Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
bancha333
Příspěvky: 4
Registrován: sob 09. úno 2008 10:18:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od bancha333 »

Otevírám znovu téma Ariete DeLuxe 1329, ale tentokrát s dotazem na zkušenější uživatele.

Tento pressovar vlastním skoro 2 roky. Kávu už jsem se docela naučil udělat, jak s profi miskou, tak nouzově i s orginální ariete miskou. Nedávno jsem musel přístroj poslat na záruční opravu, protože přestala téct voda (asi nějaký elektroventil). K tomu když vezmu v úvahu, že mi nepřipadá moc dobrá práce termostatu (nepřipadne mi moc stabilní teplota), mlýnek taky má své mouchy, nevhodné těsnění na sprše (musel jsem o několikrát natlačit zpět), navíc i po dvou letech plast ze kterého je tento kávovar vyroben docela smrdí.... Když dám čerstvou vodu do zásobníku, už po chvilce jde voda cítit plastem. Zvažuji, jestli se Ariete 1329 nezbavit a nekoupit třeba něco lepšího.

Můj dotaz zní:

Jsou velké rozdíly např. mezi kávovary Saeco nebo Gaggia a třeba tímto Ariete ? Viděl jsem na internetu fotky vnitřku Gaggia Baby Class a vypadalo to úplně jinak, podstatně lépe než Ariete (uvnitř).
Koukal jsem i na SAECO ODEA GO (s mlýnkem), ale je to automat a u toho mám strach, že bude náročný na údržbu. Navíc při frekvenci 1-2 kávy denně se to asi nevyplatí (pro domácí použití).
Celkem mi je sympatická ta Gaggia, akorát nemám další místo na mlýnek. Mělo by smysl zakoupit třeba Gaggii Baby Class a kávu dělat třeba jen z předem namleté kávy od Primacafé ? Je opravdu tolik důležité mít mlýnek doma ?
Jak jsou na tom s kvalitou levnější Gaggie (plastové) narozdíl od řady Baby (nerez) ?

Nerozhodná otázka, nechat si Ariete jako kompromis a válčit s ním dál a nebo koupit něco jiného byť i bez mlýnku a spokojit se s kávou namletou přímo z Primacafé ?
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od zdenok »

Moja odpoveď je, že bez mlynčeka určite nie. Ale mám pocit, že ak je problém mlynčeka len v nedostatku miesta, tak myslím, že Baby Class + napr. mlynček Isomac Granmacinino nezaberú dohromady viacej miesta ako 1329.

Doplnené:
Isomac Granmacinino
Rozmery: 125mm x 200mm x 320mm
Príkon: 100W
TYp nastavenia: Stepped
Mlecie kamene: 48mm Conical
Hmotnosť: 4.20 kg
Naposledy upravil(a) zdenok dne úte 29. pro 2009 12:51:11, celkem upraveno 1 x.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od primacafe »

Taky si myslím, že1329 uvolní dost místa na kávovar a mlýnek. Pro začátek bych to zkusil bez mlýnku. Jsou zákazníci kterým meleme (a neztěžují si), když nebudete kávy střídat a upnete se na některou oblíbenou, je možné se dopracovat ke slušnému espressu.
K volbě kávovaru (výrobce) se nebudu vyjadřovat. V posledních letech se z výrobci kávovarů roztrhl pytel a značek i typů je tolik, že se to sledovat nedá. Nejvhodnější je informace od uživatele konkretního kávovaru.
Já mám Gaggii Classic, funguje dobře v podstatě není co vytknout, espresso z něj je velmi slušné.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od ringo »

bancha333 píše:...navíc i po dvou letech plast ze kterého je tento kávovar vyroben docela smrdí.... Když dám čerstvou vodu do zásobníku, už po chvilce jde voda cítit plastem. Zvažuji, jestli se Ariete 1329 nezbavit a nekoupit třeba něco lepšího.
Než si pořídíte něco lepšího, můžete zkusit několikrát vymýt prostor kávovaru, ve kterém je zasunuta nádobka s vodou, octovým čističem. Udělal jsem to asi 3x v průběhu několika týdnů a voda již nezapáchá.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
spacak
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. pro 2009 10:12:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od spacak »

