DeLonghi EC 850.M

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri73
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. úno 2012 10:57:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Jiri73 »

Tento kávovar mě zaujal svým vybavením, jednoduchou obsluhou a příznivým hodnocením uživatelů v internetových diskusích. Mám ale nejasnost ohledně filtru na změkčování vody. Podle nákresů v anglickém manuálu (český návod se mi najít nepodařilo) to vypadá, že filtr musí být nainstalován, jinak nebude sání vody funkční. Přitom udávaná životnost filtru je 2-3 měsíce, cena náhradního filtru 200-300 Kč a navíc filtry jsou zdá se obtížně dostupné na trhu. Každopádně pokud by filtr byl nutný, provoz kávovaru by se citelně prodražil. Proto mám tedy dotaz: je použití filtru nutné? Pokud ano, dá se nějak obejít nutnost nákupu nových filtrů, třeba nějakou jednoduchou úpravou filtru? Děkuji.

Anglický návod na delonghi.com v pdf: http://web1.dlservice.org/dlservice/ext ... 04&lang=en
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od ondrada »

Pokud jde o změkčovací (katexový) filtr, tak není úplně od věci ho používat - předchází zavápnění kávovaru. Pokud vydrží 2-3 měsíce a stojí 200-300 korun, není to nic hrozného. To je zhruba cena patron do filtrační konvice na stejnou dobu. Upravit (vysypat z něho náplň) by asi šel, stejně jako by bylo možné používat ho déle při menší frekvenci káv (tam jde pak o to aby nezačal uvnitř "žít vlastním životem"), ale v každém případě nelze než doporučit používání změkčené vody. Má to pozitivní vliv jak na životnost a údržbu kávovaru, tak na výslednou kávu.
Uživatelský avatar
Jiri73
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. úno 2012 10:57:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Jiri73 »

Díky za názor, ondrada. Nechci zpochybňovat funkci a opodstatnění vodního filtru. Problém vidím ale v tom, pokud výrobce konstruuje přístroj tak, že ho lze použít pouze s tímto filtrem (což znamená dodatečné, ne nepodstatné náklady) a není zde ponechána možnost dobrovolné volby. U nás přitom nemáme s tvrdostí vody a zavápňováním problémy. Nutnost použití filtru navíc není uvedena v základním popisu zboží v e-shopech, ale pouze v podrobném manuálu. Může se tak lehko stát, že zákazník zjistí až doma, kolik ho vlastně přístroj skutečně stál. Tyto obchodní praktiky jsou bohužel běžné, já je však považuji za nečestné. Třeba se však ukáže, že se mýlím a že použití filtru není nutné, proto budu rád za praktické zkušenosti uživatelů. Zatím díky.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od ondrada »

Potom je jednoduchá rada - takový výrobek zkrátka nekupovat, dnes naštěstí máme možnost volby ;-) Taky to tak dělám, pokud mi něco není sympatické, klidně kvůli politice výrobce (jako třeba jinak krásný hardware i slušný software od Apple) nebo čemukoliv jinému, raději se poohlédnu jinde. DeLonghi navíc není bůhví co, takže by to zas taková škoda nebyla, možná spíš naopak ;-) Každopádně praktické zkušenosti konkrétně s tímto kávovarem bohužel nemám (nejsem si jist, že někdo na zdejším fóru je jeho majitelem, ale třeba se někdo najde).
Uživatelský avatar
Baldion
Příspěvky: 33
Registrován: pon 11. čer 2012 18:17:15
bydliště: Vracov
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Baldion »

Dobrý den,
jsem dva měsíce majitelem tohoto presovače a moje poznatky jsou následující:
Filtr není nutné měnit, pokud jste přesvědčení, že to není potřeba. Nechá se tam ten původní a po "vyčerpání náplně" prostě jen nebude funkční.
Misky jsou ve třech rozměrech: Jednoduché presso, dvojité presso a na pody. Všechny tři jsou přetlakové. (Jedna díra na dolní straně :-))
Velice praktické je automatické capuccino. Přístroj dokáže krásně napěnit mléko - jen pozor. Z některého mléka prostě pěnu neuděláte. Netuším, čím to je. Třeba z mléka Lactel to nešlo.
Sháněl jsem klasické (nepřetlakové) misky, které by se do přístroje vešly, ale neuspěl jsem. Pokud by někdo pochodil líp, dejte prosím vědět.
Pokud by vás k tomuto přístroji ještě něco zajímalo, rád napíšu. Jen o sobě nemůžu říct, že bych byl odborník. Takže to prosím berte s rezervou.
Kávovary: Gaggia Classic, Vacuum Pot Hario, Hario dripper
Mlýnek: Gaggia MDF, Lodos Rondo
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 9
Registrován: pát 05. říj 2012 15:26:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Tess »

Dobrý den, uvažuji o koupit dohoto přístroje. Chtěla bych se zeptat na mléčnou pěnu - ta je pro mě rozhodující, protože mám ráda "kapůčo" i latté. Jak moc "hustá" je pěna když se nastaví na měnší hustotu? Je to spíš "mikropěna" (něco jako husté mléko-smetana) která se dá krásně lít nebo je to pěna z velkých bublin, co za chvíli opadne? Díky moc za vaše zkušenosti, tohle bohužel v obchodě vyzkoušet také nemůžu :cry: , a u presovačů s "foukátkem" páry je výroba mléčné pěny pro absolutního laika a amatéra prý nejistá. Moc díky za pomoc.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od PavelN »

tento stroj je hezký, je to kombi páka + automatická příprava mléka na cappuccino, ale je tam absence trysky. Pravda je to skoro bez práce, je to rychlé, elegantní ale jsou to spíš makrobubliny než mikropěna. žádná možnost vyzkoušet si late art. Koukněte na youtube, jsou tam ktomuto stroji videa.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od primacafe »

