mam rocket R58, vodu z Brita, a presne ten isty zmakcovac. Nic takeho co popisujes som necitil.
Ja som prave robil iny pokus a to ze som namiesto vody z brity skusil prejst na tuto spominanu vodu balenu tusim to bola Korytnica-pramenita a mam dojem ze tu vodu citim, 1. je to kyselka, po druhe citim slaby zapach v pare ako niekde v kupeloch neviem ci su to nejake sirany ci ine mineraly, ale ma to prekvapilo kedze tu vodu tu ospevovali. Neviem ci je vhodne davat kyselku do kavy ;). Tak som zas presiel na Vodu z Brita a zmakcovac. Ten zmakcovac pouzivam asi 2 roky, menim kazde 3 mesiace a este som s nim nemal problemy. Predtym som 2 x odvapnoval a bol to des. Myslel som ze sa mi vyluhuje cely kavovar do tej vody a nic nezostane. Mal kovovu chut a isli z toho ako keby piliny hned po odvapneni. Rocket doporucuje neodvapnovat a vodu radsej zmakcovat. Ten Rocket zmakcovac je v skutocnosti od spolocnosti Bilt (http://www.biltsrl.com/products-catalog ... ent-oscar/)
Takze to je zas moja skusenost.
Uživatelský avatar
ander
Příspěvky: 15
Registrován: ned 09. říj 2016 17:57:51
bydliště: Slovakia
kávovar: Rocket Appartamento
mlýnek: Bezzera BB005

Re: Zmekcovac vody Rocket -zmena chute

Příspěvek od ander »

Ahojte

Ohladne zmakcovania vody ( rocket , Brita)...
Ono je to asi dost subjektivne ako kto vnima chute, respektive ako reaguje telo...
Skratka, ked som pouzival obidva ( Brita+ rocket), mal som taku divnu umelu pachut v hube (naozaj ako keby bola ta voda nejaka makka :), stale sa mi robili sliny na jazyku...aj v zaludku som citil nieco co tam nema byt.
Ked som vyradil obidve ( Britu+ Roket), preslo to uplne.
Potom som zaradil zase Britu, a trosku som zase citil to zmekcenie, sliny na jazyku...
Tak som vyradil aj Britu.
Preto sa pytam aku skusensot maju ostatny so zmakcovacmi vody vseobecne,
lebo nechcem si zase zlikvidovat novu masinu, ale predajca mi tvrdil ze ked pravidelne budem odvapnovat, malo by to byt v pohode.

Skratka ta zmena chute vody je evidentna, ale ako som pisal, to zmakcenie citim az potom vecer, nie hned ked to pijem.

A.
fidel73
Příspěvky: 9
Registrován: pát 13. zář 2013 16:49:04
bydliště: Bratislava
kávovar: Rocket R58
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od fidel73 »

Ahoj, no neviem, s tou chutou mozno mas iny problem, je to subjektivne to chapem, ale chlapik priamo z Rocketu nedoporucuje odvapnovat pokial si ten stroj nechces znicit. Skusal som aj tu cistu odvapnenu vodu z nadrzky pit, ja necitim ziadnu tebou spominanu pachut, ani zo slinami ani v zaludku. Mozno mas problem nejaky zdravotny s makkou vodou. Ja neviem.
Pozri napr. toto video. Cital som aj vyhlasenie rocketu niekde na nete ohladom toho. Vlastna skusenost s odvapnovanim mi to len potvrdzuje.
https://www.youtube.com/watch?v=QzOAi30Ug50
Uživatelský avatar
Videos
Příspěvky: 7
Registrován: pon 02. lis 2015 2:05:20
bydliště: Uherské Hradiště
kávovar: Rocket Espresso Appartamento
mlýnek: ECM Casa

Re: Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od Videos »

Zdravím.
Mám kávovar Rocket, používám Britu, i zmiňovaný „odvápňovač“. Nepozoruji zhoršenou pachuť. Naopak z Brity je voda, aspoň u nás, lépe pitelná, čili „chutnější“. Můj poznatek.
Uživatelský avatar
ander
Příspěvky: 15
Registrován: ned 09. říj 2016 17:57:51
bydliště: Slovakia
kávovar: Rocket Appartamento
mlýnek: Bezzera BB005

Re: Zmekcovac vody Rocket

Příspěvek od ander »

Tak som to vyriesil tak ze ziadne zmekcovace nepouzivam a 2 x do roka odvapnujem. :)
Ako som pisal vadila mi zmenena chut / respektive zazivacie problemy ( ci uz zmekcovace, Brita, alebo dokonca aj balena voda :).
MInule som bol v kaviarni kde robia sice dobru kavu, ale takisto asi za hodinku som citil ze to neni ono.
Hold sweet home. ;)

A.
Odpovědět

Zpět na „k vodě“