Re: Singer Ariete Retro

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
mufas
Příspěvky: 6
Registrován: pon 19. kvě 2008 19:35:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Singer Ariete Retro

Příspěvek od mufas »

Ja koupil Singer Ariete

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovary-online.cz/domaci-kavovary/retro-styl/ariete-cafe-retro-red-2paky-275.html 
se dvěma pákami a jsem maximálně spokojený buď používám pody a nebo si pomelu čerstvou kávu.

Sice mi napřed přišel přístroj který byl na mletou kávu a na kapsle ale to mi ochotně s omluvou vymněnili.Takže pokud si někdo budete vybírat tento kávovar tak pozor druhá páka je buď na kapsle nebo na pody ! Ne vždy to prodejce ví. Kolega kupoval v hypermarketu a tam o tomto vůbec nikdo nevěděl :roll:
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Singer Ariete Retro

Příspěvek od Ondra »

Ahoj!

Chtěl bych se tě zeptat na tvůj přístroj Ariete Retro, jsi s ním spokojený? Jak je na tom po mechanické stránce - drnčení, vibrace, hluk, kapání vody z trysky, nahřívání šálků atd
Jak to vypadá s cremou, jsou zde použita přetlaková (dvojitá sítka) nebo je tam gumová vložka termocream disk?

Díky předem za informace ;)

Ondra
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od primacafe »

velky_1385r.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jozev
Příspěvky: 4
Registrován: ned 18. led 2009 23:03:51
bydliště: Jílové u Prahy
kávovar:
mlýnek:

Re: Singer Ariete Retro

Příspěvek od Jozev »

Ahoj, chtěl bych se optat někoho, kdo už má Arieté Café Retro 1385. Je to můj první presovač (dříve jsem výhradně užíval konvičku Bialetti). Káva z nového přístroje je fakt výborná, tím spíš, že jsem došel pro pody do Lucaffé (tuhle kávu mám moc rád). Ale našel jsem tam pro mě jeden problém - teploměr. Všude se píše, že presování se provádí při teplotě 92 až 95 ° (někde dokonce píší 88 až 92 °C). U retra se do cca 95 °C aktivně nahřívá, pak zhasne kontrolka (laik by řekl, že to přestalo topit). Jenomže telota vyleze až na 120 °C. Za nějakou dobu sleze, a pak zase vyleze. A tak stále dokola. Je to normální?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od hnup »

Je.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2009 15:23:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Budulman »

Dobrý den, chci se jen zeptat, jak je to s bohatou a krémovou pěnou, koupil jsem si tento presovač ale když si to presso udělám, tak je to normální překapávaná káva, žádná pěna, kávu používám Lavazza espresso. V jednom klubu mají tento presovač a káva je super s pěnou která v šálku zůstane až do konce.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Ostmes »

Dobrý den,

Příčin může být několik.

Pokud nepoužíváte přetlakové sítko, tak na pěnu májí vliv faktory jako čerstvost kávy, hrubost, množství atd.
S přetlakovým sítkem se dost rozdilu stírá, ale crema je jiná.

Zuste si projít toto:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=74&t=234


Ostmes
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2009 15:23:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Budulman »

Já děkuji za reakci, používám to tak jak je v návodu, tedy termodisk a na to sítko kam dám kávu, už jsem použil asi 6 druhů kafe a stále stejná pěna, tedy skoro žádná.
Uživatelský avatar
Jozev
Příspěvky: 4
Registrován: ned 18. led 2009 23:03:51
bydliště: Jílové u Prahy
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Jozev »

Mám velice podobný problém. A už jsem ho pravděpodobně vyřešil. ;) Je to především ve vodě. Pokud máte tvrdou vodu, tak je daleko větší créma (narozdíl od měkké vody). Nicméně ani mě tak nebere créma jako chuť kávy, a ta je z mekké vody lepší.

Zkuste si koupit nějakou balenou vodu s obsahem uhličitanů a síranů (to první stačí).

