Zelmer Maestro 13Z012

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od hnup »

firerescue píše:Vloženo 17.01.2008 19:03:24

...jinak jsem na stránkách Zelmera našel ještě jednu moc pěknou mašinku, ale u nás jí nikdo neprodává, tak jsem hned psal na české zastoupení, jestli to budou v budoucnu dovážet...
Obrázek
Ak si odmyslíme ovládanie, tak je to presne AEG EA 150, či "Morphy Richards Premium Pump Espresso 47507", takže žiadny prvovýrobca... Zase čína?

AEG
aeg.jpg
Rohnson
rohnson.jpg
Ariete
ariete.jpg
Sunbeam
Sunbeam.jpg
Cuisinart
Cuisinart.jpg
Morphy Richards
morphy-47505.jpg
morphy_espresso.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Maroslav »

Hmm, holt další důkaz "konkurenčního boje" :evil:
Takové lehce zmodernizované AEG, ačkoli kdo chce mít na espressomatu "digitálky"??? :D Já teda ne!
Podobný "konkurenční boj" je vidět i zde:
Krups XP7200RU.jpg
Rowenta ES6805RU.jpg
...aneb "jak oblbnout koncového zákazníka"...

PS: uznávám, že jsem drobet utekl tématu Zelmer, ale nemohl jsem si pomoct
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

ja uz tento kavovar vlastnim, mal som 13Z010, po vade som si zadovazil 13Z012 (priplatil som po znamostiach len o 158,-Sk naviac), zatial som s tym kavovarom max. spokojny, robustny, celokovovy, paradne odpustanie teploty z pary na espresso, rychle zohriatie, vsetko je odpruzene na silenblokoch.. proste kus nabytku uz to je!
Ak niekto mi vie vysvetlit ako funguje ten "Thermoblock" budem rad, zaujimala by ma spotreba el. energie pocas 1 hodiny kedy v pohotovostnom stave nahrieva vodu a platnu na salky. Dik!
Inak je to kopia (teraz neviem kto od koho) od AEG, s ze tu je ovladanie na boku a v predu je LCD ktory sa mi silene paci.
Len a len odporucam!!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od primacafe »

Maroslav píše:Hmm, holt další důkaz "konkurenčního boje" :evil:
On to nebude ani tak konkurenční boj, jako skládání kávovarů ze stejných dílů.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

to som zatial jediny co tento kavovar ma :(
rad by som sa podelil o nejake vase skusenosti, napady, triky
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od arny71 »

Fotku a vysvětlení termobloku najdeš zde:
viewtopic.php?f=24&t=77

Co se zkušeností týče, zřejmě jsi zatím jediný majitel této mašinky. Nechceš sem tedy vložit svoje postřehy, fotky pressovaru, misek, páky,udělaného presa a pod., abychom si o tomhle Zelmeru utvořili lepší představu?
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

OKej, tak vam pofotim co to ide a popisem, zatial s tou masinou robim este len 3 den aj to nie vela lebo mam teraz vela ucenia :) az bude cas v priebehu tyzdna sa rad podelim o zazitky
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

Tak teda prikladam nejake foto stroja a prislusenstva, niekedy neskor napisem sovju recenziu, postrehy len teraz na to nemam cas skumat a hrat sa.. tak o tyzden, slubujem :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od arny71 »

Dík za foto. Dávkovačka kafe včetně tamperu vypadá dobře, ale koukám že samotné páce chybí páčka na přidržení misky v páce při vyklepávání puku. To by mi docela chybělo, páka pro Krups i Prelude tuto vychytávku mají.
Nemá miska při vyklepávání puku tendenci vypadávat z páky?
Naposledy upravil(a) arny71 dne čtv 17. dub 2008 10:50:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od morseee1 »

myslim, ze ked sa lepsie pozries na obrazok paky, tak vo vnutri uvidis istiacu pruzinku, takze urcite nevypadne.... Raz som robil s tou "vychytavkovou" pakou, a zasa az take vyhodne sa mi to nezdalo ....
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

no u 13Z010 to tam bolo.. ale az take svetoborne zasa to nebolo, pridrzal si za tu packu, raz si klepol a sa to cele vysmiklo do kosa aj s filtrom.. tu mas tri istiace body na pruzine, drzi to jak svina, problem vytahnut dakedy :shock: no vadi mi zasa to ze ked chces hned nalozit dalsu kavu je to sakra horuce.. jedine pod teplou vodou to ochladit na rychlo.. ale ked mas asbestove prsty das kaficko prec aj prstami.. aspon ja to tak robim
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

