Ariete Charme 1332

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
JeDe
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. říj 2008 15:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ariete Charme 1332

Příspěvek od JeDe »

Dobrý den, před několika dny jsem si koupil espresso kávovar značky Ariete Charme 1332. Pravda, je to kávovar z kategorie levnějších, ne-li levných = cca 2.000,-Kč. Vzhledem k tomu, že jsem v této oblasti nováček, rád bych zde konzultoval svůj problém. Po seznámení s kávovarem, prostudvání návodu atd., pustil jsem se do přípravy kávy. Ale poněkud mne zaskočily dvě věci - jednak z páky i po vypnutí kape káva ještě poměrně dlouhou dobu = v řádu minut - a v poměrně nemalém množství - řekněme cca 10ml. Druhá věc je to, že pod tělem kávovaru se po přípravě kávy vždy objeví louže vody s tím, že není nikde patrné, že by vytékala. Kolem páky to není. Navíc puk v páce také není podle mého názoru dostatečně suchý a pevný. Nevím teď, zda něco dělám špatně nebo zda může být problém v přístroji samotném. Jinak v páce používám původní sítko a THERMOCREAM system. Množství kávy jsem dával všeliké, pěchoval jsem různě, dnes jsem si dokonce připravil preso z kávy koupené a namleté v kavárně na profi kávomlýnku s jemností 2, zkoušel jsem připravit kávu i bez thermocreamu. Vždy stejný výsledek. Jde mi o to, zda je to na reklamaci nebo se s tímto chováním mám smířit. Jinak s kvalitou kávy jsem vcelku asi spokojen - v tom zatím nemám dostatečné srovnání. A kapání i louže by se asi daly přežít....
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hnup »

Čo sa týka puku, že nie je suchý a pevný, to pravdepodobne súvisí s používaním ThermoCream disku. Ale kvapkajúca voda a mláka pod kávovarom - to už by som kontaktoval servis.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od David »

You get what you pay. Já bych to vrátil hned a dal bych od toho ruce pryč natrvalo.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od primacafe »

Že by to sem někdo dal, když u je o tom řeč. Ať to nemusí kyždý hledat a je hned jasný co je to za zázrak.
Espresso Ariete Charme 1332.jpg
* Novinka italské značky ARIETE Caffé Novecento je elegantní přístroj na přípravu espressa chlubící se propracovaným designem. Profesionální držák filtru s Thermocream Systemem zaručí lahodnou kávu s krémovou pěnou na jakou jste zvyklí ve své oblíbené kavárně.
* Dokonalý design pro přípravu kvalitního šálku espressa neebo cappuccina
* Tlak čerpadla 15 barů
* Ručičkový teploměr pro okamžitou kontrolu teploty
* Profesionální celokovový držák filtru
* Patentovaný termokrémovač „Thermocream systém“ zaručuje výrobu bohaté pěny
* Parní tryska pro napěnění mléka pro cappuccino
* Odkládací plocha na šálky
* Vyjímatelná odkapávací vanička a mřížka pro snadné čištění
* Kovové tělo kávovaru
* Objem zásobníku vody 1 l
* Příkon 1300 W
* Rozměry 34 x 28 x 44,5 cm
* Hmotnost 7,65 kg

Co se rozumí kovovým tělem kávovaru? Je to opravdu kovový, nebo je to opět jen klamání tělem a je to z plastu. A kde je ten ručičkový teploměr?
Mám pocit, že se opravdu málo kdy dá spolehnout na popis kávovaru. O to víc je potřeba uvažovat o kávovaru od firmy, která kávovary má jako svůj hlavní výrobní program.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od morseee1 »

ci to nebude podobny problem ako u rowenty...

ty louze pod pristrojom by som prisudil vysokemu odporu, ktory kladie priliz utlacena kava pri pretlakovom sitku ... a potom nejaky spoj pusti ...

druha moznost je, ze odpadova voda netece tam kam ma

podla mna treba skusit mlet hrubsie, neutlacit, iba zarovnat .. teda iba pri pouziti pretlakoveho sitka ...
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od arny71 »

