DeLonghi EC 820B

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Bobstajn
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. dub 2011 21:26:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Bobstajn »

Zdravím všechny přítomné. Poté, co nám po mnoha letech dosloužil náš věrný kávovar DeLonghi EC7, rozhodli jsme se doma pořídit si nějaký lehce kvalitnější. V rozhodování nám hodně pomáhali recenze a názory z tohoto fora, proto zde také rád přidám svou trošku do mlýna.

Původně jsme si vyhlédli DeLonghi EC 700, ale těsně před jeho nákupem nás zaujal právě model EC 820B, který jsme si nakonec také pořídili. Celé tělo kávovaru je kombinací kovu a plastu v poměru asi 40:60. Přesto je dosti robustní a těžký a na pracovní ploše se téměř nepohne. Páka je celokovová s plastovým přebalem madla, stejně tak je kovová hlava na usazování páky. Odkapávací plocha je z plastu s nerezovým vrškem, snadno vyjímatelná a umyvatelná. Přestože je nerezový vršek na ploše spíše položen než nějak upevněn, při přípravě kávy drží překvapivě pevně a nedochází k žádnému drncání nebo otřesům.

Ke kávovaru jsou standardně tři přetlakové misky, na jedno nebo dvě espressa nebo na sáčkovou kávu. Hluk stroje při práci je průměrný, dokážu si představit i tišší mašinky, ale také to není nic, co vás bude rušit v konverzaci. Součástí balení je plastová odměrka v kombinaci s tamperem, nic extra, ale pro běžné použití postačí. Espresso má pěknou, pevnou pěnu, chuťově odpovídající (použita káva Tchibo Exclusive).

Parní tryska se může použít i na stáčení horké vody, mléko napěňuje pěkne, ale je dost krátká, takže na capuccino nebo latte je potřeba šlehat nadvakrát.

Nahřívací plocha na šálky dokáže šálky nahřát překvapivě dobře, ale od zapnutí stroje to trvá cca 20 minut. Kávovar se po 5 minutách nečinnosti přepne do režimu LOW POWER (snížená spotřeba energie) a po cca hodině a půl se vypne.

S touhle mašinkou je zatím naprostá spokojenost (asi 14 dní užívání, 1-2 kávy denně). Budu se snažit pravidelně aktualizovat poznatky, už se těším na kvalitnější kávičku ze zdejšího obchodu :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Tak to se už těším na další poznatky. Doufám že nezůstane jen u slibů tak jako u většiny.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
madlen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. čer 2011 9:13:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od madlen »

Zdravím všechny kdo mají kávovar delonghi ec 820b.Vlastním ho také,ale při prvním zapnutí mi z něho vytékala voda na zem,místo toho aby mi uvařil kávičku :cry: Poradíte mi někdo kde dělám chybu?Postupovala jsem podle návodu,ale doufám že je vina v mé nepozornosti a snad není vadný. :cry:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Nezlobte se na mě, ale váš dotaz nijak blíž nepopisuje odkud voda vytéká. Jestli je nový, použitý, čím a kdy to vzniklo atd, atd.
Takže se vtírá takováto odpověď - musíte pod výtok kávy dát hrníček. :pardon:
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
madlen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. čer 2011 9:13:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od madlen »

Omlouvám se za neupřesńujíci informace.
Kávovar mi přišel PPL z KASA.cz scela nový,podle návodu jsem ho spustila,a vodu kterou jsem nalila do nárdžky mi v zadní části kávovaru,dole na levo pod nádržkou vyteká a nepřesunuje se na výrobu esspresa :roll: Tak nevím jestli je rozbitý už od výroby,cestou,nebo je chyba na mé straně :|
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

Nádržka na vodu je vyndavací? Jestli ano, může být špatně nasazená. Vytáhnout a nasadit znovu.
V popisu přístroje na internetu je uvedené že je vydělávací, ale to neznamená že je to pravda.
úplně nesrozumitelné mě je - dvě čerpadla ......
část popisu přístroje z internetu:
Domácí pákový kávovar na mletou kávu.

