DeLonghi ECO 310

Domácí pákové kávovary DeLonghi
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
debitnair
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. bře 2010 12:29:36
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od debitnair »

Správná možnost je ta druhá. :)
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Trixy »

tak můj výběr se zůžil na Gaggia New Dose silber a DeLonghi ECO 310.R Icona červené...není to tím,že sem úchylnej na červenou ale prostě se to hodí do kuchyně...vzhledově i funkčně se mi líbí daleko víc DeLonghi,na netu sem četl i spoustu kladných referencí (otázkou je jak náročných uživatelů),ale tady na foru spíš chválí Gaggiu...
je to těžké rozhodování,může někdo zde opravdu objektivně poradit?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od hnup »

Čo od kávovaru očakávaš? Kúpiš zároveň s ním aj mlynček? Chceš piť skutočné espresso alebo len "presso" do decovej (dvojdecovej) šálky?

Gaggia New Baby Dose sa robí tiež v červenej...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Trixy »

mlýnek určitě chci koupit také a co se týče toho výsledného produktu...je mi jasné že cena do 5tis. není pro kvalitní stroj úplně ok,ale přijde mi tzv ´akorátní´ a očekávám že z přístoje dostanu výbornou kávu :)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od hnup »

V tom prípade, teda ak bude mlynček a chceš skutočné espresso, tak nemá cenu uvažovať o DeLonghi.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Trixy »

důvod?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Pokud jste ještě neměl možnost používat dobrý kávovar na espresso, může se vám Delonghi zdát jako dobrá volba (jestliže nemáte s čím srovnat). Možná po nějaké době budete mít sám pocit, že to není ono. Kdyby se vám dostal souběžně s Delonghi do rukou i jiný (gaggia, Rancilio a pod), tak se budete mlátit do hlavy, že jste vůbec vyhodil peníze za Delonghi a nekoupil si rovnou kávovar.
Nijak moc uživatelů tohoto kávovaru sem nepsalo. Kupte, uvidíte, hlavně sem ale napište.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Trixy
více pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: úte 30. bře 2010 14:44:22
bydliště: zlinský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Trixy »

tak sem se v tom sám trošku zamotal...výběr je z GAGGIA Espresso New Red(cca 4700kč) a DELONGHI ECO 310(cca 4000kč)
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od hedonista »

Tak po lopatě: rada zní koupit GAGGIA.
Vysvětlení: zkušenější členové fóra si kolečkem nákupu různých kávovarů už prošli. Snaží se tedy ostatním v podstatě ušetřit peníze za 1-2 nákupy pofiderních kávovarů a radí koupit kávovar o kterém se domnívají, opodstatněně, ze zkušenosti, že na něm lze udělat slušné espresso. Na triky v podobě líbivého designu a "podvodu" v podobě různých napěňovacích udělátek, jsou již imunní.
Finální rozhodnutí je však na tobě.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
mirda
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03. kvě 2010 10:21:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od mirda »

Tato značka, respektive typ se dostal do mého užšího výběru (dále FAGOR CR 22 - dá se nastavit množství kávy). Vzhledem k tomu, že si chci v nejbližší době nějaký levnější koupit do 4000Kč, se rozhlížím co který umí. Známá vlastní levný UFESA CE 7140 - nemůžu najít žádné zkušenosti o jiných.
Zeptám se, zda nemáte zkušenost s DeLonghi ECO 310, zda jdou použít i kapsle? Budeme ho používat dva, mě nevadí si udělat z mleté kávy, ale manžel upřednostňuje kapsle. Takže by nám vyhovoval na oboje. To má UFESA, CONCEPT EP 2920 a ROWENTA ES 5100 - ale na tu jsem neslyšela chválu.
Prosím o radu nebo názor
Uživatelský avatar
cztony
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 21:35:18
bydliště: Šumava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od cztony »

Pročtěte fórum, je toho tu psáno spousty. Pokud jste ochotná koupit přístroj za 4000,-, pořiďte Gaggia espresso pure.
Na e-shopu biga.sk ho máte i s poštovným v přepočtu za cca 4100,-
Zaplatíte na účet v české spořitelně v korunach a domů vám ho přiveze DPD.

Za 4k asi nic lepšího nebude. Kdyby mě nekrotila manželka, už ho mám v košíku. :-)

Toť můj názor a doporučení.
--
CzT

Omluvám se za výpadky diakritiky - stará škola problémů češtiny na PC
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Tento kávovar vlastním od vánoc a jsem s ním docela spokojen. Je to můj první espressovač takže jsem ZAČÁTEČNÍK. Strojem proteklo už asi 8 balení 250g mleté kávy značky Lavazza většinou 100% arabica a nyní zkouším Carte Noire připadne mi, že není tak do kysela. ESE pody nepoužívám.

