Zelmer Maestro 13Z012

Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od hnup »

duri píše: Kdyby byl řádně přečten návod, vědělo by se, že kávovar je ještě hodinu po použití v režimu "čekání". Po hodině se přepne do "stand by", čímž se vypne topná soustava kávovaru. Po dalších 26 hod. se kávovar automaticky vypne! Toť návod, str. 26, druhý sloupek uprostřed (slovenská verze).
No v návode sa nepíše, či tú hodinu to žhaví aj potom, ako kávovar vypneš tlačítkom "On/Off". Ja ten kávovar nemám, ani som ho nevidel v prevádzke, takže len hádam.
Ale to aktívne vyhrievanie - no neviem neviem, podľa mňa to bude len teplom od termobloku. No to bez rozobratia nezistíme, môžeme len hádať.
duri píše:Ale já vypínám stroj ze zásuvky hned po přípravě kávy... A na hodiny na displeji kašlu, nekupoval jsem si kávovar kvůli tomu, abych se z něj mohl dozvědět "přesný" čas.
Nejako potom nerozumiem voľbe tohto kávovaru, veď sa vyrába aj bez displeja, s "normálnym" ovládaním.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od primacafe »

Tak to se asi nedopátráme jak to s tím kávovarem doopravdy je.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
duri
Příspěvky: 7
Registrován: úte 25. lis 2008 8:55:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od duri »

hnup píše:Nejako potom nerozumiem voľbe tohto kávovaru, veď sa vyrába aj bez displeja, s "normálnym" ovládaním
To je jednoduché, nevěděl jsem, že se vyrábí i bez displeje. Ale abych byl opravdu upřímný, sleduji na hodinách délku extrakce :lol: a k tomu je ale nepotřebuju mít nastaveny.
primacafe píše:Tak to se asi nedopátráme jak to s tím kávovarem doopravdy je.
Jak budu mít chvilku, rozpáchám jej a proměřím, zjistím, no vše co zvládnu. ;)
Uživatelský avatar
aniel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 26. úno 2009 15:26:01
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od aniel »

No pozri, ja nemam zas zastrcku na velmi pristupnom mieste, snura ide poza linku, tak aby ju nebolo vidno, cize to nie je len o hodinach, ale aj o tom, ze to nemam na super pristupnom mieste... Vyrobna vada to urcite nie je, poznam este 2 ludi, ktori maju rovnaky zelmer, a robi im to iste... Ako to tak sledujem, ono sa to po vypnuti nahrieva, a az po tych 26 hodinach to prestane, momentalne cca tolko nesiel, a ta horna cast uz nie je tepla... A sorry, duri ci ako sa volas, to, ze ty to vypinas z prudu a ta taketo riesenie uspokoji, tak snad nemusi kazdeho nie? ;o)
Uživatelský avatar
duri
Příspěvky: 7
Registrován: úte 25. lis 2008 8:55:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od duri »

to aniel:

Jasně, že chápu tvůj problém! Ono každý to máme v kuchyni trochu jinak uspořádané. Tudíž by byl řešením šňůrový vypinač ( :lol: a zapínač :lol: ). Já vím, namítneš: "nač dva vypínače?!?!"
Pak už jen zakoupit jiný stroj...

(Ďuri je moje přezdívka)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od hnup »

aniel píše:Vyrobna vada to urcite nie je, poznam este 2 ludi, ktori maju rovnaky zelmer, a robi im to iste... Ako to tak sledujem, ono sa to po vypnuti nahrieva, a az po tych 26 hodinach to prestane...
Ak je v návode napísané, že nahrievanie sa vypína po hodine, a v skutočnosti sa nevypne, tak to asi výrobná vada bude. Taký krám by som výrobcovi otrieskal veľmi rýchlo o hlavu.
Celkovo mi to príde čudné a nelogické, že ak má kávovar prepínač On/Off, tak sa po vypnutí tým prepínačom kávovar nevypne. Myslel som, že do Standby režimu (a neskôr do úplného vypnutia) sa kávovar prepne automaticky len zapnutého stavu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od pedro13 »