* možnost použití porcované mleté kávy typu POD (E.S.E.)
* dvě čerpadla – jedno na espreso a druhé na páru
* speciální termoblok – přístroj je připraven za 40 sekund
* nahřívací plocha na šálky
* vypínač elektrické energie pro nulovou spotřebu
* kovová struktura tlakové nádoby
* profesionální páka z masívního kovu
* černý povrch s chromovými detaily
* proti odkapávací systém
* vyjímatelný průhledný zásobník na vodu
* vyjímatelná odpadní miska
* možnost použití vodního filtru
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Marcela1
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. led 2012 13:03:33
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Marcela1 »

Dobrý den, reaguji na komentář, kde paní výtékala voda. I mně přišel kávovar a po spuštění v levé dolní části výteká voda. Nádobku jsme zkusili vyndat, pořádně tam zasunout a opět voda vytekla. Prosím poraďte někdo čím to může být způsobeno. Obáváme se, že nedoléhá těsnění do dírky v kávovaru. Ale pokud má někdo jiný poznatek prosím napiště.
Uživatelský avatar
frames
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. úno 2012 13:37:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od frames »

Dobrý den, zdravím všechny
nedá mi to abych se nezmínil o mých zkušenostech. Dostali jsme EC820 k vánocům. 2 dny pracoval jak má, třetí den šel do Elektroworldu Č. Budějovice na reklamaci. Při obsahu vody nižším než cca 60mm od dna zásobní nádobky nebyl schopen vyrobit nic. Vrčel a to bylo vše. Jinak se mimoto stále plnila odpadní nádobka čistou vodou. Po plném 1 měsíci stráveném kdesi v záruční opravě (v EW rezolutně odmítli výměnu či odstoupení od smlouvy) mi ho vrátili s tím, že se závada neprojevila ani po 10násobném vyzkoušení.
Udělal jsem si potom doma 1 (slovy jedno) kafe a druhé už odmítl. Nerozběhla se vůbec startovací sekvence, jen tiše svítila kontrolka připojení k síti. A samozřejmě se stále plnila odpadní nádobka čistou vodou...Tak šel do EW podruhé. Dnes jsem dostal SMS, že je reklamace vyřízena. Tak jsem na ně zvědav...
Preso dělal super, latte ještě líp. Tedy když pracoval...
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od eXp10it »

Pozor toto se mi stalo také a i podle ohlasů z mého okolí je toto standardní chování EW k reklamacím kávovarů. Jediný bič který na ně zabere je ten že musíte sehnat ve svém okolí autorizák a tam Vám to buď v rámci záruky spraví nebo konstatují že to spravit nejde. V tom druhém případě Vám předají jen papír se kterým dojdete do EW a je to bez zbytečných stresů. Co já jsem se se starým KRUPSem o EW nachodil... byl jsem tam čtyřikrát a na ten kamenných obličej pána z reklamačního nezapomenu... mu by bylo jedno i kdybych na něj plival nebo tam dostal mrtvici.... vyřešil to opravdu až autorizák na radu kamaráda co dělal v EW brigádu.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
frames
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. úno 2012 13:37:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od frames »

Tak jsem v EW neuspěl s žádostí o vrácení peněz (abych si stejný model mohl znovu koupit jinde). Nabídli mi jen výběr jiného zboží, tak jsem si vzal nový kávovar stejného typu. No a zatím jsem spotřeboval cca 3 l vody a funguje naprosto bez problémů. Řekl bych, že voda v odpadní nádobce se objevuje jen jako důsledek činnosti. Když je kávovar přes noc natvrdo vypnutý, je v ní ráno sucho. Takže zatím spokojenost.
Jenom s tím vyklepáváním lógru je problém. Měli jsme před tím Rowenta Virtuoso a tam na nádobce na kávu bylo takové vyhazovací tlačítko, které vysunulo sítko k kraji nádobky. Stačila na to jedna ruka...
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Fox_25 »