Pokud je ten filtr plněný opravdu jen katexem, tak ho jednoduše zregenerovat. viewtopic.php?p=1836#p1836
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Baldion
Příspěvky: 33
Registrován: pon 11. čer 2012 18:17:15
bydliště: Vracov
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Baldion »

Já jsem po druhé výměně filtr vyhodil úplně a přístroj fungoval vesele dál. Dával jsem do něj filtrovanou vodu z Laicy a bylo to bez problémů. Takže filtr tam být vůbec nemusí.
Kávovary: Gaggia Classic, Vacuum Pot Hario, Hario dripper
Mlýnek: Gaggia MDF, Lodos Rondo
Uživatelský avatar
satchieee
více pokročilý
Příspěvky: 185
Registrován: pon 29. říj 2012 12:20:58
bydliště: SK, Senec
kávovar: Racilio Silvia
mlýnek: Rancilio Rocky

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od satchieee »

O vsetkych mliecnych napojoch na baze espressa sa da povedat, ze sa lisia 'len' postupom pripravy. Cafe latte sem neplet... Silas57 pise o tom, ze ma tlacitko na latte macchiato a druhe na kapucino, ziadne cafe latte. Problem je, ze ten automat robi kapucino rovnakym postupom, ako aj latte macchiato, cize najprv sa spravi pena a do nej ide espresso. Dokonca sa to v salke este aj tak isto navrstvi. Nie je to vadny kus, tiez som videl pri automate takyto postup. Da sa to spravit tak, ze ked automat zacne robit penu, das si tam konvicku na mlieko a potom ju das prec a espresso si nechas natiect do salky. Mliecnu penu poriadne rozmiesas (vrch byva prevazne velmi husty, ten mozes lyzickou odobrat) a zalejes kapucino, mozno sa aj art podari...
Nobody dies a virgin... Life fucks us all.
Uživatelský avatar
Filip666
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. led 2014 21:19:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Filip666 »

Prosím můžete někdo popsat to programování přístroje?

Jako jak přístroj nastavit aby věděl kolik vody (kávy) a kolik mléka(pěny) má udělat. Pak si to pamatuje a stačí zmáčknout jen tlačítko?

Uvažuji o koupi ale netuším jak se nastavuje a nechci nic složitého.

Dík moc
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od papun »

Naši mají doma jiný momdel DeLonghi, ale předpokládám, že princip bude velice podobný, ale je zbytečné ti tady vypisovat konkrétní kroky. Každopádně to bude v manuálnu a zpravidla se to dělá přidržením nějakého tlačítka a jeho opětovného stisknutí ve chvíli kdy nateklo tolik kolik chceš a uloží se to.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od OndraPod »

Je to přesně tak, u espressa stačí stisknout a držet tlačítko pro výdej a ve chvýli kdy nateče požadované množství tlačítko pustit, tím se to uloží do programu.
U cappucina/laté postupuješ stejně, ale nastavuješ množství dvakrát po sobě, zvlášť pro mlíko a zvlášť pro kávu.
Viz. recenze EC860 http://www.youtube.com/watch?v=FuF8AOHQ1oU lehce jiný model, ale programování je stejné.
Uživatelský avatar
Filip666
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. led 2014 21:19:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Filip666 »

OK dík koupím ho a uvidíme snad se to dobře nastaví. Mám jen strach z toho aby kávy nebo mléka nebylo moc nebo málo. Snad si to zapamatuje.

A ještě dotaz: Když to vypnu zezadu tím vypínačem nebo vytáhnu se zásuvky musím zas programovat?

Musí být pořád zapnuté aby nedošlo k vymazání nastavení? Kolik to žere když je to furt zapnuté v klidu jen na hlídání paměti?

Napište mi praxi ne odkazy na manuál... nechci si něco koupit a pak zjistit že je to na ... a musí to být pořád zapnuté atd.

Jde mi o jednoduchost a nenáročnost.

Dík
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od primacafe »

Nenáročnost si začnete uvědomavat v okamžiku kdy se o tento kávovar budete muset začít pravidelně starat. Nebo až něco přestane fungovat a skončíte v servisu. Je tady pár čtenářů fora, kterým automat skončil ve sklepě. Pokud né ve sběrném dvoře.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jarmil123
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. říj 2014 14:14:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od Jarmil123 »

Ahoj, jake mate zkušenosti s tímto kávovarem?

Kód: Vybrat vše

http://www.rhvending.cz/delonghi-ec850-espresso-pakovy-kavovar-cappuccino-system?idr=4749
uvažuji o jeho koupi.
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 850.M

Příspěvek od PavelN »

To záleží na tom jaký očekáváte výsledek , co z toho poteče. Začne Vás otravovat čištění mléčné cesty, Potřebujete k tomu stejně mlýnek , abyste chtěl trošku rozumný výsledek kávy. Na servis to moc nechodí. Radeji bych si ještě trochu našetřil a zakoupil lepší strojovnu, s klasickou parní tryskou ( Gaggia , Rancilio..)
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“