DeLonghi EC 155

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17. led 2008 17:59:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od kamil »

Co by s vama potom udělalo třeba toto: http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 2927#p2927
Uživatelský avatar
Xerius007
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08. čer 2009 21:39:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Xerius007 »

Tak jsem se stal také majitelem tohoto přístroje. Rozhodoval jsem se mezi automaty a pákovými kávovary. Jako první náplň jsem zkusil Illy. Chuť je velmi dobrá. Zatím zkouším různé množství kávy a různé druhy. Mlýnek zatím nemám, ale blíží se Vánoce, takže už vím o co si napíšu ježíškovi. Děkuji za toto fórum. Hodně mi pomohlo při výběru.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Ja po tristvrte roku pouzivania tohto stroja mozem nan stale hovorit len chvalu, funguje bez problemov, jedine co je slabsie - ked chcem pripravit dve kavy naraz a pouzijem vacsie sitko, tak je kava aj napriek tomu slaba, to sa mi jedine neosvedcilo. Takze vzdy ked robim viac kav, robim ich jednu po druhej - co trochu zdrzuje..ale inak som velmi spokojna.
Uživatelský avatar
Xerius007
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08. čer 2009 21:39:40
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Xerius007 »

Takže po cca 1 měsíci zkušeností. Vyplatí se nechat před první kávou propláchnou přístroj a vodou nahřát hrneček. Zkoušeli jsme různé druhy kávy. Kávu děláme většinou ve velkém sítku.

/edit David ... hodnocení káv najdete jinde.
Uživatelský avatar
veruncik
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. lis 2009 15:23:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od veruncik »

Zdravím, mám takový dotázek, chci koupit tento espressovač jako dárek k vánocům, tak se chci zeptat, zda-li všichni majitelé jsou s EC 155 spokojeni. Ještě váhám mezi vyšším modelem EC 330 nebo ECO 310, ale s dle diskusí jsem se dočetla, že jsou tyto modely hlučnější a jsou více problematické. Tak prosím, poraďte.
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

Vlastním tento kávovar a musím ho spíše chválit. Káva je z něj chutná a díky napěňovacímu systému to udělá pěknou pěnu. Ale samozřejmě to to není to správné espresso s pořádnou cremou. Ten ECO 310 v modré barvě je krásný. Nicméně si myslím, že bude fungovat jako EC 155. Spíš bych ty ušetřené peníze investoval do mlýnku s kameny. Protože kvaliní mletí je opravdu základ dobrého espressa.Sám bych doporučoval kávovar se sítkem bez crema plus a podobných systémů.Sehnal jsem si jinou páku, sítko bez té gumy a je to trošku složitější s výrobou espressa se správnou cremou. Stojí to však za to. Je to krásné, když to teče jak má. Chápu,že tu někteří píší, že je lepší investovat do dražší mašiny,ale záleží pro koho ten dárek má být. Za mě spokojenost a mohu doporučit.

Ps: V profilu mám historický Turmix TX10, ale ten jsem sehnal náhodou a nevím jak dlouho vydrží. Je pravda, že se s ním kávička připravuje líp. Proto chápu,že dražší kávovar je lepší. DeLonghi bude zatím vařit kávu na chalupě a až kiksne Turmix tak EC155 znovu přidělím místo doma v kuchyni.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

Ja som so strojom stale spokojna, mam ho uz viac nez rok, stale bez poruch, maximalna spokojnost. Uz ked som stroj kupovala som rozmyslala nad tym novsim typom, ale ked som si porovnala navody, je to uplne to iste, iba iny dizajn..takze som sa rozhodla pre ten lacnejsi.. a nelutujem, kavicka je mnam:)
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

Ahojte,

tiež rozmýšlam nad týmto strojom, ale čítal som pár recenzií kde písali že nerobí dobré espresso, ale pena že je OK (doslovne napisal niekto že mal pocit ako keby len voda rýchlo pretiekla cez kávu).
Po čítaní vašich skúseností sa mi ale tento stroj zdá celkom dobrá kúpa. Prípadne nevedeli by ste mi poradit niečo podobné ale zaručene dobré, teda "dobré" cca do 100€ (3000SK)...(lebo čo som čítal tak lacné kávovary sú že vraj neni nič moc :) ).

Vopred ďakujem
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

Pěna je vysoká, ale není to ta správná crema, ale myslím, že to vůbec nevadí. Dobré kafe udělat umí. Když ti proteče jen obarvená voda tak je to většinou špatným namletím a poté utažením kávy v misce. Zkuste tuhle adresu. http://www.youtube.com/watch?v=PJknys3zVAc&translated=1
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

Super, dakujem za radu, asi si ho teda kupim, a vody ked chcem viac tak len tym otocnym kolieckom necham pusit vicej vody alebo to ma nejake nastavenie ? alebo davkovanie vody je nastavene a nemenne ?

dikes
R.
Uživatelský avatar
burisha
Příspěvky: 10
Registrován: sob 01. lis 2008 19:44:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od burisha »

vodu si davkuje sam iba otocenim toho koliecka, cize kolko chces, tolko si napustis.. Myslim ze si sa rozhodol dobre, uz len kupit dobru kavicku ;)
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

Všechno se ovládá manuálně. Voda teče dokud se tím kolečkem neotočí zpátky.
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

no kavu mi kamarat donese Brasil, Santos a El Salvador, SHg a este nieco dalej neviem presne co to je za kavy ale ze vraj celkom chutne :)
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

este som sa zabudol spytat, spavim na tom aj capuccino ?
Uživatelský avatar
alf
Příspěvky: 33
Registrován: sob 06. čer 2009 23:12:08
bydliště: Liberec
kávovar: Lelit PL41 TEM
mlýnek: Ascaso i1 + i-mini

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od alf »

Jasná věc.
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

takze super objednadne :) a mozem skusat...no a to capuccino sa nejako hadam spravi, dufam ze bude chutne alebo aspon pitne hehe
Uživatelský avatar
roxtedy
Příspěvky: 7
Registrován: ned 22. lis 2009 22:00:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od roxtedy »

Tento stroj jsem si prohlížel v supermarket, měl jsem o něj zájem... Tento kávovar má hliníkovou páku a plasty mně přisly nekvalitní..ale to je jen můj subjektivní názor..
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

No kavovar konecne dosiel, a zatial som spokojny. Sice kavu sme mali doma len nejake eduscho :) ale nestazujem si :), zajtra mi dojde normalna kava a uz sa tesim ako vyskusam "naostro" co ten kavovar dokaze s dobrou kavou.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od hnup »

A čo sa myslí pod pojmom normálna káva?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Rumpel
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. lis 2009 0:16:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 155

Příspěvek od Rumpel »

hnup píše:A čo sa myslí pod pojmom normálna káva?
No brazilia santos NY a guatemala SHB, urcite lepsie ako eduscho nie ? :)
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“