U té rowenty muselo být vyhazovací tlačítko jinak by se při vyklepávání páka rozbila. Já mám pod kávovarem vyklepávací zásuvku. Někde na fóru je i postup výroby protože google na mě vyplivl samé drahé.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Bobasek
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. dub 2012 10:19:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Bobasek »

Tak u mě po 8 měsících provozu zatím žádnej problém (cca 2-4 kávy denně).
Dokonce výtvor tohodle kávovaru pochvalně ohodnotil i kamarád "kávovarový servisák"
Jedinej zádrhel kterej se vyskytnul byl ten, že mi nedávno začal dělat kafe čím dál dýl až nakonec neprotlačil už skoro nic.
Po zkontrolování sítka nad pákou už jsem začal mít podezření že jde motor do kopru nebo je špatně něco po cestě k páce.
Nakonec metodou pokus/omyl s miskou na 2 kávy se ukázalo, že jsou ty mikrodirky v misce na 1 kávu zalepený.
Myčka na 70 stupňů a jedno preventivní vyvaření ve vodě celej problém vyřešili.
Takže zatim naprostá spokojenost
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od ondrada »

Spíš než mikrodírky se zalepil prostor mezi prvním (dírkovaným) a druhým (s jednou dírkou) dnem přetlakové misky - u těchto napěňovacích zázraků "pro bohatou pěnu (do koupele)", kterými je tento kávovar bohužel také vybaven, se to stává. Tím častěji, čím více "kávového prachu" produkuje mlýnek a čím méně se miska proplachuje vodou naprázdno po dodělání kávy. Naštěstí detergent většinou pomůže (tip pro příště - většinou stačí vykoupat v horké vodě s trochou prášku do myčky nebo jiného detergentu a pak pořádně propláchnout horkou vodou přímo v kávovaru naprázdno, bez kávy, to už mnoha místním pomohlo, miska pak bývá jak nová a leckdo se diví co se z ní všechno vylouhuje ;-) ).
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Zdravím, kávovar mám 8 měsíců, funguje bezproblému, nic nikde nevytéká než kde má, kávovar je robustní, semtam něco i kovového. Už jsem si tu přečetl, že tlaková miska je pro fajnšmekry out, ale pokud člověk nepatří mezi baristy, kteří v kávě objeví třeba i vůni orchidejí ( dělám si srandu), tak je kávovar za 5-6.000 Kč podle mne dobrou volbou. Po období nadšení z dražších automatů a mačkání displejů jsem se vrátil k páce, mechanickým ovladačům a točení rumpálem, hned mě příprava kávy pro sebe a rodinu víc baví.
Jen ten ohřev šálků nicmoc, on má nějaký ekoprogram na šetření el.energie, takže na rozdíl od jiných strojků , co jsem měl, které imrvére ohřívaly horní desku ( a já to zbytečně platil), tak tady si ohřívám hrnky pomocí horké vody - z trysky na páru lze přepnutím do jiné polohy získat v mžiku horkou vodu ( dělám si tak rychločaj k snídani). Jediné co jsem kvůli tvrdosti naší studňové vody dokoupil, je filtr na změkčení vody.
Uvidím, co bude až skončí záruka, v tomto mě dosud vypekla většina strojků, co jsem měl, tak jsem dal na radu dvou opravářů, že DeLonghi jim chodí do opravny velmi málo.
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od pecan »

Pro fajnšmekry asi ne, spíš pro ty co chtějí dělat klasické espresso. Což s přetlakovou pákou už z principu (zde na fóru mnohokrát vysvětlovaného) nelze.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od primacafe »

primacafe píše:Tak to se už těším na další poznatky. Doufám že nezůstane jen u slibů tak jako u většiny. http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 686#p17686
a opět zůstalo
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

Poznatky, poznatky...ono se to řekne snadno, ale sotva jsem se trocha začetl do fora ( že já vůl to neudělal dříve :hnup: ), tak můj zásadní poznatek je, že jsem doteď žil vlastně v kávovém omylu. :sh

