DeLonghi EC 155

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od zdenok »

to zavisí v prvom rade od dodávateľa/pražiča kávy a jej čerstvosti a až potom od druhu kávy :grin:
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od hnup »

Presne tak.
Napr. Ethiopia Sidamo z Lidlu stojí necelé 3€/500g, Ethiopia z PRIMAcafé 14,50€, prečo asi.
ethiopia.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
sergejbubko
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. pro 2009 10:33:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od sergejbubko »

Po dlouhém pročítání tohoto fóra jsem nakonec koupil tento kávovar a musím říct, že jsem zatím spokojený. Rozhodl jsem se, že taky přsispěju tou špetkou zkušeností, co jsem zatím získal, jelikož si admin stěžuje na takové čtenáře, kteří sbírají info a už se nepodělí o své zkušenosti :P
Osobně presso nemusím, piju spíš latte nebo capuccino, takže mě nejvíce zajímala funkčnost parní trysky. Zatím se tedy pořád učím, ale první ovoce to přineslo. Zatím se mi daří napěnit každé druhé mléko, ale micro foam to pořád není :roll: Mám na to i nerez konvičku 0,35 zn. Royal (184Kč v Brně u Cimrmana) a jsem spokojen.
Na začátky nebo pro nenáročné uživatele, jako jsem já, tento stroj vřele doporučuji ;)
Uživatelský avatar
sergejbubko
Příspěvky: 2
Registrován: pát 18. pro 2009 10:33:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od sergejbubko »

Ještě bych chtěl přiložit teď po dalším měsíci fotku kapučína. Pěna už se mi daří našlehat z 90% napoprvé. Pěna je hustá a vydrží. Používám vychlazené polotučné mléko. Prostě nemůžu si jej než vynachválit :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
elvis
Příspěvky: 13
Registrován: pon 21. pro 2009 11:59:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od elvis »

Tento stroj používam už zopár týždňov tak pridám nejaké skúsenosti. Po prečítaní tohto fóra som vzhľadom na rozpočet výber obmedzil na Gaggiu Pure, Zelmer 13z010 a DeLonghi EC155. Nakoniec som vybral DeLonghi kvôli viacerým ohlasom na bezporuchový chod a slušné výsledky tu na fóre a to čo som ušetril oproti Gaggii som sa rozhodol investovať do mlynčeka (to som ešte nevedel že si za to kúpim ledva polovicu najlacnejšieho kvalitného mlynčeka).
Za ten čas čo ho mám doma som v ňom vyskúšal mleté kávy Illy, Segafredo Classico, Popradskú Extra Špeciál, Carte Noir Expresso, zrnkovú Tesco Arabica v cene 4€ za pol kila ktorú som kúpil hlavne na testovanie mlynčeka a od piatku testujem mletú aj zrnkovú PRIMAcafé. Môžem potvrdiť že z kvalitnej kávy sa z tohto stroja dá dostať aj napriek pretlakovým miskám slušné espresso, ktoré môže smelo konkurovať espressu z väčšiny podnikov, ktoré som navštívil (aj z takých, ktoré sa tvária že to s kávou myslia naozaj vážne). Podmienkou je dôkladné predhriatie stoja ale hlavne použitie čerstvo namletej kávy. Dôkazom je že espresso z čerstvo namletej Tesco Arabicy aj napriek tomu ako vyzerali zrná (veľkosť od malých po mini, niektoré príliš svetlé, dosť veľa defektných zŕn) mi chutilo viac ako všetky supermarketové mleté kávy (zvlášť nechutná bola Carte Noir, bez mlieka takmer nepitelná). Chuťou síce nič extra a crema biedna ale hlavne bolo s minimálnou kyslosťou a bez pachutí. A s PRIMAkafé už espresso takmer nemá chybu. Všade sa tiež píše že pri pretlakových miskách nezáleží na mletí ale moja skúsenosť je že aj pri pretlakových miskách sa dá mletím upraviť doba extrakcie a dosiahnuť pomer 25ml za 25s. Mám objednané aj nepretlakové misky Saeco ktoré by mali do páky s trochou presviedčania sadnúť, tak až prídu napíšem skúsenosti. Zatiaľ som skúsil vynechať pretlakovú súčiastku zo zostavy single misky a zdá sa že to tiež funguje.
Rodina si u mňa objednáva väčšinou cappuccina tak som mal možnosť dôkladne otestovať aj napeňovanie mlieka. Pri nahrievaní vždy odpustím trochu vody z boilera a hneď ako začne voda bublať otvorím ventil naplno (nečakám na kontrolku). Takto zostane nahrievanie aktívne celý čas a dá sa s trochou cviku dosiahnuť slušná mikropena.
Čo sa bezporuchovosti týka, nie je to s ním až také ružové. Asi po dvoch týždňoch sa objavilo kvapkanie z trysky na paru pri nahrievaní aj extrakcii. Keď som asi 5 dní vôbec nepoužíval paru, trochu sa to zlepšilo, ale po tom ako som znovu začal napeňovať mlieko sa problém znovu objavil. Keď som asi po mesiaci používania rozobral sprchu kvôli čisteniu tak mi to nedalo a dal som dole aj kryt (ak by mal niekto záujem môžem pridať fotky vnútorností) aby som sa pozrel v čom môže byť problém. Jediným problematickým miestom môže byť mosadzný ventil pary, ktorý prestal z nejakého dôvodu tesniť. Skúsil som aj dekalcifikáciu či nie je zavápnený ale po nej sa problém skôr zhoršil. Momentálne to kvapká tempom asi 1 kvapka každú sekundu, niekedy to začne aj prskať, čo nie je nič príjemné. Zvažujem, že po spotrebovaní PRIMAcafé pôjdem stroj reklamovať.
Na záver ešte pridávam pár fotiek výsledkov (fotené telefónom takže farby sú trochu mimo):
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
elvis
Příspěvky: 13
Registrován: pon 21. pro 2009 11:59:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od elvis »