Co se týče pěny na kávě nemám problém jen když kávu málo upěchuju.
Když jsem u toho pěchování tak integrovaný tamper nestojí za nic.
Občasné odkapávání vody z napěňovací trysky můžu potvrdit.
Hrncování při extrakci kávy je otřesné. Levou rukou přidržuji nerezový okapávací podstavec aby nikam neodběhl a pravou rukou přidržuju víko zásobníku na vodu, pravým palcem ještě usměrnůju pochodující šálky na nahřívací plošince. (ještě, že je tam to exkluzivní chromované zábradlíčko) 8-) Když zásobník na vodu naplním více než do půlky vibrace se výrazně omezí.
S napěňováním jsem si už něco vytrpěl, tak jen několik postřehů: Hodně záleží asi na kvalitě a teplotě mléka. Jediné mléko které mě nešlo vůbec napěnit bylo z Kauflandu značky Vian... kdo ví proč. Jinak asi nejsolidnější výsledky mám s nijak neupravovaným vychlazeným mlékem z mlékomatu. :idea: se kterým zvládnu cappuccino i latte macchiato
Když to shrnu tak technické zpracování není zrovna nejlepší, ale při dodržení správného postupu dokáže vytvořit dobrou kávu a za jeho retro vzhled v modré tyrkysové metalíze s chromovanými doplňky mu nějaké ty neduhy odpouštím. Pro začátečníka dobré až jednou odejde tak bych si rád pořídil určitě lepší mašinku.
Boiler je bojler
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od mill »

Prosím, rozlišujte pěnu a pseudopěnu na kávě, kterou s velkou pravděpodobností tento kávovar díky potentovanému "diskokrému" vyrábí. Není to jen o pěně, ale i o výsledné chuti kávy. Ostatně na téma napěňovadel zde bylo už napsáno hodně, rozdíl je opravdu zřetelný.
Každopádně ale díky za příspěvek, vypovídá o kávovaru hodně a kéž by se i ostatní majitelé levných kávovarů rozhoupali a něco o nich napsali.
Z mého pohledu jsou to ale vyhozené peníze. Pokud jsem se díval dobře, stojí cca 3800 Kč, a za to, že kape, čerpadlo vibruje tak, že je nutné kávovar držet, má napěňovací misku či co, to je fakt pálka :o . Kdybych byl začátečník, asi bych raději pár korun připlatil a koupil nějaký z levnějších modelů Gaggia, než se s tímhle otravoval.
Uživatelský avatar
mirda
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03. kvě 2010 10:21:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od mirda »

Náhodou jsem našla na netu video jak pracuje tato mašinka. Po zhlédnutí jsem o koupi přestala uvažovat. Určitě si počkám, nějakou korunku dám stranou a zakoupím lepší.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Pardon.. s pseudo pěnou nemám problém. Jistě, že to není jen o pěně nic takového jsem netvrdil. Chuť kávy mě docela vyhovuje. V práci používáme Delonghi Magnifica a chuť je srovnatelná.(při stejném druhu kávy) Pil jsem lepší, ale už i horší rádoby espressa ;) . Upřesním ještě ty pseudo vibrace :grin: :Kávovar je stabilní jak při zatahování páky tak při samotné výrobě espressa, vibruje pouze víko zásobníku vody a nerez plotýnka odkapávací vaničky což průměrně inteligentní běloch zvládne odstranit, šálky na nahřívací plošině se spíš chvějí. Jinak z MÉHO pohledu to nejsou vyhozené peníze. V této cenové relaci se dají pořídit mnohem mnohem horší přístroje. Cena zhruba odpovídá. Samozřejmě bych raději konal obřady s mašinkou od La Pavoni nebo s Gaggia Achille, ale ještě chvilku musím být začátečník.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Jeremy píše:...... Samozřejmě bych raději konal obřady s mašinkou od La Pavoni nebo s Gaggia Achille, ale ještě chvilku musím být začátečník.
Pokud máte takové smýšlení, tak je to jeden z možných způsobů postupu k dobrému espressu a je potřeba jen vydržet.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od David »

Jeremy píše: Jinak z MÉHO pohledu to nejsou vyhozené peníze. V této cenové relaci se dají pořídit mnohem mnohem horší přístroje. Cena zhruba odpovídá.
Sem si myslel taky. 4 k jsou víc než 1/2 ceny kvalitního stroku na espresso, který je nejen hezčí a líp se s ním dělá, ale navíc podstatně déle vydrží. Ale jsou to samozřejmě vaše peníze, tak s nimi naložte dle vašich představ. Pokud vám ale vícero lidí, kteří se v oblasti orientují, radí raději si připlatit, dal bych tomu na vašem místě velký význam.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Ale on už ten kávovar má, takže s tím asi moc nenadělá. Bude muset vydržet.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Jasné, za peníze v Praze dům.. Polovina ceny tedy 3.800,- je pro někoho inkaso na měsíc pro jíného PHM na měsíc nebo splátka hypotéky na měsíc, alimenty, leasing a bůh ví co ještě. Tím nechci říct, že jsem chudák, ale musím investovat taky do jiných momentálně potřebnějších věcí, nemyslím americké automobilky nebo řecké olivy, ale třeba vzdělání, bydlení, zatím co si vychutnáváte svou jistě lahodnou kávu já musím šetřit na důchod. A jestli je hezčí nebo ohavnjší není snad otázkou značky.
Boiler je bojler
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od David »

Některé "značky" produkují mimořádně ohavné kávovovary ve všech svých cenových kategoriích. A jak byste se díval na svoji investici, kdybyste věděl, že vám kávovar za dva roky odejde, nebo se na něm projeví tolik nedostatků, že nebudete s ním dělat? Čistě teoreticky.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „DELONGHI“