rozborka/zborka ariete de luxe

Domácí pákové kávovary Ariete
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od morseee1 »

Takze som sa na rozborku predsa len odhodlal. Donutil ma k tomu nefunkcny kavovar a chut na presso.

Popis problemu: Kavovar nevydava vodu zo sprchy. Voda tecie kade, tade, ale zo sprchy nic.Cez trysku neni problem (ale ani kava)

Prva moznost: odvapnit a vycistit. Skusil som to 2x a maximalne som z toho dostal 2 kavy prisernej chemickej chuti a potom zasa nic. Voda tiekla cez odpad, okolo boilera, ale zo sprchy nic.

Druha moznost: kedze zaruka pominula - rozobrat. Trosku som sa toho obaval, ale dopadlo to vyborne.

UPOZORNENIE: otvorenim prístroja zasahujete do elektrického zariadenia a do tlakovych casti pristroja!!! Bez minimalnych skusenosti sa do toho ani nepustajte. Toto nie je navod, je to len zdokumentovana moja skusenost z danym zariadenim.

(To bolo iba pro forma .. podme na to..)

Co budeme potrebovat: Kratky kryzovy srobovak, dlhy kryzovy srobovak, imbusovy kluc, sadu plochych klucov, resp stavitelny kluc, pevne nervy, istu ruku.

Mozeme zacat. Treba vybrat nadobu z vodou, kavu zo zasobnika a paku. Pripadne este veci z ulozneho boxu. Nezabudnut vytiahnut kavovar z elektriny!!!

Zacneme zasobnikom. Oznacime si polohu mlynceka fixkou, alebo iba zapamatame stupen mletia. Odsrobujeme dva sroby na dne zasobnika a zasobnik vytiahneme. Vytiahneme aj tlacidlo pre nastavenie mlynceka. Je iba vsunute do mechanizmu, nie je nicim pripevnene.
PICT01.jpg
Pod zasobnikom je este jeden maly srob, aj ten treba dat von.
PICT09.jpg
Otvorime dvierka pre naliatie vody a vylupneme gumenny stuplik. V diere pod stuplikom je dalsi srob. Teraz je ten spravny cas pre ten dlhy srobovak, fakt dlhy...
PICT02.jpg
odstranime 4 sroby na spodnej casti sprchy. Mozeme rovno odstranit aj maly srobik zo stredu sprchy. Tiez je vhodne vycistit. Na tento srobik treba zas ten kratky

treba si ich nejako vhodne ulozit, nie su rovnake (aspon ja som nemal). Nasledne cely pristroj otocime a zo zadnej strany odstranime dalsie dva sroby

Ostava uz iba ovladanie trysky pary. Paku chytime za tu ciernu gulu na koci a skusime odsrobovat. Staci par otaciek gula aj s tyckou je vonku, Taku tu lesklu gulu, kde to drzalo uz staci vytiahnut. Pod nou je cierny dierkovy plast, ktory staci jemne vytiahnut.
PICT04.jpg
tak, a dostali sme sa k poslednym dvom srobom
PICT05.jpg
Odsrobujeme a vytiahneme aj s prirubou.
PICT06.jpg
Nasledne uz iba jemne nadvihneme cely kryt a vyvlecieme okolo ventilu trysky. Treba davat pozor, kryt je stale spojeny este kablikom k teplomeru a tak isto aj kablovodom ku ovladaciemu panelu
PICT10.jpg
Kablovod je napojeny cez konektor, takze staci odpojit na strane hlavnej riadiacej dosky. Horsie je to z teplomerom, je na priamo a drzi dost pevne. Nastastie je dost dlhy, takze poskytne urcitu moznost manipulacie a aspon ulozenia krytu tesne vedla kavovaru.
PICT15.jpg
Odmontujeme klucom privod vody, tak isto aj ventil trysky. Staci iba od tej kovovej hadicky, nie priamo z bojlera.
PICT19.jpg
Mozeme zacat demontovat boiler. Boiler sam osebe drzy na styroch imbusovych sroboch, ale pozor, zaroven drzia aj bojler po kope. Pripravte si handru :-) (nie ako ja ... ). Kym to ako tak este drzy, vytiahneme hadicku pre odpadovu vodu
PICT11.jpg
Teraz zacina ta prava sranda. Opatrne, ale naozaj opatrne skusime zapacit napr srobovakom medzi obe polky bojlera. Nie nasilim, ozaj jemno !! Druhy mozny problem je tesnenie medzi polkami bojlera. Vyzera skorej ako jemny kusok cervenej silikonovej hmoty, co sa dava napr na utesnenie motora alebo diferencialu. Je jemne, tenke moze sa velmi lahko poskodit. Ak sa poskodi, tazko ho v domacich podmienkach niecim nahradit a caka vas potupna navsteva servisu !!!, takze jemne....