zatial na tomto stroji sa mi paci to ze je cley celucycky kovovy, miska na odkvapkavanie je dvojito odpruzena na silenblokoch (takze salky uz netancuju, no stroj musi byt vo vodovahe, ja som podlozil pod predne nozky tie lepky co sa davaju na dusu ked dostanete defekt na bicykli.. je to fajna guma, nepohne sa ani keby **, a idealne som dostal o ten milimetrik stroj do rovna, odporucam!!), je tam nadrz o objeme 2,1l, pekne rychlo nahreje vodu, na lcd vidite tri stupne ako sa vam nahrieva, potom zasvieti ze READY, a s parou to je obdobne. Ked z pary prepnete naspat na presso tak stroj cez ventil zacne prepustat nadbytocnu paru (teplo) do odkvapovej misky, je to efektne.. uroby ze pchhh a sa zapari z misky.. to zopakuje par krat a mate teplotu na presso. Do filtra paky treba dat kavu uplne dorovna, vtedy sa vam otlaci srubka, ktora je na stroji kde sa vklada hlavia (dobry pomer kavy), creemu to robi fajnu, mlieko je jedna basen s tymto sparit, je tam gumena nasadka na tryske, lahko ide dole, perfektne sa umyva za kazdou skarockou.. Jedine co mi chyba oproti svojmu bratovi 13Z010 je to ze som si vedel nastavit davkovanie presne.. no ma to uz nova rada Supercremo, vid. http://www.zelmer.pl Neviem co este by som dodal, snad len to ze som max spokojny a kto uvazuje nad tymto strojom odporucam..
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

pouzita kava Lavazza Black, 100% Arabica
zial len kupna v tej plechovke.. nemam mlyncek, este pouzival Illy ale to si nepomozete znackou ked potrebujete pre dany pressovar inu hrubku :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od arny71 »

Tak nevypada to spatne. Az dorazi penizky za vracenou Rowentu, tak tuhle masinku asi zahrnu do sirsiho vyberu - za 3 820 Kc to nezni spatne...
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od David »

By me zajimalo predevsim, jakou teplotou sparuje kavu. Osobne predigitalizovane masinky nemusim - jednak to furt uzira proud, jednak je to obecne nachylne ke kolapsu.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od arny71 »

David píše:By me zajimalo predevsim, jakou teplotou sparuje kavu. Osobne predigitalizovane masinky nemusim - jednak to furt uzira proud, jednak je to obecne nachylne ke kolapsu.
Jak říkám, širší výběr... Určitě se podívám i na AEG EA 150, na různé DeLonghi... a možná si zatím nechám svýho Krupse a počkám až spadne cena Ariete Cafe Roma, která má i mlýnek a půjdou do něj...

Každopádně, tahle mašinka se jeví celkem dobře.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Maroslav »

Misoto: ajajaj, podle těch pěkných obrázků je jasně vidět, že tahle mašinka má bohužel přetlaková sítka "ala Krups" :|
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
misoto
Příspěvky: 34
Registrován: sob 12. dub 2008 22:25:39
bydliště: Košice
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od misoto »

mozem ta ubezpecit ze od krupsu nie su, mam aj krups sitko no vyzeraju na chlp rovnako ale nie je to to iste, a krups ma zle sitka? ja sa do toho nevyznam az tak..
teplota vody je 94-95 stupnov podla navodu.. pozrem upresnim ale ked pamatam tak to je tam napisane.. a digitalny je tam jedine ten LCD display, inak je secko manual, mas jedno ci sa ti rozsvieti kontrolka na gombiku ci na LCD, to je len ukazatel stavu nic viac!!

Ak viete o pretlakovych sitkach lepsich v Kosiciach dajte vediet..

este aby som nezabudol, ma to aj funkciu pustania len cistej vody napr. na cajik alebo inu haluz co sa zalieva horucou vodou tany
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od primacafe »

Mě ta "vychytávka" na páce, plastový překlápěcí zobáček co má držet misku proti vypadnutí, při vyklepávání kávy taky nenadchl. Co chvílu jsem lovil sítko ze smetí v odpadkovým košu, až se vychytávka ulomila a byl pokoj. Bylo to u Saeco-Idea.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od David »

Mě tedy funguje docela dobře. Bez něj to sítko občas v koši lovím.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“