V životní fázi za socíku mi nechutnal turek, ale ono se nic jiného skoro ani nepilo. Pak v těsně před a těsně porevoluční době se dostavila radost z překapávané kávy. Následovala fáze rozpustného kafařství - Nescafé se dalo koupit všude, takže "jinou než Nescafé Gold mi nenalévejte, jináč jdu pryč".
Tak a navždy pápá, turku se svými zrníčky mezi zuby :ucta:
Pak první ochutnávky esspresa v kavárně a touha mít espresso doma kdy si vzpomenu. Přelomový rok 1994 - první strojek Rowenta Addagio jako rodinný dárek pod stromečkem, k němu káva Burkhoff a přechod od Nescafé do ortodoxního vlastního cpaní kávy do páky. Po létech pro velký úspěch koupě stejného strojku.
Pak přišla chuť na "lepší preso" = koupě automatu Saeca Ring Plus a následné vybavení chalupy a bytu rodičů strojky kolem 3.000 Kč ( to abych měl jistotu, že ani u rodičů, ani na chalupě nebudu muset sáhnout po Necafé Gold...). Překvapení, že ta Rowenta za 4,5k dělala stejné kafe jako to drahé Saeco... Pak porucha Saeca ( mrcha za 20.000 Kč , tehdy novinka) a hrozná opravářova informace, že jen materiál bude stát 6.000 Kč a k tomu práce. Prásk s drahým šmejdem ( 2 roky a 2 měsíce užívání) do sklepa.

Návrat k páce.

A teď jsem u jádra pudla...já celý ty leta vlastně nepil espresso :o , ale náhražku z přetlakových misek. Radost nad (falešnou) cremou byla jen radost nad pěnou. Můžu se utěšovat, že všechny ty strojky mi udělaly víc radosti než turek nebo Nescafé, ale co ta promrhaná leta života bez espressa??

...to mě děsí. Teď po přečtení fora o Gaggia Classic a dalších témat mi dochází, že musí dojít ke změně. Chci si dělat skutečné domácí espresso!

Takže Delonghi půjde na chalupu ( jak jinak). Ještěže ji mám. A teď než zas utratím peníze za strojek, načtu si toho tady více, holt ještě chvíli budu vstávat a uléhat s kávou z DeLonghi ( co by se asi stalo, kdybych tý misce odvrtal spodek...no, asi by to nedopadlo dobře).

Jen nevím, jak manželce vysvětlím, že pomalu co dva roky kupuju furt nové strojky... Nějakou dobrou radu na tohle téma se tu asi nedočtu, tak musí zafungovat vlastní fantazie.

Tak to je můj hlavní poznatek, není až tak moc k tématu DeLonghi 820B (a to jsem se radoval z té masivní těžké páky...), tak se omlouvám za minipovídku. Potřeboval jsem to ze sebe dostat.

Časem napíšu, jak to všechno dopadlo.
Uživatelský avatar
Maxim
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. lis 2012 12:02:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Maxim »

Ahoj pratele. Jsem novackem ve vyrobe kavy. Doposud jsem jsem pil jen turka nebo rozpustne. Poridil jsem si DeLonghi EC 820 B. Funguje dobre, ale mam dotaz. Kdyz pouziji penic mleka (paru) nebo jen pres nej odpustim horkou vodu zacne se mi plnit odkapavaci miska. Je to bezny stav (nejaky ventil, ktery prepusti velky tlak) nebo porucha?
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od PavelN »

Při použití horké vody by ktomu docházet nemělo, po použití páry je nutné těleso zchladit(aby nedošlo ke spálení kávy), otevře se el.ventil a vodou se zchladí do odkapní misky
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 820B

Příspěvek od Rodom »

PavelN píše:Při použití horké vody by ktomu docházet nemělo, po použití páry je nutné těleso zchladit(aby nedošlo ke spálení kávy), otevře se el.ventil a vodou se zchladí do odkapní misky
Ano, je to běžné. Mám tento strojek, odpouští se to po použití páry, a přesně jak píše PavelN, je to kvůli zchlazení.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“