Už asi 2 týždne mám doma nepretlakovú single misku od Saeca tak som dnes natočil ako vyzerá extrakcia. Aby miska sadla do páky, musel som jej vnútorný priemer trochu rozšíriť, ale za tú prácu to určite stálo. Espresso je lepšie ako z pôvodných misiek, len je treba dať viac kávy (odhadom 10-11g, možno aj viac).
Pohár na videu má 30ml, extrakcia je o niečo kratšia ako by som chcel, pri trochu dlhšej extrakcii mi espresso z tejto kávy chutí viac. Použitá káva je Columbia pražená na objednávku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

To je krása. Gratuluji.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Trixy »

uvažuji o koupi tohoto přístroje a rád bych se zeptal uživatelů,jesli jsou s ním nadále spokojeni a našli nějaké mínusy přístroje
Uživatelský avatar
Bum
Příspěvky: 33
Registrován: stř 14. dub 2010 18:08:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Bum »

elvis píše: Pri nahrievaní vždy odpustím trochu vody z boilera
To ma bojler? :shock:
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25. dub 2010 12:38:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Nikki »

Dobrý den, chceme si koupit tento kávovar, ale ještě váháme mezi tímto a EC 190 CD. Co jsem tak koukala, tak rozdíl je snad jen v designu a ten 190 CD snad ani nenahřívá šálky..(teda nevím, jestli je to nějak moc důležité). Co byste poradili? Jestli to opravdu nemá jiné rozdíly, tak mi přijde zbytečné kupovat dražší..díky
Uživatelský avatar
extrapepek
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. zář 2009 15:32:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od extrapepek »

Ahoj lidi
Tento presovač používám téměř 2 roky. Cena byla přijatelná i design není k zahození. V tu dobu ještě nebylo na EC 155-ku mnoho ohlasů ani recenzí. Rozhodl jsem se, že se podělím i o svoje zkušenosti. Káva z tohoto presovače je vážně perfektní. Co se týká chuti, nemám výhrad. Ze začátku to chtělo získat trochu cviku, ale myslím, že si ten správný grift najde každý během pár prvních káv.

Přístroj je využíván prakticky denně jedna až 2 kávy. Během prvního měsíce začala odkapávat voda z parní trysky. To sice není žádná velká závada, ale občas to trošku rozčiluje. Zhruba po roce se přístroj začal rychle kazit. Voda z trysky kapala intenzivněji. Voda v nádržce se začala ohřívat a ihned po vypnutí čerpadla se ozval zvláštní zvuk. Řekl jsem si, že je na čase během měsíce navštívit servis. A to se přitom o stroj náležitě a pečlivě starám, včetně pravidelné dekalcifikace. Hned týden na to se presovač porouchal. Do nádržky s vodou se dostal olej (odkud, to netuším) a začal se ze stroje linout zápach spálené umělé hmoty. Ihned byl presovač vypnut a doručen k reklamaci.