Jozev
Naposledy upravil(a) Jozev dne stř 11. úno 2009 16:54:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2009 15:23:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Budulman »

chuť je super, když jsem dnes zajel do klubu kde mají stejný přístroj, kouknul jsem se na páku a je jiná, já mám ten creme nandavací a oni v páce na trvalo, dají pouze sítko a udělají kávu s bohatou pěnou, donesl jsem tam svou kávu lavazza a ještě jacobs, na všech krásná pěna, postup stejný.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od David »

A co si takhle koupit pořádnou kávo, co pění i bez crema verků?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2009 15:23:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Budulman »

Taky rada, no ale to pak můžu mít presovač za pár stovek, pěnu to ale takovou stejně neudělá.
Přístroj jsem dnes vrátil prodejci, prostě to neudělá to co má. Jinak všem děkuji za rady.
Koupím něco jiného a snad to už bude v pohodě.
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Ostmes »

Budulman píše:Koupím něco jiného a snad to už bude v pohodě.
Dejte na radu Hňupa (ikdyž je to Hňup :-D)
Ani stroj za 100 000kč neudělá pořádnou kávu ze suroviny jež není vhodná (mletí, stáří....)
A to platí i naopak, z presovače za 2 000 uděláte lepší kávu než z toho za 100kKč pokud bude surovina optimální.

Je to Vaše rozhodnutí, ale než vracet další stroj prodejci, že nědělá co očekáváte, je lepší objednat 100g čerstve kávy a vyzkoušet. Jená se o častku do 100Kč.....

ostmes
Naposledy upravil(a) Ostmes dne čtv 12. úno 2009 16:52:52, celkem upraveno 1 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od David »

Budulman píše:Koupím něco jiného a snad to už bude v pohodě.
No, může být. Pokud je pro vás pěna to hlavní kritétium, pořidte si něco s přetlakovým sítkem.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2009 15:23:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Budulman »

No ta pěna zase tak hlavní není ale jak jsem již psal, tak jsem stejnou kávu použil na dvou stejných strojích a jen na jednom se udělá pěna, tak to kávou asi nebude. Je mi jedno zda to bude presovač za 2t nebo 10t ale když je u přístroje psáno super hustá pěna s patentovaným krémovačem a na stejném stroji se udělá, tak je problém v tom stroji a né v použité kávě.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od David »

No hodně udělá správný postup při přípravě.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Jozev
Příspěvky: 4
Registrován: ned 18. led 2009 23:03:51
bydliště: Jílové u Prahy
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Jozev »

Nemůžu si pomoct, ale dělal jsem s levnými presovači (2tis.) i s drazšími (10 tis.), s různými druhy káv a různě starými. A fakt je (pro mě), že pěnu především dělá voda, resp. tvrdost vody (čím tvrdší tím bohatší pěna). Dělal jsem si měsíc starou kávu na třech presovačích, na třech různých místech, tudíž i s různou tvrdostí vody a potvrdilo se mi, že pěnu dělá tvrdost vody. Můžete mít sebelepší přetlakové sítko, ale když je voda měkká, stejně bude pěny po skromnu. Zas o to lepší je káva.

Jozev ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od primacafe »

Velmi zajímavý poznatek s tou tvrdostí vody. Já mám zase vysledovanou zkušenost opačnou.
Tvrdá voda = nějaká pěna (crema).
Měkká voda (použití změkčovače před kávovarem) = nádherná pevná smetanová crema.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jozev
Příspěvky: 4
Registrován: ned 18. led 2009 23:03:51
bydliště: Jílové u Prahy
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od Jozev »

Tak ještě jinak:

Zjistil jsem, že doma mám středně tvrdou vodu. Nicméně jde o tvrdost stálou (síranovou), uhličitanovou tvrdost mám téměř nulovou. Dělal jsem si test - 11 °dH. Pěna se tvoří, ale né nějak mimořádně. Ale káva je úžasná.

Poraďte mi. Kde v Praze bych našel nějakou dobrou prodejnu kávy (vyjma Lucaffé)?

Díky. Jozev
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Arieté Café Retro 1385

Příspěvek od hnup »

Myslím, že už zachádzame dosť mimo tému, no nedá mi:
každý profesionálny stroj by mal byť napojený na zmäkčovač vody, niektoré domáce prístroje majú od výroby zmäkčovací filter, prípadne aj filter s aktívnym uhlím. Ja používam vodu z filtračnej kanvice, v kávovare mám navyše zmäkčovací filter - čo to robí s penou na káve vidno na všetkých fotkách a videách, čo som sem dal.

K otázke ohľadom dobrej predajne kávy v Prahe - v každej internetovej kaviarni (treba otvoriť internetový prehliadač, zadať http://www.primacafe.cz/shop/ a si v obchode).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“