Vcera jsem si tento kávovar koupil a jsem velice sklamaný po cca umleti 10dkg kavy odesel mlynek uz v nem jen piska a netoci se. Sprcha kape, stroj neá ani gumove nozičky na kuchynské lince tedy nedrží a při dotahování páky má tendenci se otáčet. Překvapila mne také absence nerezové konvičky na mléko a oměrky na kávu. Zpracování nádržky na vodu je velmi nekvalitní a nádržka páchne.
V uterý jej půjdu reklamovat, čeká mne dalších 30 dní absence kávovaru. Bohužel jsem tento kávovar koupil jako náhradu za Zellmer kterému reznul po 3 měsících odkapávač. Nicméně práce s ním mi přišla mnohem pohodlnější. Doufám že reklamace proběhne rychle, třeba přihlédnou na to že kávovar nepracoval ani 24 hod a už se porouchal :-(
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživatele

Příspěvek od morseee1 »

Tak moja skusenost s arietkou.. Mam ju treti rok a ano.. raz som ju reklamoval. Ale z mojej blbosti a pohodlnosti.

kavy robim minimalne dve denne, cez weekend aj 8

Co sa tyka vone plastov: zatial sa mi nestalo ze by niektory plast smrdel. Ano, ked som zabudol poumyvat odkvapavacie misky, tak to smrdelo riadne.

Pred cca mesiacom sa mi tiez stalo, ze prestala ist voda zo sprchy, cerpadlo sa riadne trapilo, voda tiekla vsade inde, len nie zo sprchy. Skusal som odstranit pripadny kamen, usadenyni a mastnoty, ale nic nepomohlo. Tak som ho rozobral a poriadne vycistil. Celu opravu som nafotil, dam to do noveho vlakna. Dufam ze to stihnem este dneska :-)

ked sa lepsie pozriete odspodu arietky, nenajdete tam sice gumene nozicky, ale take dva silikonove pruzky v tvare velkej "0". Nie je to najstastnejsie riesenie. Nemozete cakat ze 5 kilovy kavovar bude drzat pri dotahovani paky ako prikovany. Tie gumenne nohy, resp tento silikonovy system sluzi iba ako zabrana proti pochodovaniu pre vybrovanie cerpadla.

Tak idem dat do kopy ten clanok
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od fiki »

Prosím o radu, chci zakoupit profesionální misky. Na jakou značku kávovaru mám zakoupit profesionální misky? Z vlastní zkušenosti vím, že ne všechny sedí úplně přesně. Sice vlastním kávovar ETA 7175 90010 a ten samý dotaz jsem položil i v její sekci, ale tam jsem se odpovědi zatím nedočkal. Ariete 1329 vlastní podstatně více lidí a snad mi někdo poradí zde.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Koupit misky s venkovním průměrem 60mm a doufat že budou sedět přesně jak si představujete. To že sedět nebudou je dost malá pravděpodobnost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od fiki »

To jsem udělal, koupil jsem přes internet misky pro tyto kávovary /ASTORIA / AURORA-BRUGNETTI/ BEZZERA/ BRASILIA/ RANCILIO/ ELEKTRA/ CONTI/ FUTURMAT - ARIETE/ LA MARZOCCO/ ECM/ FAEMA/ WEGAV/ BFC/ ROYAL. Do páky se misky vejdou, ale nasadit páku je už problém. Bohužel páku s 7g miskou ani nenasadím. Misky jsou nahoře malinko jinak zakřivené. Na netu je více druhů (Gaggia, Carimali, Cimbali, San Marco) a tak se ptám zda má někdo nějaké vyzkoušené?
Naposledy upravil(a) fiki dne stř 08. čer 2011 16:52:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
fiki
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. dub 2011 11:44:05
bydliště: Cheb
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od fiki »

Jinak jsem už taky málem podstoupil demontáž. Tekla mi voda tam kde neměla. Ale skončil jsem na páce od páry. Když jsem chtěl odšroubovat tu černou kouli a použil jsem "lví sílu", tak mi v ruce zůstali dvě polokoule. Páka se ani nehnula. Větší kalibr, tedy kombinačky, jsem už radši nepoužil a kávovar jsem musel poslat do servisu. Když se vrátil tak byla vyměněná i tato "zatuhlá" páka.
Uživatelský avatar
phutnik
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. led 2013 14:21:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ariete DeLuxe 1329 po třetí - dotaz na zkušenější uživat

Příspěvek od phutnik »

zdravim, odisiel mi plastovy sparovac mlieka, tak som si vyrobil novy ale vobec mi to nejde napenit mlieko, pricom s tym starym som problem nemal, aj ked to nebolo nejako kremove. Viete poradit kde sa da kupit nova nasadka, alebo z ineho kavovaru, kedze tam je velmi maly zavit. Alebo co robim zle.

vopred vdaka,
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“