Takto vyzeral moj bojler po otvoreni. Vsimnite si ten priesvitny bordel vnutri. Neviem co to je, ale fuj....
PICT16.jpg
Kedze na vrchnu polku bojlera je stale pripojenych kopec kablov, staci ju prevratit v ramci moznosti a niektoru inu cast polozit. Zvnutra ju staci poutierat handrou od zbytkov odvapnovaca a hlinika (xavax naozaj nie je vhodny odvapnovac na hlinik). Spodna cast sa da lahko vytiahnut, treba este odpojit dva hnede kable a jeden zltozeleny(zem) z takej ciernej kocky na pretlakovom ventile (netusim co to je, ak to niekto vie, nech povie). Tie hnede je lepsie pre istotu pred odpojenim oznacit.

Najprv som si myslel je je upchata ta trubicka vo vnutri bojlera, ale nebolo to tak. Problem bol nakoniec inde.

Vyplachneme a utrieme aj spodnu cast bojlera. Klucom odsrobujeme tu ciernu krabicku na pretlakovom ventile vytiahneme krabicku z ventila. Nasledne sa da otvorit klucom aj samotny ventil. Dobre je odstranit aj sitko sprchy a vycistit. Tak isto je dobre skontrolovat tesnenie paky a dobre vycistit.
PICT18.jpg
Po rozobrani je dobre polke bojleru vyfuknut dutiny, aby sme odstranili vsetky volne usadeniny, resp spiny, ktore mozu v buducnosti opat upchat ten ventil.

Ventil samotny je iba ten valcek s pruzinkou. Je dobre opat aplikovat nejaky odmastovac (Cillit bang). Ja som mal ten svoj cely od kavovych usadenin. Na kazdom konci valceka je cierna gumicka. Da sa jemne stlacit a vhodne je nieco aj do vnutra streknut na precistenie. Dobre vyplachnut...

Tak a sme v polke prac.

Teraz je cas vsetko poskladat. A to moze byt problem. Je velmi dolezite tesnenie bojlera presne ulozit na miesto. (mne sa to podarilo az na treti krat) Preto je lepsie poskladat pretlakovy ventil, zapojit ho, zalozit tesnenie, prilozit hornu polku bojlera (da sa ulozit iba jednym sposobom, ulozenie je klucovane). Zatiahnut styry imbusy a pripojit vodu. Holender od vody zatahovat opatrne !! treba rozum, nie silu. Skuste zapojit ovladaci panel do zakladnej dosky, zapojit do elektriny (nezabudnut skontrolovat vsetky sucasti, ci niekde nie je vyliata voda a pod....) a skusit zapnut. Dobre je odvzdusnit bojler tak ako pri nakupe. Na zohriadnie nemusime cakat, mozeme rovno skusit ci tecie voda iba zo sprchy. Ak ano, mozeme vytiahnut z elektriny a pokracujeme v skladani. Ak nie a voda presakuje polkami bojleru, mozeme opakovat pokus so zalozenim tesnenia.

Tak nejako to prebiehalo u mna. Celkom sa to podarilo. Po zlozeni a sfunkcneni kavovaru, som ho pre istotu preplachol vodou ako po odvapneni a skusil prvu kavu. Na moje prekvapenie veeeeelmo dobre :-)

zatial to tak mam 2 tyzdne a ziaden problem. Musim este porozmyslat na inym vhodnym odvapnovacom. Pouzival som Xavax a na hlinik to nebude. Podla toho co som nasiel vo vnutri bojlera, som rad ze este zije

Takze, Vazeny priatelia dobrej kavy.. Ak sa niekto do tohto pusti, tak vela stastia ...

Uprimne povedane, opravu som robil od 20:00 do 12:00 ale pisanie tohto clanku + uprava fotiek ma vysla na viacej casu :-) ........takze asi tak pre predstavu..

Co sa tyka vnutornosti, cerpadlo je od firmy C.E.M.E. .. ak to niekomu nieco hovori.. tak mu treba.. Ozaj .. aj ta cierna kocka na prepadovom ventile je tiez od nich...

Kedze forum ma obmedzenie pre vkladanie a format fotiek, ak by mal niekto zaujem o vacsie fotky, pripadne ine poslite RS.

dobru noc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Pěknej příspěvek.
Nevedou náhodou do té "černé krabičky" dva dráty? Když ano, tak bude záhada vyřešená - bude to el.mag. ventil.
____________________
Jako příloha už jde vkládat obrázek 640x480 max.50Kb. Tak jak je uvedené ZDE Máte se ozvat, že něco nefunguje jak má. Prostor na to je ZDE Já to ze své pozice nepoznám, protože mě se tato omezení netýkají (což je, jak je vidět škoda)
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od morseee1 »

no jasne :-) ze ma to skorej nenapadlo. Dokonca som to aj nasiel priamo na stranke vyrobcu. Len taliani nejako zabudli, ze existuje svet kde po taliansky nevedia, takze som vedel ako sa to povie po taliansky ale nie po slovensky :-) Samotna cierna kocka sa vola "Bobine" a je tu ..

