Zelmer Maestro 13Z012

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Rebeca
Příspěvky: 16
Registrován: úte 29. črc 2008 0:25:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Rebeca »

Z Rowenty Prelude nikoliv, ale z Krupsu XP (řada 4000 - pákový) určitě. Udělá kafíčko jedna báseň...

Jenže to jsou přetlaková sítka :o)
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 29
Registrován: pát 18. led 2008 14:08:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od michal »

Z Krupsu tam nepasuje.
Uživatelský avatar
Rebeca
Příspěvky: 16
Registrován: úte 29. črc 2008 0:25:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Rebeca »

michal píše:Z Krupsu tam nepasuje.

Ale to víš, že pasuje. Je to vyzkoušené. 8-)
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od VeruSKa »

přeze všechno co tu o něm bylo řečeno o něm pořád uvažuju. Mám dotaz na majitele tohoto stroje. nemyslím si, že stránky prodejce jsou nějak spolehlivé, ale chtěla bych se ujistit...našla jsem u něj napsané: Okamžitá příprava 2 šálků kávy...znamená to, že se nedá připravit pouze jeden šálek? Předem děkuji za odpověď
VeruSKa
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

no takto!
priprava jednej kavy = filter (sitko) na jednu davku
dve kavy = filter pre dve davky

je to zrozumitelne ? to je u kazdeho kavovaru zvycajne takto :)
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Ondra »

To: Misoto

Ahoj, jaké jsou tvé zkušenosti s Zelmerem po půl roce? Je vše O.K.? Dík za info.
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od VeruSKa »

VeruSKa píše:přeze všechno co tu o něm bylo řečeno o něm pořád uvažuju. Mám dotaz na majitele tohoto stroje. nemyslím si, že stránky prodejce jsou nějak spolehlivé, ale chtěla bych se ujistit...našla jsem u něj napsané: Okamžitá příprava 2 šálků kávy...znamená to, že se nedá připravit pouze jeden šálek? Předem děkuji za odpověď
jojo to chápu :lol: mně šlo o to, jestli jsou přibaleno obě, nebo jen ta dvojporce...myslím od výrobce ;)
VeruSKa
Uživatelský avatar
Ondra
Příspěvky: 40
Registrován: stř 29. říj 2008 23:58:31
bydliště: Zábřeh
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Ondra »

David píše:No, a co použít misku s rowenty prelude?
Čau Davide.
A kolik má průměr sítko z Rowenty Prelude? Dík
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od David »

Máš to u rowenty v topicu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
duri
Příspěvky: 7
Registrován: úte 25. lis 2008 8:55:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od duri »

Ahoj, jsem novopečený vlastník kávovaru vůbec a po přečtení názorů na různé značky padla volba na ZELMER. Ne, že bych neměl na dražší a tím pádem i kvalitnější, ale nevěděl jsem, zda mi to vůbec něco řekne, ač máme doma kávu moc rádi (a taky nemusím mít všechno nejdražší a nejlepší :lol: ). K tomuto stroji byla přibalena tato součástka, viz. foto. K čemu a nač??? Díky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
yetti
Příspěvky: 8
Registrován: pát 26. pro 2008 20:37:11
bydliště: Kladno
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od yetti »

Ahoj pořídil jsem si taky tenhle přístroj a tu součástku jsem tam přibalenou neměl, mňó že by nějaký bonus v podobě el-mag ventilu? :) Jinak k té diskuzi o vypadávání sítek do koše musím přiznat že už tam tak jednou skončilo když se čistí po vychladnutí páky, ale pokud se přístroj čistí ještě "za tepla" tak tam to sítko drží na fest a ani se nehne, ale mám ho teprve týden tak se to ještě třeba změní ;)
Uživatelský avatar
skandal
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16. lis 2008 16:28:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od skandal »

.......no mám pocit,že Tvůj stroj byl někde na opravě ........ta součástka vypadá jako opotřebovaný termostat..........
Saeco Gran Crema
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od primacafe »

To nevypadá na termostat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
skandal
Příspěvky: 18
Registrován: ned 16. lis 2008 16:28:45
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od skandal »