Taky mi to příjde postavené na hlavu.
Můj názor je,že buďto je to chyba obsluhy nebo výrobní vada,porucha.
Třetí možnosti,a tím je že takhle to výrobce navrhl,nevěřím.Pokud by to tak bylo,pak by tlačítko on/off a časované vypnutí postrádalo smysl a taky tu myslím někdo popisoval,že mu vypínání normálně funguje.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
kloster
Příspěvky: 1
Registrován: pát 19. čer 2009 8:11:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od kloster »

Zelmer Maestro 13Z012 jsme zakoupili v inet obchodu. Jevil se v teto tride levnych pakovych kavovaru jako velmi dobry. Zejmena dilenske zpracovani nas prekvapilo. Provozovali jsme jej cca mesic pri kapacite 2-4 kav denne. Kava z tohoto kavovaru je vytecna, mleko peni velmi dobre a snadno. Po mesici uzivani jednoho dne odmitl sluzbu, zacal vydavat silny hluk a kava se neudelala, nejspis vlivem poruchy na cerpadle. Nasli jsme lokalni servis Zelmer a kavovar predali k zarucnimu servisu. Po cca tydnu nam bylo sdeleno, ze je zavada nerentabilni, at kavovar vratime. Odeslali jsme s popisem zavady prodejci, ktery nam obratem zaslal penize na ucet. Sedli jsme do auta a jeli do obchodu pro kavovar novy. Zvolili jsme tentyz model. Dovezeme domu, zapneme a stejny problem jako u predchoziho kusu. Zelmer jsme prokleli, dovezli zpet do obchodu a nechali si vratit penize.
Zelmer Maestro 13Z012 dle meho umi varit velmi dobrou kavu, ale je nespolehlivy a ve finale nervydrasajici.
Vsem uzivatelum preji vice stesti nez jsme meli my.
Uživatelský avatar
Mautinek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29. led 2010 19:18:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Mautinek »

Zdravím,
mohl by, prosím, někdo zhodnotit tento přístroj po delší době používání (rok a více). Zda dochází o odloupávání "laku" z okapové misky, jak tu někdo psal, případně zda má nějaké další vady. Děkuji
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od primacafe »

Měl jsem možnost v Makru sáhnout si na tento kávovar. Na první pohled nevypadá nijak špatně. Při druhém pohledu a následném sáhnutí do prostoru hlavy kde je těsnění, kam dosedá miska v páce, bylo jasné o jaký výrobek se jedná. Použitý materiál pro těsnění je nevhodný a časem můžou nastat problémy s netěsností, těsnění se může shrnout (už se stalo) a kávovar nelze používat.
Osobně bych si kávovar právě z tohoto důvodu použití nevhodného materiálu nekoupil. Kdo ví, co se za zlevňující komponenty ukrývá uvnitř.
Už se o tom zde na foru psalo, že u levného kávovaru se muselo někde ušetřit a to u přístroje tohoto charakteru bývá vždy na úkor kvality (použitých materiálů) a tím i životnosti.

20:52 - proběhl jsem další témata související s tímto výrobkem a vlastně se už o tom psalo ZDE.
Je to opravdu závažný problém a v případě, že zvažujete koupení tohoto kávovaru, zvažujte velmi důkladně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
christie.b
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. bře 2010 11:06:48
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od christie.b »

Ahojky, tento kávovar Zelmer máme necelé 2 roky - káva celkem dobrá, pěna na cappuccino o něco horší...bohužel i u nás se na několika místech začal olupovat lak na odkapávací misce, proto jej nyní máme již přes měsíc v servisu..servis hodně nespolehlivý, teprve po 2 telefonických urgencích se z nich podařilo dostat, že vada je neopravitelná a jinou misku nemají..takže nám snad budou vracet peníze..

