DeLonghi EC 155

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
honex
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 10. říj 2011 18:43:33
bydliště: Hradec Králové
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od honex »

Pokud máte alespoň doklad o koupi, záručák nepotřebujete. Při reklamaci spotřebitel musí prokázat, že zboží zakoupil v určitém termínu u konkrétního prodejce - nejsnáze to lze dokázat právě kupním dokladem. Podle zákona však není vlastnictví paragonu podmínkou pro uplatnění reklamace. Spotřebitel může nákup prokázat např. výpisem z účtu, platil-li kartou, záručním listem, ústním svědectvím třetí osoby, písemným čestným prohlášením obsahujícím co nejvíce věcných podrobností o koupi (datum, místo, cena, typ výrobku, svědci apod.) Takhle to platí v celé EU. No a následně doporučuju, pokud je to do 6ti měsíců, požadovat odstoupení od kupní smlouvy, aby ta zkušenost nebyla úplně k nezaplacení. Pak si můžete prostudovat toto fórum a zjistíte, že člověk není tak bohatý aby si mohl dovolit kupovat levné věci.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rodom »

Tento kávovar jsem koupil rodičům před 3 lety k Vánocům, když jim pomalu ale jistě přestával chutnat turek, protože u nás při návštěvách namísto turka dostávali výhradně espresso. A jede bez problému. Pravidelně po dvou měsících ho odvápňují, a zatím neměl jedinou poruchu. Čekám ale, že se brzy něco pokazí, protože se mi nedaří odšroubovat to horní sítko na hlavě, abych je vyčistil, jak jsem navyklý od jiných strojků co prošly naší domácností. Na druhou stranu u strojku za 2000,-Kč, který vydržel zatím 3 roky dělat den co den 4-6 káv, mi to nepřipadá jako špatně investované peníze.
Uživatelský avatar
tzahradnik
Příspěvky: 1
Registrován: stř 05. zář 2012 22:08:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od tzahradnik »

Zdravim vsetkych,
vie mi niekto poradit kde zohnat nepretlakovane sitko do ec155? Elvis pisal, ze pouziva akesi Saeco sitko a ze mu to ide dobre. Ja som zatial iba odstrouboval tlakovy ventilcek zo single sitka a kava je lepsia (pouzivam mlyncek Hario mini mill a kavu Goppion). Sem tam do toho dam aj Tchibo barista kavu, tiez sa to celkom da. Len prietok cez to existujuce sitko ma velmi malu dieru a mam podozrenie ze cez to nedostavam tu kvalitu, ktoru by som mohol.
Dakujem
Tomas
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od PavelN »

kouknu zítra v práci jestli to bude průměrově sedět
Uživatelský avatar
PavelN
pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 28. čer 2012 16:32:05
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od PavelN »

tak bohužel co jsem saekáckou nepřetlakovou misku, jak malou tak velkou , tak se o pár desetin do delonghi páky nevejdou.
Trusty

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Trusty »

Aj vám zapáchal tento kávovar po plaste ???
Uživatelský avatar
mitros
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 11:37:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od mitros »

Zdravím,

jsem tu nový, ale přesto:) presovač EC 155 jsem koupil na vánoce a od té doby jsme se více-méně neúspěšně pokoušel o espresso...a ono nepřicházelo a nepřicházelo:D Kroky k poznání vedly od "mletého kafe z obchodu", přes půlkilový balík kávy k narozeninám. Pořád nic, skoro žádná pěna na kafi (tzn nic, co by byť náznakem připomínalo cremu). Dlouhé laborování s mletím, množstvím kávy v misce, kontroly teploty vody.....nic, nic nic...hnus kyselý....


Až jsem koupil základní směs presso na primacafe...Dneska ráno jsem si přinesl pár balíčků kávy. Jeden namletý na espresso hrubost, druhý nenamlety. Po třech zkouškám jsem už trefil hrubost a množství (9g do malé misky). Pořádně utáhnout páku a ...tadaaaa....už teklo kafe s úžasnou pěnou..než mi nateklo cca 30ml kávy do skleničky Delonghi, tak pěna sahala skoro po okraj. Kafe bez náznaků kyselosti, paráda!

Ještě k miskám. Vsšouboval jsem napěňovací bazmek a všechno vytahal z misky. V misce tak zůstalo jenom gumové těsnění do kterého je vsazené sítko. Pokud jsem dobře porozuměl pojmům přetlaková a nepřetlaková miska, tak jsem tim vydrbáním vnitřku udělal nepřetlakovou misku (je tam jenom sítko s kupou durek).