......nebo že by nějaký čidlo tlaku ?........nevím,zatím jsem nováček a žádný presovač jsem zatím nerozkuchal......
Saeco Gran Crema
Uživatelský avatar
cool_point
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: sob 22. lis 2008 10:08:24
bydliště: Handlová/Prievidza (31) SR
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od cool_point »

Tak, tak. Aj mne to pripadá ako čidlo...
Uživatelský avatar
duri
Příspěvky: 7
Registrován: úte 25. lis 2008 8:55:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od duri »

No zkoumal jsem tu součástku pod lupou a nevypadá, že by to bylo kdy namontované, ale... nic není nemožné! Zatím mašinka funguje a káva je z ní (dle dlouhodobých vlastníků kávovarů a milovníků pressa) dobrá. inu, we will see!
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18. led 2009 15:11:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od slunce »

misoto píše:pouzita kava Lavazza Black, 100% Arabica
zial len kupna v tej plechovke.. nemam mlyncek, este pouzival Illy ale to si nepomozete znackou ked potrebujete pre dany pressovar inu hrubku :cry:
Dobrý den, uvažuji o koupi Zelmru Maestro 13Z012 nebo Rowenty ES 620020 nebo DeLonghi EC 410.
-Zajímalo by mě, jestli pěna vytvořená pressovačem Zelmer 13Z012 vydrží po celou dobu pití nebo jak dlouho vůbec vydrží.
-Potom by mě ještě zajímalo jak je to s čistěním sítek u Zelmeru. Na tomto fóru jsem se dočetla, že Zelmer má přetlaková sítka s dvojím dnem a že se obzvášť špatně čistí. Tak by mě zajímalo, jestli je to opravdu tak velký problém ho vyčistit.
-Poslední dotaz bych měla ohledně toho jaká káva se dá použít v Zelmeru 13Z012. V návodě na stránkách Zelmeru jsem se dočetla, že se má použít jemně mletá káva. Jsem totální neznalec kávy a ani nevlastním mlýnek na kávu. V obchodě jsem se dívala na klaciské mleté kávy (Jacobs, Dadák, Tchibo...) a všude je napsané jen "mletá káva", ale člověk se nedozví jestli jemně, hrubě nebo jak. Zajímalo by mě, jestli jdou tyto "obyčejné" kávy v tomto presovači použít. Není mi ani jasné proč je důležité hrubost mletí. Pokud by byl kávovar na kávy s hrubým mletím, tak chápu, že nemůžu použít jemně mletou kávu, protože by nejspíš "propadla" sítkem. Ale proč nemůže u Zelmeru 13Z012 použít kávu hrubě mletou?
Uživatelský avatar
VeruSKa
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 17. říj 2008 14:03:07
bydliště: BRNO
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od VeruSKa »

z jakého důvodu chcete espresso?
VeruSKa
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18. led 2009 15:11:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od slunce »

Espresso si přeje můj manžel k narozeninám. Vždycky si espresso dává v restauraci po obědě a chtěl by si ho dělat sám i doma. Jeho kamarád má presovač Rowenta ES 180 Adagio Automatic. Je s ním max.spokojený, proto jsem ho také chtěla koupit, ale Rowenta už má nové modely a tento už nikde nemůžu sehnat.
Do minulého týdne jsem o presovačích skoro nic nevěděla, proto jsem začala na internetu studovat presovače... Jaké jsou v nich rozdíly apod.
V obchodě mi doporučili Zelmer 13Z012, že ho hodně berou a je z něj dobré kafe. Tak se o něj víc zajímám.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od David »

No předešlá diskutující se ptá proto, že espresso má do určité míry svoji kulturu a svoje pravidla ... Když investujete několik tisíc do strojku na espresso a narvete do něj předem mletou a bůh ví jak dlouho skladovanou kávu Jacobs, Dadák, Tchibo ... a pod, tak jste defakto peníze za dotyčný stojek vyhodila zbytečně. Ale pěnu vám udělá, protože má přetlaková sítka.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“