Tento kávovar bych si již znovu nekoupila, po očku se poohlížím po nějakém automatu - možná deLonghi, snad mají servis o něco lepší..
Uživatelský avatar
xsonah
Příspěvky: 3
Registrován: sob 26. pro 2009 17:05:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od xsonah »

Mautinek píše:Zdravím,
mohl by, prosím, někdo zhodnotit tento přístroj po delší době používání (rok a více). Zda dochází o odloupávání "laku" z okapové misky, jak tu někdo psal, případně zda má nějaké další vady. Děkuji
zdravim, měla jsem ten samý problem, asi po 2 měsícch možná ani ne
dala jsem na reklamaci, jinou misku neměli, tak mám nový pressovač, je to ten samý, ale vylepšený, odkapovou misku má vnitřek z umělé hmoty. a je trochu jiná páka uvnitř
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Jožin »

Tento kávovar bych si již znovu nekoupila, po očku se poohlížím po nějakém automatu - možná deLonghi, snad mají servis o něco lepší..

Jestli nejste ochotná zaplatit za automat 20 - 30tisíc tak raději nepoohlížejte.
Uživatelský avatar
Mautinek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29. led 2010 19:18:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Mautinek »

xsonah píše:zdravim, měla jsem ten samý problem, asi po 2 měsícch možná ani ne
dala jsem na reklamaci, jinou misku neměli, tak mám nový pressovač, je to ten samý, ale vylepšený, odkapovou misku má vnitřek z umělé hmoty. a je trochu jiná páka uvnitř
Nakonec jsem si tento presovač taky pořídil a okapovou desku mám zešedlou, jakoby na ní byla mapa. Můžu se zeptat u jakého prodejce jste přesovač kupovala a jestli reklamace byla v klidu vyřízena? Já nakupoval na Mall.cz. Děkuji
Uživatelský avatar
xsonah
Příspěvky: 3
Registrován: sob 26. pro 2009 17:05:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od xsonah »

kupovala jsem ho u přítelových rodičů, kteří mají elektro a reklamace se vyřizovala taky u nich. takže vám asi moc neporadim.
ale reklamace u dodavatele (který to je nevim) trvala trochu dýl.
nejdříve měli vyměnit pouze podmisku, ale asi po měsíci sdělili, že ji nemají a mít nebudou, tak bylo domluveno, že vymění za nový pressovač. a jen ta výměna než ten pressovač vůbec odvezli, trvala 3 týdny.
Uživatelský avatar
Jája
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. čer 2011 9:55:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Jája »

Zdravím. Koupili jsme si tento kávovar. Káva je výborná, ale nevíme si rady s jednou věcí. Vždy, když kávovar vypneme ( necháme v zásuvce), tak kávovar stále nahřívá šálky. Děláme někde chybu? Nebo je to závada? Děkujeme, Bečvářovi
Uživatelský avatar
xsonah
Příspěvky: 3
Registrován: sob 26. pro 2009 17:05:32
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od xsonah »

zdravim, nám to dělá taky, myslím že to je normální, ale nevim.
Uživatelský avatar
Jája
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. čer 2011 9:55:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Jája »

přece to nemuže pořád hřát. bylo by to zbytečné a spotřeba energie by šla nahoru. To je nějaký divný
Uživatelský avatar
Mautinek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29. led 2010 19:18:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od Mautinek »

Mám ho také doma. Je to "normální" stav. Šálky to nahřívá pokud je presovač zapojen do el. sítě. My to řešíme tak, že ho prostě vytáhneme ze zásuvky :-)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Zelmer Maestro 13Z012

Příspěvek od ondrada »

Mno, asi první domácí kávovar, u kterýho se dá říct že nahřívání šálků není jen marketingovej blábol v papírech kterej je stejně k ničemu :)
Odpovědět

Zpět na „ZELMER“