Krups XP 5220 a XP5240

Domácí pákové kávovary Krups
Pravidla fóra
* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od ondrada »

tomig píše:Tak ten mlýnek Krups nemám zas tak dlouho, je mi líto, abych se ho zbavoval...
Tady lítost není moc na místě, to je asi jak kdybych řekl, že jsem si v Tescu koupil kolo protože chci začít pořádně jezdit, jenže ono to kolo nějak vrže a po dvou kilometrech začíná být jízda na něm utrpením... Jenže ho ještě nemám moc dlouho, tak je mi líto koupit nějaký kolo na kterým se bude dát jet dál a budu radši jezdit (resp. se trápit) vždycky jen ty dva kilometry, který ujet sice blbě, ale jdou.

Přece to, že jsem něco nikdy nedělal ("sladká" nevědomost), neznamená, že to nemám zkoušet. S takovým přístupem bysme tu všichni pili českýho turka ze standardky za 4,50 :) A jestli v Ostravě není kvalitní kavárna, je to o důvod víc udělat si to espresso sám :) On s automatem mlýnek stejně ztrácí smysl, a za takový (i menší) peníze, který stojí levný DeLonghi, může být Gaggia Classic i s mlýnkem, která je ověřená, vydrží a nebudou s ní problémy. Automat má jedinou výhodu - zmáčknu knoflík, počkám, vypadne kafe, nemusím nic dělat ani vědět. Ale naproti tomu je potřeba počítat se spoustou nevýhod - jako např. složitější údržba i čištění, který zabere čas, řádově nižší životnost ve stejný cenový relaci nebo dražší a v průměru častější servis (je to proti pákovce složitá mechanika, u těchto levných navíc plná plastů, ve který působí né úplně malý síly)

Tím neříkám, že s tím DeLonghi problémy budou, ale je to levnej automat plnej plastu, kterej může, ale taky nemusí, být bez problémů. Jde o to, jak je definovaný onen zádrhel, prostě je to standardní levný automat se všemi svými výhodami i problémy.

Řekl bych, že pokud je důvod přechodu z páky na automat (doma, ne v kancelářích a podobně) jiný než to, že má kávovar používat někdo, kdo není ochotný věnovat slušnýmu kafi víc než postavení hrnku a zmáčknutí tlačítka, hodně bych si to rozmyslel
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od papun »

ondrada: Máš pravdu a dobře si to napsal, ale ber na vědomí, že je spousta lidí co se tím nechce hlouběji zaobírat, takže se musí rozhodnout.

Jinak pokud si koupý Classica a nekoupí pořádný mlýnek, tak ať si raději koupí ten automat:)
tomig

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od tomig »

Se mi nechce verit, ze v tech mlyncich je takovy rozdil....

V cem je to tak spatne? Nema to stejnou frakci? Nemele to tak jemne?
Naposledy upravil(a) primacafe dne sob 09. lis 2013 0:56:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Mlýnky jděte řešit na příslušné místo fóra
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od papun »

Kvalitní mlýnek má pomalé otáčky, tím pádem se káva nezahřívá a nepřepaluje. Pak taky má přesné nastavení hrubosti (jemnosti) mletí a hlavně má kvalitní mlecí kameny ať už ploché či kužel, které kávu namelou stejnoměrně a netvoří prach či hrudky.. Obecně řečeno.

Jinak si o tom tady něco přečti je toho hodně a věř nám v tomto. Všichni jsme si prošli útrapnou cestou různých pokusů, stálo nás to nervy, peníze, vyhozenou kávu, ale těch zkušeností co teď máme:)
Uživatelský avatar
astro
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. dub 2015 8:03:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od astro »

Dobrý deň, ako nový člen fóra všetkých srdečne pozdravujem a prichádzam hneď s problémom. Pred niečo vyše 2 rokmi som k 40. narodeninám dostal kávovar Krups XP 5820 + mlynček Krups GVX 242. Všetky spomenuté choroby kávovaru spomenuté vyššie musím potvrdiť - nalomená páka, ulomený čudlík naspodku páky, nepoužiteľný ohrev šálok..atď. Napriek tomu mi káva z tohto kávovaru postačuje a chutí. Žiaľ, včera už kávovar nedokázal pretlačiť vodu cez páku. Vyčistil som čo sa dalo, skúsil som to aj bez kávy - nič. Ak ho pustím bez páky tak voda tečie ale ako vravím - ani s prázdnou pákou nič. Predpokladám, že to bude asi čerpadlo. Nemám prehľad o cenách opráv a náhradných dielov tak by som sa chcel opýtať skúsených či sa oplatí investovať do opravy (ak by to bolo naozaj čerpadlo) alebo je to na vyhodenie. Viem, že poviete, že ideálne by bolo vyhodiť to všetko do koša a investovať aspoň do nejakej Gaggia + mlynček ale nie som až taký labužník a finančný strop mám tiež limitovaný. Vopred všetkým ďakujem za cenné rady a reakcie.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od ondrada »

