Predhriatie hrnčeka

rady, poznatky, postřehy k přípravě kávy, především na espresso
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od hnup »

Dám Ti radu, ktorú som kedysi dostal od primacafe - začni za kávu vyberať peniaze a nečakané návštevy prestanú :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
pavlik
Příspěvky: 32
Registrován: úte 23. lis 2010 11:21:22
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od pavlik »

:lol: Rada dobrá , ale na to já nemám .
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od Ostmes »

(nemam klavesnici s CZ znaky)
Tak zacni oplacet stejnou minci. Chod treba za navstevou na pivo. Uvidis, ze se to casem vykatalyzuje a pratele pochopi jake to je..
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od David »

pavlik píše::lol: Rada dobrá , ale na to já nemám .
Uvař jim párkrát jihlavanku ... nebo robustu. Ta je za hubitschku ... :p
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
ivanito
začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 11. říj 2012 9:25:51
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od ivanito »

Púštať kávu do nepredhriatej šálky je podľa mňa barbarstvo. Prečo by sme jej mali robiť také stresy? :). Skúšal som predhrievať len položením na nahrievaciu plochu kávovaru (nakoľko mám QuickMill, ktorý sa vyhreje do 15 min nie je problém), plocha je síce taká horúca, že na nej neudržím ruku, ale podľa mňa šálku aj tak najlepšie predhreje voda. Ide o to, že teraz to robím tak, že ako sa páka nahrieva spolu s kávovarom, tesne pred mletím odpustím trochu vody nech prejde celou sústavou rovno do šálky, problém je, že aj keď som po predchádzajúcom použití hlavu sprchy utrel, vždy nejaká káva spolu s vodou cez sitko prejde. Nemyslím, že by to bol nejaký veľký problém (skutočne sa jedná o veľmi malé množstvo, ktoré vylejem), ale ide skôr o rušenie optického charakteru. Skúšal som používať trysku, ale je to komplikovanejšie. Máte nejaké nápady? Rád sa priučím.
Káva je nápojom inteligencie, alkohol demencie.
Uživatelský avatar
tomba123
Příspěvky: 40
Registrován: pon 24. pro 2012 6:49:52
bydliště: Benešov nad Černou
kávovar:
mlýnek:

Re: Predhriatie hrnčeka

Příspěvek od tomba123 »

Já též předehřívám hrnečky a to tak, že než si umelu kávu v ručním mlýnku, tak nechám odpustit plné 2 hrnečky na cappuccino přes páku i s miskou (tím vyčistím hlavu, protože i když jsem jí po posledním udělání kávy utřel, tak mi vždy do 1 hrnečku vypadne ještě nějaká káva, druhý hrneček je pro sichr a pokud dělám cappuccino nechám tam vodu až do té doby než naplním misku kávou, pak vodu vyleji a vytřu suchým hadříkem) pak vyjmu páku a vymeju jí a ještě jednou ji dám zpět do kávovaru, aby se opět dohřála a po vyndání ji suchým hadříkem vytřu, aby byla suchá a pak ji jdu naplnit kávou. Přes trysku si jenom napouštím vodu do hrnečku, pokud dělám americano espresso pro mou ženu. Přijdeme mi lepší pořádně vyčistit celé ústrojí kávovaru. Hygiena je hygiena.
Člověk nechápe, že je štěstí být a proto je nešťastný...
Odpovědět

Zpět na „k přípravě kávy“