DeLonghi EC 330 S

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od primacafe »

Další zajímavý kávovar značky DeLonghi
de_longhi_ec330.jpg
Popis:
kovová struktura tlakové nádoby
průhledný zásobník na vodu s kapacitou 1 l
"Cappuccino System?: směšuje páru, vzduch a mléko a vytváří bohatou mléčnou pěnu pomocí nastavitelného proudu páry
jednotlivá tlačítka: on/off, espresso a kapučíno se světelnými kontrolkami
2 oddělené termostaty kontrolují teplotu vody i páry
nastavitelný proud páry
vyjímatelná odpadní miska
nový držák na kávu - možnost použití mleté i porcované kávy
výkon 1050 W
voltáž/napětí 220/240~50/60 V~Hz
tlak čerpadla 15 bar
rozměry (š x h x v): 28 x 31 x 36 cm
hmotnost 4,7 kg

Jen mě není jasné co autor myslel tímto: kovová struktura tlakové nádoby
A 2 oddělené termostaty se používají od samého začátku co se tyto malé kávovary vyrábí, tak dost dobře nechápu proč se to najednou uvádí jako něco nového nebo přednost?
Spíš to chápu, vždycky se najde někdo kdo vymyslí nějakou blbost a pak to všichni ostatní kopírují a papouškují po něm. četl jsem to v několika (ve všech) nabídkách obchodů kde je tento kávovar nabízený.
Bohužel se to samé objevuje i v nabídce kávy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od hnup »

Tento kávovar som videl u kamaráta, za tú cenu už by mal Gaggiu Evolution či Espresso Colour. Keďže však ten kamarát robí "espresso" jedine z mletej kávy z obchodu, na to by mu bola Gaggia nanič.
Ešte jedna vec ma na tomto prístroji upútala - mašinka sa mi zdá v porovnaní s Evolution veľmi veľmi tichá.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od arny71 »

A jaké dělá tato mašinka presso?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od hnup »

No aké už len môže byť espresso z mletej Jacobs (len tú mal kamarát doma)? :-)
Mašinka má pretlakové misky, tož bolo by aj tak ťažké trafiť správne mletie.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
michalnet
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17. dub 2008 12:39:52
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od michalnet »

My s manželkou jsme si jej právě koupili a ještě na druhý den vraceli zpět. Tento presovač byl tak šíleně nechutně hlasitý. Ale možná zvuk čerpadla byl normál a klidný, ale ta nádobka s vodou - to bylo něco šíleného. Přestalo to dělat rambajz, až po přidržení rukou. Copak je to normální, koupi si presovač a ještě u něj celou dobu stát a přidržovat jej, aby nebyl hlučný? To jsme odmítli. Momentálně ale hledáme nějakou náhradu a vůbec nevíme, který. Jsme z toho už tak zmatení a máme strach, že když to bude něco levnějšího, že to bude nastejno. Ale na druhou stranu jsme z recenzí vyčetli, že kolikrát ani ten nejdrahší není o. k. Tak teď: babo raď! Možná kdyby ta nádoba byla lépe uchycena, bylo by to pohodové a nebo jsme měli akorát smůlu my.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od primacafe »

Hladina hluku (skákání kávovaru po stole) se mění také podle hrubosti a množství kávy v sítku páky.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od drahus »

Mám tento kávovar již asi dva roky a přiznám se, že se stále učím...
Je pravda, že drnčí při běhu čerpadla a zpěňovací tryska na mléko není dobře vymyšlená, co se týká manipulace s ní při mytí.
Plastový nástavec, který se připevňuje ke kovovému tělu trysky má bajonetové upínání, které již po několikerém sundání/nasazení prasklo. No, spravilo to sekundové lepidlo, ale žádná sláva.
Také jsem si nechala vyrobit z tvrzeného silonu externí tlačidlo na pěchování kávy, protože to zabudované je poněkud nepraktické.
Kávu kupuji ve speciálkách na kávu nebo přes internet, nemletou a protože jsem si pořídila kávomlýnek, melu si ji doma sama - čerstvou. Jedinou mletou kávu, která mi chutná, je káva Kimbo.
Kávička z pressa je vždy s hustou pěnou a dobrá, ale pěna z mléka mi dělala problémy. Byla řídká, nic moc.
Vyřešila jsem to dost netradičně. Koupila jsem si za zlomkovou cenu v aukci konvičku Saeco island a silikonovou hadičkou propojila s tryskou pressa a pěna z ní nemá chybu. Myslela jsem si, že presso, vzhledem k tomu, že patří mezi nejlevnější stroje, prostě pěnu neumí, ale konvička mě přesvědčila, že to není strojem, ale rukama. :D
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od Ondra »

hnup píše: Mašinka má pretlakové misky, tož bolo by aj tak ťažké trafiť správne mletie.
A jaký je průměr misek, bylo by možno tam dokoupit klasické?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od hnup »

Neviem, ale 58mm to určite nebude. Teraz si už nespomínam, či to malo normálne misky a napeňovaciu páku, alebo sa dal napeňovací zázrak vybrať, no po pár mesiacoch sa ten zázrak upchal.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC 330 S

Příspěvek od drahus »

Klasické nebudou asi pasovat, protože jsem zkoušela dát misku jinou, ale u této páky jsou misky s gumovým těsněním v horní třetině misky a dala-li jsem do páky jinou, tak i když byla utažená, tekla káva okolo a to dost. Neptejte se proč, nevím. Ani dost dobře nechápu funkci té gumičky, protože kávu jsem dávala i nad ní, aby tam byla sedmigramová porce.
Jinak jsem tento kávovar opustila, protože po skončení záruky začal téci, když jsem pouštěla páru - tak protékal pákou ostošest. :x
Hodně se to zmírnilo, když jsem kávovar vyčistila kyselinou citronovou. Také se mi občas v poslední době stalo, že tryskou na páru ze začátku tekla i voda. Co mě ale docela vyvedlo z míry, že plastové nástavce na trysce na páru se totálně spekly dohromady, když zůstal kávovar delší dobu zapnutý (cca 1/2 hodiny :!: :!: :!: )
Není to nijak drahý náhradní díl (i s dobírkou cca 200,-Kč), ale při představě, že když pustím páru do mléka, mi s ní jde i nějaký jed z tavícího se plastu, to mě odrovnalo a asi i rozhodlo, že tuto značku kávovarů opustím.
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“