To jenom že mám radost z prvního úspěchu:)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Však tak nějak by to mělo být a teď už jen čekat až Delonghi vydechne naposledy a bude důvod podívat se po lepším kávovaru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
mitros
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 11:37:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od mitros »

´Je jasný, že s jídlem roste chuť, ale i tak bych byl rád, kdyby ještě nějakou dobu vydržel:)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od tomas.vlk »

Chtěl jsem se zeptat jestli máte udělané nějaké domácí upravy EC 155... Nevím co přesně mohu z tlakové misky odstranit, jenom ten černy knoflík zespod na závit nebo něco více? Ještě jsem zkoušel nechat známým udělat novou parní trysku, která neměla ten původní "zvoneček" z plastu a bohužel to s novou tryskou nepěnilo. Nemáte někdo nějaký tip na lepší napěnění mléka?
Přikládám nějaké mé pokusy co se zatím povedly po týdnu používání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od tomas.vlk »

Přikládám pro všechny ECčkáře návod jak na alespoň o něco lepší preso....bez napěňpovací "hlouposti" v miskách. Sám to takhle již používám a káva má opravdu lepši vlastnosti.

http://www.youtube.com/watch?v=W8utmta_lnk
Uživatelský avatar
mitros
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 11:37:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od mitros »

Navod mohu potvrtid. Tyhle ku*vitka jsem odstranil skoro okamzite. Navic musim rict, ze nefungujou. Pri spatne kave penu neudelaji, pri dobre potreba nejsou...
Uživatelský avatar
mitros
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 11:37:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od mitros »

Tak s odstupem času mám update ohledně "vykuchání" misky/sítka. Po odstranění napěňovacího bazmeku vše fungovalo jak má až do chvílě, kdy ostrý okraj kovového sítka prořízl gumové těsnění-možná jsem dal více kávy, možná šlo o únavu materiálu.

Namísto oprav jsem koupil klasickou misku do delonghi ec 190

Kód: Vybrat vše

 http://www.rhvending.cz/delonghi-nd-sitko-filtracni-54mm-1-porce-ec190-s-pruzinou
a dvojitou misku:

Kód: Vybrat vše

http://www.rhvending.cz/delonghi-nd-sitko-filtracni-54mm-2-porce-ec190-s-pruzinou
kávy se do nich vleze ass o 20% více. Do páky pasujou bez problémů (průměr 54mm) a hlavně jde o definitivní řešení za pár korun.
Uživatelský avatar
cuki
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23. led 2014 18:35:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od cuki »

otazka pre mitrosa:
tzn ze to pasuje bez akychkolvek uprav ? Pytam sa len preto ze nerad by som pri mojej šikovnosti poškodil sitka k stroju ktory je v zaruke...
dik za odpoved...
Uživatelský avatar
mitros
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2013 11:37:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od mitros »

cuki: ano, funguje bez uprav.
(omlouvam se za prodleni, snad to k necemu jeste bude)
Uživatelský avatar
krajiccz
Příspěvky: 3
Registrován: ned 12. bře 2017 23:20:12
bydliště: Cheb
kávovar: DeLonghi EC 155
mlýnek: I přes držkování kávových snobů Krups GVX 242 a spokojenost

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od krajiccz »

Zdravím, odpusťte bažantovi, hledal jsem, ale nenašel. Co se stane, pokud tuto mašinku nakrmím obyčejnou, mletou kávou tchibo family?
Uživatelský avatar
robertSVK
více pokročilý
Příspěvky: 138
Registrován: pon 23. bře 2015 16:22:07
bydliště: Bratislava
kávovar: Saeco Aroma SIN015 PID (2001), Gaggia New Baby PID
mlýnek: Gaggia MDF (1983)

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od robertSVK »

Ahoj, nič. Ten kávovar je presne na takúto kávu stavaný. Teda ak máš originál pretlakové misky.
Kávovary: Saeco Aroma (SIN015), PID;
Mlynčeky: Hario Mini Mill, Gaggia MDF (1983), Saeco (samodomo)
Uživatelský avatar
krajiccz
Příspěvky: 3
Registrován: ned 12. bře 2017 23:20:12
bydliště: Cheb
kávovar: DeLonghi EC 155
mlýnek: I přes držkování kávových snobů Krups GVX 242 a spokojenost

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od krajiccz »

Co jsou originál přetlakové misky?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Jsou myšlené misky, které byly u kávovaru při zakoupení. Nijak neupravené, jsou to misky nazývané, přetlakové.. Běžně se tímto druhem domácí kávovary osazují. V podstatě proto, že je jedno jaká káva se do toho použije. Hlavně co se jedná o hrubost mletí kávy (samozřejmě od - do). Výrobci jde o to, aby si uživatel takového kávovaru, vždycky udělal nějaký kafe.

Docela pěkně je to popsané zde: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... stvo#p1619
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
krajiccz
Příspěvky: 3
Registrován: ned 12. bře 2017 23:20:12
bydliště: Cheb
kávovar: DeLonghi EC 155
mlýnek: I přes držkování kávových snobů Krups GVX 242 a spokojenost

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od krajiccz »

Hezké, díky za trpělivost a za odkaz. Musím upřesnit, že presovač ještě nemám (je na cestě). "Bohužel" musel jsem zvolit levný model, ale na to moje kafe to stačí, alespoň prozatím. Ale presso zbožňuju. Časem asi taky začnu tunit. Zatím jsem ale ve fázi poznávání.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“