Co se vody pod mašinou týče, tak si nejdří ověř, zda ti náhodou voda nekape z tryska pro přípravu cappuccina. Mě to tak občas dělá moje Evo. Je to jen pár kapek, ale loužičku to udělá. Stačí ale posunout trysku tak, aby směřovala do odkapávací misky a je po problému.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hnup »

primacafe píše:Co se rozumí kovovým tělem kávovaru? Je to opravdu kovový, nebo je to opět jen klamání tělem a je to z plastu. A kde je ten ručičkový teploměr?
Mám pocit, že se opravdu málo kdy dá spolehnout na popis kávovaru. O to víc je potřeba uvažovat o kávovaru od firmy, která kávovary má jako svůj hlavní výrobní program.
Informácie od predajcov bývajú často nepresné či zavádzajúce. Ten teplomer by som fakt rád videl (možno ho len prikladajú do krabice s kávovarom :-) ). V každom prípade kovové telo či teplomer sú veci u domáceho kávovaru dosť nepodstatné.
Čo sa týka výrobcu - Ariete je (väčšinou) prvovýrobca a kávovary sú asi ich hlavný výrobný program. Len sú to kávovary v tej najnižšej cenovej hladine. No ani značka ako taká nemusí byť zárukou kvality a dobrého výsledku, napr. s takouto zostavou so značkou Gaggia bude dosť problém urobiť vôbec nejaké espresso:
Gaggia_G107.jpg
Gaggia_ML.jpg
arny71 píše:Mě to tak občas dělá moje Evo. Je to jen pár kapek, ale loužičku to udělá.
Možno je v Tvojom prípade problém inde, no ja po použití trysky ju vždy prepláchnem vodou, teda nechám ventil na paru otvorený, na chvíľu pustím čerpadlo a potom chvíľu počkám, kým dotečie voda a nezačne prefukovať tryskou para. Až potom zatvorím ventil a vypnem kávovar. Potom už z trysky nekvapne nič.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od primacafe »

hnup píše: .....napr. s takouto zostavou so značkou Gaggia bude dosť problém urobiť vôbec nejaké espresso.
A to máš doma takový čudo? To je kombinace tak na :pic:

Jdu si udělat kafe a podívám se jak to kape u nás, ale nikdy mě to nijak nezaujalo, tak asi kapat nebude.
Podám hlášení!
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hnup »

Ja som síce hňup, ale nie až taký, aby som si kúpil takú kombináciu :-)

Ešte k tej parnej tryske - keď ju prepláchnem vodou a hneď zavriem ventil, tak usudzujem, že v nej nejaká voda ostane. Potom neskôr, keď sa zase zahrieva kávovar na prípravu kávy, tak zmena teploty spôsobí, že trocha vody z trysky predsa len kvapne. Preto ventil po prepláchnutí trysky nechám ešte chvíľu otvorený, kým ňou neprefúkne trocha pary, aby v nej neostala žiadna voda. Evo má na konci trysky tú plastovú srandu, možno bez nej by sa to správalo inak, čo ja viem. Pokiaľ som trysku nejaký čas nepoužíval, tak z nej nekvaplo nikdy nič. A to už má kávovar po tých rokoch aj nárok na nejaké to poškodené tesnenie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hnup »

Ešte aby sme sa vrátili späť k téme:
pre JeDe: ohľadom mláky a kvapkajúcej vody by som to videl na reklamáciu, a čo sa týka toho ostatného pri príprave kávy - nemôžeš sem dať nejaké fotky páky a misiek (aj ten disk môžeš odfotiť)? Aký je vnútorný priemer misiek?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
JeDe
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. říj 2008 15:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od JeDe »

