DeLonghi EC750

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

DeLonghi EC750

Příspěvek od xjurasek »

· Dvě exkluzivní topné systémy: jeden na espresso a druhý na IFD systém na kapučíno – možnost připravit současně
· „IFD“ System: speciální systém na šlehání pěny na kapučíno – mléko se nalije do speciální nádobky uvnitř přístroje, kde se směšuje pára, vzduch a mléko a do šálku již vtéká hustá mléčná pěna
· Vhodné i pro metodu “Easy Serving Espresso” (E.S.E.) – porcovaná káva
· Speciální „disco crema“ pro krémově hustou pěnu na espressu
· Oddělené termostaty pro espresso a pro kapučíno
· On/off světelná kontrolka
· Integrovaný nahřívač šálků, právě v teplém šálku se udrží hustá pěna déle a espresso nevychladne
· Nádrž na vodu o obsahu: 1,3 l
· Vodní filtr
· Oddělitelná odpadní nádobka
Technické parametry
Tlak čerpadla 15 bar
Příkon 1160 W
Napětí 220/240 V
Rozměry (šxhxv) 285 x 230 x 295 mm
Hmotnost 6,3 kg
--------------------------------------------
Je velmi hezký na pohled ale podle mě bude mít ty napěnovací blbosti pro lepší pěnu, a páka podle mě vypadá moc levně a velká škoda a nevýhoda že je plastová :!: :roll:

máte tímto strojem někdo zkušenosti?

mají je i v Tescu za necelých 8 tisíc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Mám ho asi 14 dní. Ve skutečnosti vypadá lépe než na obrázku. Půlka je z broušeného nerezu, půlka plast, ale celkově moc pěkný. Misky jsou obdobou přetlakových, ale crema je velmi pěkná a jemná, ale ne vždy se povede (mletí, množství kávy, atd.) Horší je inegrovaný tamper v přístroji, takže buď jenom zarovnat odměrkou a potom utáhnout pákou, nobo pořídit jiný. Páka mě plastovou rukojeť, hlava páky je ale kovová (asi hliník). Presso je poměrně dobré, správná teplota vody vydrží tak cca 30s "pressování", pak zhasíná kontrolka. Někdy zhasne dřív, ale o kolik teplota poklesne jsem neměřil.
Automatická výroba pěny z mléka funguje vcelku dobře, má dvě polohy - pro capucino a pro teplé mléko. Capucino pěna je vcelku tuhá, asi tak jak má být. Teplé mléko funguje zvláštně - je to něco mezi mikropěnou a capucino pěnou...
Nahřívání hrnků celkem funguje, nejsou sice bůhvíjak teplé, ale jsou "temperované". Kávička je dobrá, ještě čekám záslku z primacafé, tak se doufám "kvalita" ještě zvedne.
Celkově jsem spokojen, kupoval jsem ne ebay.de v obchodu Pixmania za cca 5.000.-Kč i s poštovným.
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Sítka to má bohužel cca 52mm, tamper jsem koupil zn. Illy průměr 50mm za cca 150.-Kč. Je to sice celé z tvrdého plastu, ale nevypadá špatně a je i celkem "těžký".
obe.jpg
rozebrane.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od hnup »

lupino99 píše:...hlava páky je ale kovová (asi hliník). ...
Včera som videl ten kávovar v Tescu - vyzerá síce pekne, no stále ako hračka. Hlava, ktorá drží páku, je kovová (asi hliník), ale - na tej vodiacej drážke či ako to nazvať, ktorá drží páku, je vlisovaný plast. Druhá vec, ktorá mi padla do oka, je sprcha a okolo nej tesnenie (asi z gumy). Niečo takéto, len v čiernom. To kávu nestlačí ani omylom.
Fotky misiek (sú výborné!) tiež svedčia o určení tohoto kávovaru.

PS: Keďže sa začínajú množiť príspevky o podobných kávovaroch s pretlakovými miskami, ktoré sú prakticky všetky o tom istom, toto bol môj posledný príspevok k takémuto typu kávovaru. (Ešte tak vymyslieť, ako to vo fóre oddeliť od ostatných použiteľných kávovarov.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Udělal jsem ještě fotky hlavy a páky s pukem po extrakci. V hlavě je na 2 místech gumový "doraz" z tvrzené gumy. Těsnění okolo sprchy je gumové, na omak takový tvrdý silikon. Páka drží velmi dobře, puk se dá utáhnout i díky gumovým "dorazům" velmi citlivě. Odfotil jsem puk bezprostředně po extrakci.
Dneska mi dorazila čerstvá kávička z primacafé, tak jsem ji hned vyzkoušel. Čestl jsem na ni samé superlativy, ale bral jsem je s rezervou. Teď už nadšení poživatelů plně chápu a musím s nimi souhlasit 8-) Cremy bylo minimálně 2x tolik než se mi doposud podařilo, byla velmi jemná a celkově tmavší než se se mi kdy povedlo vytočit. Vyfocený puk pochází právě ze směsi z primacafé namleté tamtéž. Mám z přístroje a přípravy espressa opravdu radost a nezkazí mi ji ani tvrzení, že je to hračka... ;)
hlava.jpg
puk.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od primacafe »

Hlavně aby vydržela. Uvidíme, čas ukáže.
S rezervou to berou všichni kteří se s ní ještě nesetkali. Někteří tomu nevěří a ani si to nedovedou představit, tak ji raději ani neobjednají.
Setkávám se i s takovým názorem jako: co by mě mohli jinýho nabídnout než co koupím v obchodě. Vždyť je to kafe zrovna takový.

Jo, není kafe jako kafe.
Jsem rád, že i v hračkách je naše káva použitelná.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Jo, jo, svatá pravda, není kafe jako kafe... Už se těším až přijde nějaká návštěva a budu se jí moct "předvést". Zatím si presíčko vychutnávám sám (musel jsem si udělat hned 2 jak jsem si pochutnal). Díky moc!
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od David »

Jak dlouho to teklo? Mi to kafe přišlo nějak hrubě namletý.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Teklo 20s, utaženo bylo spíš méně. Příště ho zkusím stlačit víc, ale sneslo by to asi i o stupeň jemnější mletí. Koupil jsem si i zrnkovou kávu, tak až dorazí pořádný mlýnek (asi příští týden), zkusím to vyladit.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od David »

20 sec je celkem v pořádku, záleží ale na tom, kolik toho nakonec bylo :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lupino99
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. říj 2008 21:06:34
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od lupino99 »

Bylo toho cca 40ml. Když se mi všechno zadaří, tak většinou mám za 25s cca 30ml.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od David »

Tak to je v pořádku :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od hnup »

Lupino - gratulujem! :-)

A ešte raz oceňujem fotky.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
nannya
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17. pro 2008 21:12:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi EC750

Příspěvek od nannya »

Koupila jsem podobný presovač delonghi EC700.Očekávám kvalitu,až začnu dělat kávičku tak se vyjádřím,mimochodem nemáte někdo zkušenost s tímto?
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“