Filtrační konvice

jakou vodu, jaké filtry - jak a čím vodu upravit
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od zdenok »

to bude tým, že spôsob odvodu filtrovanej vody je riešený tak, že na dne filtru vždy zostane aspoň malé množstvo vody, ktoré zabezpečí potrebnú vlhkosť.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od ringo »

Dnes jsem si koupil filtrační konvici Kenwood.
Máme chuťově dobrou vodu, a po přefiltrování je z ní destilka bez chuti a zápachu. Čaj mi přijde chuťově chudší, u kávy jsem zatím rozdíl nepoznal.
Co jsem nepochopil, je nepoměr 150 litrů za 30 dní. To je objem, který při daném průtoku nafiltrujete jedině tak na hlavní pracovní poměr. Filtrační patrony Kenwood jsou dle návodu stejné (i tvarově) jako patrony pro Brita/Anna, tak se chci zeptat: Pokud chci filtrovat pouze minerály (vápník, hořčík), musím patronu měnit každý měsíc, nebo patrony vydrží minerály filtrovat déle? Nebo jdou tyto nějak rozebrat regenerovat? Něco jsem tu o tom četl, ale moc jsem to nepochopil.
Jsem dost lakomý, a nechci si kvůli tomu nechat vrtat koleno, takže děkuji za pochopení ;).
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od arny71 »

Co se týče filtrování minerálů po více jak 30 dnech, to ti neporadím. Ale u mě je v návodu psané, že se má patrona měnit po 150 litrech nebo po 6 týdnech. Já tam měl patronu skoro 3 měsíce, protože jsem nebyl ochotný platit ty přestřelené částky, které chtějí za filtrační patrony zloději v ČR, a tak jsem čekal na příležitost na dovoz z Polska. Ani po 10 týdnech se v čajové konvici nezačal tvořit vodní kámen...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od Redmann »

Ja si skôr myslím, že to časové obmedzenie tam nie je kvôli vodnému kameňu, ale skôr kvôli hygiene. Predsa len sa tam dostava nejaká organická špina a môžu sa vo filtri začať tvoriť plesne, kal a iné "špinavosti".
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od primacafe »

Třeba filtry s aktivním uhlím se mění buď po proteční určitého množství vody nebo po určité době. Z důvodu možnosti tvoření nežádoucích baktérií ve filtru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od ringo »

Děkuji všem za odpovědi.
Mám filtrové patrony, které obsahují i aktivní uhlí i složku pro filtraci minerálů (katex?) a kovů (3 in 1). Nešlo by to nějak předělat jen na ten katex?
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od Jožin »

šlo, jenom nevím kolik vody by ta trocha katexu odvápnila. Mám Anna konvici a v ní filtr Brita. Byly v akci tak jsem je tam dal, jsou úplně stejné. První filtr jsem rozřezal tak si myslím, že by to šlo. Vyvrtat jednu větší díru vespod tam kde jsou malé dírky, pak vypláchnout obsah a naplnit katexem. Díru zalepit kvalitní lepící páskou. Zbylé dírky by jistě bohatě stačily. také by bylo možné udělat díru z boku. Vrchem by to nešlo, protože je tam zataveno mikrosítko, které by nešlo zpět přidělat.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od Jožin »

Našel jsem na netu filtrační konvici SOLAC AD 3600, do konvice se dává nějaký univerzální filtr který se dá znovu plnit. Prodává se filtr plus čtyři náplně za cenu kolem 400Kč.Takže by bylo docela jednoduché filtr naplnit katexem. Schopnost filtru by šlo snad odvodit od filtru ke kávovarům, které stojí kolem dvou tisíc. Tam je, ale několik litrů katexu. Vzhledem k tomu, že filtrační konvice vyčistí až 150l vody na jednu náplň se mi zdá nemožné, že by byl součástí náplně katex.

Kód: Vybrat vše

http://www.a-z.electro.cz/solac/ostatni-male-spotrebice/male-domaci-spotrebice/ad-3600-d18174.html?porovnat_id=18174
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od pecan »

zde má být akce na konvici od 6.4.

Kód: Vybrat vše

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_10319.htm
Uživatelský avatar
Goldenwolf
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09. dub 2010 14:19:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od Goldenwolf »

Našel jsem dobrou stránku, filtry jsem zkusil koupit (za super cenu) a nepoznal jsem rozdíl. Mrkněte na

Kód: Vybrat vše

http://procomm.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=12
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od hnup »

Dafi = Anna filters (aspon to tak vyzerá). Filtre a konvice z Lidlu (tie predošlé) vyzerali presne ako Anna, aj servis na Slovensku podľa letáku v krabici robil Anna, navyše majú najvýhodnejšiu cenu (2,50€ / kus).
Škoda len, že sa nedajú recyklovať, podľa mňa je dosť zbytočné vyhadzovať to komplet, keď stačí len dezinfikovať a vymeniť náplň.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od hedonista »