A jaké byly opravy přístroje a jeho částí, po roce užívání? Výměna trojcestného ventilu, výměna hřibového těsnění zpětného ventilu, výměna těsnění nádrže, výměna pružiny bar40, výměna muzikusu ventilku pružina-klobouček, přetěsnění hadičky z obou dvou stran, výměna těsnění nádržky na vodu (stejně pořád teče). Z trysky stále kape voda. Provedena i dekalcifikace. V servisu poprskali páku zřejmě dekalcifikační kapalinou, která na ni zanechala výrazné světlé fleky, které nelze umýt. Naštěstí je přístroj funkční a stále zvládá udělat perfektní kafe. Bohužel se zdá, že se stejná závada bude opakovat, bohužel se blíží konec záruky. :cry:

I přes tohle vše je to dobrý přístroj. Za tu cenu umí víc, než jsem si myslel. Dělá vynikající kávu a pěnu udělá snad i ze štěrku od silnice. :ok:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Trochu dost závad na rok užívání poměrně jednoduché zařízení.
Malé plastové SAECO máme 12let bez jediné závady (donedávna dělalo denně asi 10 káv).
S tím štěrkem to bude asi proto, že má kávovar tento zázrak: “DISCO CREMA“ speciální disk u kávového sítka, který zajistí hustou a bohatou pěnu na espressu (jak se píše v prodejních parametrech)
Díky kterému je výsledný produkt velmi, velmi vzdálen od skutečného espressa.
V případě, že někoho uspokojí levný přístroj který si lehce odkapává a vyrobí pseudoespresso, potom je to ten správný přístroj.
Dost dobře však nechápu z čeho jste tak nadšený.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pidro
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14. srp 2011 19:20:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od pidro »

tuto tému som nenašiel tak prosím o radu : mám kávovar od vianoc. keď ho zapnem tak pri nahrievaní začne z neho kvapkať voda. z naparovacej trysky asi dve kvapky, to by som neriešil ale z hlavy nakvapká asi v objeme maleho presa , to isté spraví po extrakcii , musím pod páku dať šálku a ešte dosť nakvapká .Je to normálne u týchto kávovvarov alebo je to na reklamáciu ??
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od hnup »

Určite reklamácia
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

Určitě reklamace. Mě docela kapal z hlavy. Stačilo odvápnit a už nekape. Používáme ho, ale v práci téměř dva roky. Ale vy máte nový a normální to není.
Uživatelský avatar
Smerf
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. črc 2012 8:15:07
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Smerf »

Tak jsem pročetl tyto kávové stránky a dnes zakoupil v Datartu v Ostravě DeLonghi EC155 (1.849,-) + mlýnek KRUPS GVX242 (1.239,-). Pro první experimenty jsem v Tchibu zakoupil 3 x 125g kávy dle aktuální akční nabídky. Nedivte se, doposud jsem měl maximálně kávu na Tchibo automatu v práci a doma rozpustný Jocobs Velvet :oops: ...sem tam expresso v restauraci. K prvnímu záběhu jsem zkusil jakési blíže nespecifikované kafe, které používala manželka na "turka" ...ouuu ....proteklo to....zapomněl jsem upěchovat...výsledek zabarvená voda, hokus pokus...
Pak přišlo na řadu Expresso Milano Style...pomleto na 4-ku (trochu hrubší než předešlé)....výsledek překvapující (alespoň pro mne), bohatá pěna, chutná mě i robce. Tak fajně...zkouším napěnit mléko, zatím jen Kauflandí polotučné.... nic moc...asi potřeba změnit značku :lol: ...tak jo, zítra budu pokračovat v experimentech.
První postřehy:
- počáteční rachot, než kávovar natáhl poprvé vodu z nádobky pak už pohoda,
- pochodující šálek při přípravě..hold je potřeba ho přidržet :o
- nevyhovuje mi pěchovatlo ve spod kávovaru...musím pořídit něco do ruky,
No zatím jsem spokojen a snad to bude i lepší jak se prokoušu začátky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Jeden by se domníval, že po zkušenostech některých zde na foru, už nenapadne nikoho ten mlýnek koupit. Bohužel.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 305#p23305
aby to nebylo jen o mlýnku, když je to téma o kávovaru.
Kávovar na první osahání, jestli espresso ano nebo né, proč né. Použitelný nějak bude a když zjistíte, že espresso vám vyhovuje a budete pošilhávat po lepším kávovaru, tak nebude líto ho postavit po nějaké době používání vedle kontejneru.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Redmann »

Tu snáď píšeme úplne zbytočne...
Uživatelský avatar
jozefh
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. srp 2012 12:55:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od jozefh »

Zhruba po polročnom používaní sa toto zariadenie začano správať ako parná lokomotíva. Fučí, syčí, ide z toho para a kvapká alebo dokonca tečie voda...Najhoršie na tom je, že neviem nájsť záručák, aby som to mohol reklamovať. A to som prístroj kupoval na základe priaznivých recenzií.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od primacafe »

Takže nastal ten správný čas, postavit ho vedle kontejneru. Nejlépe do kontejneru s elektroodpadem. A máte k nezaplacení zkušenost.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“