Nejspíš bude potřeba vyčistit ten přetlakovej podfuk, kterej kávovar má někde v páce a kterej nejspíš bude ucpanej. O Krupsu 5820 nikdo nic neví, nezná, ale předpokládám že to bude mít ten jejich suprsysém s pákou bez misek. Takže nezbývá než páku rozebrat a vyčistit, případně co nepůjde rozebrat tak vyvařit v nějakým detergentu, a doufat že to povolí.

btw - příště prosím volit jiné téma, než hodnocení kávovaru...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od primacafe »

:) musel jsem se pousmát, říkám si, tak to rozdělím na jiné téma. Ale ono tam přece i to hodnocení je. Je spokojený a popsal i mínusy kávovaru. Tak co s tím?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od ondrada »

Zkopírovat? Nebo rozpůlit příspěvek :) A nebo zůstat u toho "Příště prosím" :)
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 27. dub 2015 12:21:38, celkem upraveno 1 x.
Důvod: uvažoval jsem o tom rozpůlení příspěvku.
Uživatelský avatar
astro
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27. dub 2015 8:03:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od astro »

Ospravedlňujem sa ak som ako nováčik netrafil presne do témy, prišlo mi vhodnejšie priživiť sa v existujúcej než zakladať novú v inej sekcii o poruchách. Potrebujem sa ešte trochu zorientovať, polepším sa, sľubujem :pardon:
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od gekonko »

astro keďže už máš páku nalomenú, kúp si rovno novú (cca.20€).

Kód: Vybrat vše

[url]http://www.elp-servis.sk/produkt/paka-porto-ms-622248/[/url]
V dobrom autorizovanom servise ju budú mať skladom.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od ondrada »

Tam jde spíš o to, aby to pomohlo (ač by mělo) a nebyla chyba třeba v tom čerpadlu. Aby to nebyly vyhozený peníze...
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 786
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od danst »

Zkus horkou vodou s přáškem do myčky rozpustit slepeninu mezi dvěma dny přetlakové misky. Jen jsem se podíval na odkaz a páka je stejná jako u DeLonghi, který jsem nedávno takto "opravoval", čili přetlaková (dole na misce 1 dírka).
Nejlepší je flexou opatrně odříznout druhé dno. Páka sice nemá kdovíjakou misku, ale je to pak o trochu lepší. Skoro jako na espresso.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od ondrada »

Já měl za to, že tyhle nový Krupsy misky nemají, a kafe se sype přímo do páky, ve který je všechno včetně přetlakovýho bazmeku napevno... Ona z toho jde vyndat miska? Není nutný rozebrat nějak páku?
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od gekonko »

Ono to v podstate ani nemá misku ako takú. Dno tvorí sitko ktoré je prišrubované v takom pohyblivom plastovom diele, viď https://youtu.be/fCV5gNIJ0Wo?t=68
Dá sa to ale celkom pekne rozobrať a aj upravit na nepretlakové "sitko", treba len odstrániť jednu gumičku a navrtať jednu dierku. Ozajstné espresso z toho ale aj tak nepotečie :-(
Uživatelský avatar
Luckyn
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. lis 2016 18:45:51
bydliště: Vysočina
kávovar: Rancilio Silvia PID
mlýnek: Ascaso I-steel

Re: Krups XP 5220 a XP5240

Příspěvek od Luckyn »

Zkoušeli jste někdo vydělat misku z těla páky ? Málem jsem se pozvracel a to jsem páku dle návodu poctivě čistil po každém použití. Je to tak nesmyslně řešené, že v meziprostoru vzniká plíseň a koroze. Tato páka se nadále používá u všech současně nabízených pákových kávovarů Krups. Trochu pochybuji o zdravotní nezávadnosti této kávy.
Odpovědět

Zpět na „KRUPS“