Kód: Vybrat vše

http://www.ceme.com/prodotti_1.php?id_liv=1&id_liv2=4&id_liv3=7
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od hnup »

Veľmi dobre spracovaný príspevok! (Ale tá Tvoja gramatika, to je niečo STRAŠNÉ...)
Solenoid ventil je dosť náchylný na mechanické nečistoty, pri tej konštrukcii kávovaru vydržal celkom dlho. Klobúk dole, že si ho po rozobratí aj zložil :-)
Na hliník treba vyberať dekalcifikátor opatrne, skúsil by som od Gaggie (6€/3ks bal.).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od morseee1 »

ha .. sak clanok neni o gramatike :-)

Inak ma celkom prekvapili trisky, veduce do ventila.. na to mnozstvo vody, ktore cez ne tecie, sa mi zdaju trosku male.. ale ja nie som konstrukter... iba uzivatel :-)
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od ringo »

2 morsee: ozaj pekně zdokumentované, díky.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od hnup »

morseee1 píše:ha .. sak clanok neni o gramatike :-)
Nie je, ale oveľa horšie sa číta a je menej zrozumiteľný.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od zdenok »

Ako tak pozerám, tak som celkom šťastný, že sa moja Ariete pokazila a že to nezvládali opraviť a vrátili mi peniaze. Zlatá Silvia.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Opět se mě po dlouhé době dostal do rukou Ariete 1329.
První věc kterou jsem si všiml, dost nepříjmně je cítit nádobka na vodu (jako po nějakém ředidle, něco asi z plastu při výrobě). Dost mě to překvapilo, protože je to kávovar starší jak 2 roky, ikdyž se v něm už delší dobu espresso nedělalo.
Také se na tomto kávovaru projevila nevhodnost materiálu použitého výrobcem na těsnění páky (v hlavě kávovaru). Toto se už zde na fóru u tohoto kávovaru také probíralo. Jen jsem se v tím pakticky zatím nesetkal.
Fotku vytlačeného těsnění přikládám.
Obrázek
Těsnění je vytlačené na protilehlých stranách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Karola
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 13:18:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od Karola »

Pokoušel jsem se též o rozborku(termostat KO), ale nejde mi zaboha sundat -odšroubovat-vytrhnout-vylomit-atd. páka pro páru ani hrubou silou...
Je tam běžný závit?
...nebo to ve fabrice u tohoto kusu přivařili napevno :grin: když končila šichta...

Díky za reakci.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Ovládací páčku páry sundáte takto.
Pořádně (vší síla je málo, takže lví silou) chytíte bakelitovou kuličku na konci páky a kuličku i s kulatinou vyšroubujete. Je tam normální závit, takže povolovat proti směru hodinových ručiček.
Stačí jen trochu povolit a ovládací páka páry půjde z hřídele ventilu páry stáhnout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Karola
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 13:18:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od Karola »

Děkuji,pomohlo. Tedy pomohli kombinačky. A Lví síla. (ta Vší by s tím nehla...)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Dejte pak vědět jak to s tím termostatem dopadlo. Zatím jsem to rozdělané neměl, ale obávám se, že tam klasický termostat nebude.
Taky bude třeba dát pozor na trubičku od teploměru (mohla by se ulomit).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Asi nijak to s tím termostatem nedopadlo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Karola
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 13:18:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od Karola »

Ano, skutečně to nedopadlo. Ještě sem se k tomu nedostal. Kvuli zaměstnání. Moc práce, málo lidí... Jakmile něco objevím, dám vědět.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od primacafe »

Chystám se sem doplnit ještě několik detailů ohledně Ariete1329, snad užitečné jen pro některé uživatele tohoto kávovaru.
Tímto by se také kapitola tohoto kávovaru mohla definitivně uzavřít, protože v dnešní době si už tolik publicity nezaslouží (jeho doba je už pryč). Domnívám se, že k Ariete1329 bylo napsáno víc než dost a je otázkou, jestli si vůbec takový kávovar zasloužil takovou pozornost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od morseee1 »

tak .... dva roky od poslednej rozborky uplynuli ako voda a opäť som včera rozoberal
Príčina rozborky:
- pretekanie vody pri extrakcii cez parnú trisku, asi tak 1:1 s extrakciou cez hlavu
- pretekanie vody okolo páky (kvapkanie)
- páka pri extrakcii nedržala a bolo nutné ju jednou rukou mierne doťahovať

Kedže ešte keď som bol prvý krát reklamovať tento "zázrak" tak som kúpil rovno tesnenie pod hlavu, čo sa ukázalo teraz ako veľmi rozumné.

nebudem opäť popisovať celú rozborku, zhrniem hlavné body a nové poznatky.