Dafi ale prezentuje pouze základní modely. Jinak firma Annafilters byla převzata firmou BWT a stále mají problémy s distribucí. Nicméně mají v sortimentu REFILL kartuše!!! Ale aby to nebylo tak horké, tak do ČR se dodávat (zatím?) nebudou.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
mvaldo
více pokročilý
Příspěvky: 181
Registrován: úte 02. bře 2010 11:22:03
bydliště: Púchov
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od mvaldo »

dobra cena na filtre BRITA aj s konvicou(odkaz dole), amazon.co.uk :)

Kód: Vybrat vše

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B000QG7AJM/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1273673573&sr=8-3&condition=new
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od pchx »

Jak se staráte o filtrační konvici? Jestli to chápu správně, ve filtrační patroně bude stále nějaká voda/vlhkost. Vysušujete vrchní i spodní nádobu po každém použití?
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od zdenok »

Dodržujem návod k filtračnej konvici a teda vymienam filtračnú patrónu +- v predpísanom intervale a konštrukcia kanvice zaisťuje, že filtračná patróna zostáva dostatočne vlhká (presušenie jej podľa všetkého škodí, resp. je potom nutný preplach tak ako pri rozbalení novej patróny). V konvici by mala byť voda stále ale ak sa neminie do 48 hodín je odporučené ju vyliať a prefiltrovať novú.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od pchx »

stále, aha.. ideální by bylo ji asi v tom případě strčit do ledničky. Já pokaždé odměřím vodu, přefiltruju a pak se mračím na ty zbylé kapky v konvici co se nikdy neodpaří.
Uživatelský avatar
Jauda
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07. lis 2011 23:55:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od Jauda »

dneska jsem v Jednotě / COOP viděl nějakou fitrační konvici Dewberry. Má to trochu levnější kartuše než brita. Co myslíte je to dobré nebo raději koupit osvědčenou Britu?
Chci to hlavně kvůli odvápnění v kávovaru. Na pití až v druhé řadě. Díky

trochu levnější to je :

Kód: Vybrat vše

http://www.tipnet.cz/zdravi-a-krasa-2/filtracni-patrona-2ks-dewberry/
Naposledy upravil(a) hnup dne úte 06. pro 2011 10:36:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odkazy do code...
Uživatelský avatar
pchx
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 22:55:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od pchx »

Myslím že většina filtrů udělá základní kus práce dobře, osobně bych to neřešil a bral bych levnější variantu. Mimochodem zařazením filtrační konvice do algoritmu přípravy kávy kávovar neodvápníte, je třeba provést opravdové odvápnění s odpovídající chemií.
Uživatelský avatar
spikey
více pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25. říj 2011 12:16:23
bydliště: Praha 5
kávovar: Victoria Arduino Eagle one Prima
mlýnek: Anfim Pratica, Mahlkönig EK 43

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od spikey »

Obrázek

Dnes jsem naši domácnost obohatil o filtrační konvici Brita Marella Cool za 299,- v balení již s patronou Maxtra. Taktéž jsem objednal 4 patrony za 439,- i s poštovným (ČP na dobírku 99,-) mě to vyšlo 837,- kupoval jsem zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.originalnifiltry.cz/cz/e-shop/c35207/brita-maxtra-filtry.html
právě kvůli možnosti nákupu na dobírku, možnost platby převodem je zde též.

Propočítal jsem že 100l. vody mě tedy i s konvicí vyjde na 167,- Předtím jsem nakupoval pětilitrové barely kojenecké vody Anna v Kauflandu za 33,- zde vycházelo 100l vody na 660,- proto konvici doporučuji všem, je bezkonkurenčně nejlevnějším zdrojem nejkvalitnější vody (je mi jasné, že se dá na českých či zahraničních shopech sehnat i levněji, u mě vyhrála možnost nákupu na dobírku a přijatelná cena).
Baví vás zajímavosti o kávě? Podívejte se na rozhovory, které natáčím s osobnostmi z oblasti výběrové kávy: www.youtube.com/c/JaroslavSl365cupsofcoffeevlog
Uživatelský avatar
PavelT.
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25. úno 2012 16:14:57
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Filtrační konvice

Příspěvek od PavelT. »

To Jauda: Jo, máš pravdu, ty patrony jsou levnější. Konvici Dewberry mám už rok a jsem s ní spokojen. Předtím jsme mě Britu, jenže některé ty filtry byly asi trochu vadné (po filtraci na dně zbylo černý cosi), nic takového se mi s Dewberry nestalo a voda chutná výborně :). Konvici i filtry jsem koupil rovnou u výrobce:

Kód: Vybrat vše

http://www.drinkitclear.com/cs/e-shop/pristroje-na-upravu-vody/filtracni-konvice
Odpovědět

Zpět na „k vodě“