Omlouvám se, že jsem nereagoval na diskusi, ale nebyl na to teď několik dní vůbec čas. Děkuji všem za rady a reakce. Již jsem kontaktoval prodejnu a v průběhu tohoto týdne půjde kávovar nejspíše zpět na reklamaci. No, a jsem samozřejmě zvědav, jak to dopadne.
Ještě k problému - voda se objeví pod tělem kávovaru, nekape z trysky. Vypadá to na nějaký netěsný spoj. Nemá to souvislost ani s hrubostí namletí kávy a jejím utlačením.
Jinak Tělo kávovaru je samozřejmě plastové a ručičkový teploměr bych si tam musel nakreslit.
Průměr sítka je 6cm - měřil jsem obyč pravítkem. Domnívám se, že by do páky mělo jít profi sítko s pružinou. Pokud by nebylo "louže" pod kávovarem a dlouhého kapání po vypnutí tlačítka pro přípravu kávy, asi bych byl vcelku spokojen, ale upozorňuji, že jsem jen "začátečník".
Přikládám fota páky, sítka, termocream systému včetně silikonového "převleku" a celkový pohled.
IMG_2744aa.jpg
IMG_2752aa.jpg
IMG_2748aa.jpg
IMG_2768aa.jpg
IMG_2765aa.jpg
IMG_2754aa.jpg
IMG_2756aa.jpg
IMG_2770aa.jpg
IMG_2772aa.jpg
IMG_2774aa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od arny71 »

Pokud se voda objevuje vlivem netěnosti, tak je dobře, že jsi to dal na reklamaci. Kdoví, co se uvnitř děje.

Jinak můj problém s kapající vodou s trysky na napěňování mléka jsem vyřešil jednoduše: dekalcifikací přístroje... :oops:

Naposledy jsem mašinu čistil před 3 měsíci (letí to!) a asi se tam začal silněji usazovat vodní kámen, což zřejmě způsobovalo neplechu. Beru to jako poučení pro budoucnost a čištění bude mít dvouměsíční interval.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hnup »

No, dobré fotky. Ak ten kávovar poriadne opravia, tak by to nemuselo byť márne. Vnútorný priemer misiek bude s najväčšou pravdepodobnosťou 58mm, takže misky by sa dali použiť aj iné. Aj tá ku kávovaru nie je sama o sebe pretlaková, napeňovací zázrak je až ten disk pod ňou. Treba vyskúšať a urobiť kávu bez disku, prípadne s diskom, ale bez toho silikónového návleku. Neuvažuješ o mlynčeku?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
JeDe
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. říj 2008 15:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od JeDe »

Tak mi dnes přišel kávovar z opravy. V servisním listu píšou, že vyměnili Bypass. No, je to bezvadný, pod kávovartem už není louže, ale bohužel už voda neteče vůbec nikde. Čili závada odstraněna, akorát ta funkčnost je slabší. Připadá mi, že pro změnu nefunguje čerpadlo.
Uživatelský avatar
JeDe
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16. říj 2008 15:09:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od JeDe »

Jediný problém, který by mohl být z mé strany je ten, že jsem kávovar strčil do zásuvky a hlavní přepínač byl on - nevšiml jsem si toho - a v nádobě jsem ještě neměl vodu. Ale to bylo tak na 2 sekundy. Myslíte, že by toto mohlo způsobit nefunkčnost kávovaru? Že by se tam třeba nasál vzduch místo vody a teď tam byla nějaká bublina nebo tak něco?
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od David »

Novej kávovar taky nemá vodu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od primacafe »

Novej kávovar je taky potřeba odvzdušnit. Většinou se o tom píše v návodu ke kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hu.go
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. úno 2008 1:33:24
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Ariete Charme 1332

Příspěvek od hu.go »

JeDe píše:Jediný problém, který by mohl být z mé strany je ten, že jsem kávovar strčil do zásuvky a hlavní přepínač byl on - nevšiml jsem si toho - a v nádobě jsem ještě neměl vodu. Ale to bylo tak na 2 sekundy. Myslíte, že by toto mohlo způsobit nefunkčnost kávovaru? Že by se tam třeba nasál vzduch místo vody a teď tam byla nějaká bublina nebo tak něco?
zkusim poradit.
Slyšíte čerpadlo "vrčet" ?
Pokud ano, tak funguje, akorát bude zavzdušněné - většinou se to odvzdušňuje tak, že otevřete trysku na páru a pustíte čerpadlo.
Tak to zprubněte.
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“