Celá hlava je uložená v plastovom stojane. Som prekvapený, že som to ešte nezlomil. Vydrží toho fakt dosť veľa.

Pretekanie vody okolo páky sa vyriešilo spomínaným novým tesnením.

Pretekanie vody cez parnú trisku bolo vyriešené rozobratím celého ventila (jednoducho sa vyšróbuje, pozor opačný závit). Pre istotu som ho celý vytočil z tela bojlera, tam už je závit štandardný. Rozobratý ventil vymáčal v odstraňovači vodného kameňa. Momentálne funguje opäť správne.

Prvé, čo ma mierne šokovalo bol stav hlinikového bojlera zvnútra. To, že tam bol usadený vodný kameň, resp jeho väčšie časti, ktoré sa nerozpustili pri čistení by som ešte pochopil. Problém podla mňa je s mierou "korózie" hliníkového bojlera. Presne sa dalo určiť pokiaľ je v bojlery voda. Celá stena bojlera bola hrbolatá. Po prejdení prstom na prste ostával pekný šedý humus.

Posledná vec, čo ma dožrala už úplne, bolo rozpadnuté tesnenie tela bojlera (bojler je poskladaný z dvoch častí). To bolo pravdepodobne tiež príčinou pretekania okolo páky, ktoré sa objavovalo v prípade, ak bola v páke káva príliš silno natlačená. Nové tesnenie som doma samozrejme nemal. Trocha mi pripomínalo konzistenciou a výzorom tesnenie, ktoré som dával onoho času na prevodovku :-) ale to som si netrúfal použiť. Vyriešilo to mierne upravené tesnenie na zaváraninové fľaše. Také červené pryžové(gumenné?) koliečko. Na moje počudovanie, vnútorný priemer sadol na milimeter presne, bolo nutné uberať z vonkajšej strany. Za 5 minút bolo bez problémov hotové. Životnosť tohto riešenia si netrúfam odhadnúť. Ak bude tesnenie vlhčené, hádam vydrží dlhšie. Tých tesnení som našiel celé vrecko a bolo tam napísané, že sa môže použiť 3x :-) dúfam, že to bude na viac káv ako len tri

Suma sumárum:
15 minút som rozoberal
60 minút som čistil
60 minút som čakal na pôsobenie chemických čističov
30 minút som hladal náhradné tesnenie :-)
15 minút som skladal

1x bol na reklamácii kôly pretekaniu vody
2x som ho rozoberal osobne

na počudovanie, mlynček funguje bez problémov, zato robenie kávy bolo niekedy doslova trápenie.

Životnosť tohto posledného riešenia ma až tak netrápi, pretože som z tohto kávovaru tak dožratý, že pri najbližšej príležitosti idem do poriadneho kávovaru.

Ak máte nejaký typ, dajte vedieť
Podmienka je mosadzný bojler
páka 58mm (to preto aby som mohol využiť misky a páku, ktoré mám)

Práci česť a robote pokoj ...
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: rozborka/zborka ariete de luxe

Příspěvek od morseee1 »

Tak priatelia,
cas tohto kavovaru sa definitivne naplnil, poslednou kvapkou bol skrat v elektronike, ktory zapricinil okamzite rozbehnutie cerpadla po zastrceni do elektriky. Tento skrat sa este sice dal vyriesit, celkom banalna pricina, ale celkovo sme doma vyhodnotili, ze kavovar je uz nebezpecny. Posledny rok bol uz na udrzanie pri zivote kavovaru velmi narocny. Vzhladom na to ze uz tri roky sa snazime nasetrit na novy kavovar, rozhodnutie bolo jasne. Arietka sla do vysluzby.
Ako spravny ekolog :-) som sa rozhodol som sa ju rozobrat a separovat. Rozoberal som ju nespocetne krat, ale ze fakt ze 95% kavovaru je plast, ma fakt prekvapil.

Takze to zhrniem. Kavovar sme kupovali v roku 2005 a vydrzal do minuleho tyzdna. Stacilo. Lucenie s nim nebolo vobec dlhe.

A privitali sme doma Bezzeru Magicu a mlycek Eureka Mignon :-) ale to az v inom vlakne
Odpovědět

Zpět na „ARIETE“